Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Bieżuń. Nie jestem chłopem pańszczyźnianym

2016-06-07 14:38:18 (ost. akt: 2016-06-07 14:45:18)
 Radny Myśliwczyk twierdz, że jego wnioski inwestycyjne są ignorowane

Radny Myśliwczyk twierdz, że jego wnioski inwestycyjne są ignorowane

Podziel się:

- Zawsze byłem traktowany jak piąte koło u wozu. Nie pozwolę dłużej na to – mówił na sesji radny Ireneusz Myśliwczyk – Nie jestem chłopem pańszczyźnianym, któremu wystarczyło, jak dziedzic lub zarządca dróg pogłaskał po głowie.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Kilka gorzkich słów od radnego Ireneusza Myśliwczyka padło na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Bieżuniu we wtorek 24 maja. Myśliwczyk zarzucił radnym i burmistrzowi, że inwestycje, o które on prosi są ignorowane.
- Zawsze byłem traktowany jak piąte koło u wozu. Nie pozwolę dłużej na to – mówił radny Myśliwczyk – W ubiegłym roku zwracałem się o naprawę mostu w Myślinie. On zgnije, a my dalej będziemy przeznaczać środki na coś innego.
Radny przypomniał, że wnioskował o remont drogi w swojej miejscowości i że od lat zabiega o wykonanie jednej drogi przejazdowej od Stawiszyna do Kobylej Łąki.
- Po drodze załatwiliśmy wiele inwestycji w wielu wioskach budowaliśmy chodniki. Zawsze byłem za. Teraz mój wniosek został olany – mówił radny- Nie jestem chłopem pańszczyźnianym, któremu wystarczyło, że dziedzic lub zarządca drogi pogłaskał po głowie.
Myśliwczyk podkreślił, również że organizuje różne uroczystości wpływające na wizerunek gminy, a on sam jest mimo to traktowany jak zło konieczne.

Głos zabrał Przewodniczący Rady Zygmunt Liszewski, który wyjaśnił, że budowa chodnika jest wprowadzana tylko do planu inwestycyjnego. Przewodniczący zapowiedział, że na przyszłej sesji do planu zostanie wprowadzony również wniosek Myśliwczyka.
Do słów radnego odniósł się burmistrz Andrzej Szymański.
- Panie Ireneuszu, ja doceniam pana starania, niech pan nie myśli, że Kobyla Łąka jest zapomniana – skomentował Andrzej Szymański.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ??? #2011478 | 83.15.*.* 15 cze 2016 22:49

  Przecież Pan głosował za absolutorium- to tak jakby sie Pan zgadzał ,nieprawdaż?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do radnego #2006699 | 46.77.*.* 7 cze 2016 22:43

  Przecież normą jest to że popiera się nieróbstwo,ludzie którzy robią coś dla środowiska a szczególnie naszego narażeni są na właśnie takie traktowanie przez władzę,która sama jest nieporadna i przyjmujestanowisko takie jak w artykule,żenada

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pokręt #2006638 | 164.126.*.* 7 cze 2016 21:09

  Panie Myśliwczyk, Pan nie jest chłopem pańszczyźnianym, Pan jest niewolnikiem w Polsce o mniejszych prawach niż niewolnik, no może radni mają dla zatkania ust parę stówek na miesiąc za friko albo za popieranie się na wzajem by jako tako żyło się przy korycie. By system działał dalej, i za pieniądze bedzie to działało, za pieniądze będą policjanci pałować niegrzecznych a mają w swoich szeregach kapelanów, za pieniadze i nagrody skarbowy będzie ścigał ludzi z większą gorliwością,za pieniądze będzie wszystko no bo jest. Słowa,że Polska w ruinie to są słowa prawdziwe, od 'wolnej Polski" jest coraz gorzej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz