Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Łaszewo. Nagrodzono najlepsze prezentacje

2016-06-06 15:16:01 (ost. akt: 2016-06-07 14:40:30)
18 maja w Łaszewie rozstrzygnięto wojewódzki konkurs multimedialny o Janie Pawle II fot. zbiory szkoły

18 maja w Łaszewie rozstrzygnięto wojewódzki konkurs multimedialny o Janie Pawle II fot. zbiory szkoły

Podziel się:

W tegorocznej edycji konkursu multimedialnego o Janie Pawle II wzięło udział 50 prezentacji. Jury konkursowe wybrało najlepsze. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Kicior ze Szkoły Podstawowej w Bardzicach. Żadna z nagród nie trafiła do uczniów z powiatu żuromińskiego.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Uroczyste zakończenie VII edycji konkursu multimedialnego „Janie Pawle II- nie zmarnujemy życia” odbyło się 18 maja w Szkole Podstawowej w Łaszewie. W konkursie wzięło udział 50 prezentacji multimedialnych Janie Pawle II od uczniów z terenu województwa mazowieckiego. Z nich zostały wybrane prace finałowe, których autorzy prezentowali je w dzień urodzin papieża polaka. W części oficjalnej gości przywitał dyrektor Szkoły Podstawowej w Łaszewie, pomysłodawca i organizator konkursu Karol Rakowski.
- Chcemy rozwijać wasze zdolności i siłę wewnętrzną z pożytkiem dla was i innych – mówił dyrektor Karol Rakowski – poprzez ten konkurs na pewno odniesiecie sukces w postaci zdolności do refleksji, umocnienia poczucia godności, rozwoju osobowości.
Z okazji rozstrzygnięcia konkursu, szkolne koło teatralne z Łaszewa „Zaczarowane Kremówki” pod okiem Bogumiły Kaźmierczak przygotowało program artystyczny pn. „Janie Pawle II nie zmarnujemy życia”. Po prezentacji finałowych prac, jury konkursowe w składzie: ksiądz dziekan parafii Gradzanowo Roman Tomaszewski , przedstawiciel Starostwa Powiatowego Sylwia Lewandowska, sekretarz Gminy Siemiątkowo Mirosław Różański i dyrektor Szkoły Podstawowej w Łaszewie Karol Rakowski wyłoniło zwycięzców. Wśród nich nie ma uczniów ze szkół na terenie powiatu żuromińskiego.
Wyniki konkursu
I miejsce – Zuzanna Kicior ze Szkoły Podstawowej w Bardzicach
II miejsce – Maja Jasińska ze Szkoły Podstawowej w Izabelinie
III miejsce - Aleksandra Krawczyńska ze Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie
Wyróżnienia otrzymali
Aleksandra Wieteska ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie i Magdalena Graczyk ze Szkoły Podstawowej w Płocku.
Honorowy patronat nad konkursem Biskup Diecezji Płockiej Piotr Libera, Mazowiecki Kurator Oświaty, Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Żurominie, Urząd Gminy Siemiątkowo, Parafia św. Katarzyny w Gradzanowie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB