Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Piłka nożna. Mini Mistrzostwa Europy 2016 z Kurierem i z Orlikiem - galeria zdjęć

2016-06-10 11:37:36 (ost. akt: 2016-06-10 12:49:37)

Podziel się:

To były pełne uśmiechu, trudu, wylanego potu, ale i radości z gry w piłkę mini-Mistrzostwa Europy. Na Kompleksie Boisk Sportowych Orlik odbyły się organizowane przez Kurier Żuromiński przy współudziale Urzędu Gminy i Miasta mini-Mistrzostwa Europy z udziałem dziesięciu zespołów.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Być jak Robert Lewandowski, Thomas Muller, Andres Iniesta czy Cristiano Ronaldo i zagrać w Mistrzostwach Europy. To marzenie wielu młodych chłopców i dziewczynek. Potrzeba do tego jednak wiele lat ciężkiej pracy, umiejętności i talentu. Smak Mistrzostw Europy, które już za dziewięć dni rozpoczną się we Francji można było poczuć w Żurominie podczas zorganizowanego w miniony piątek przez Kurier Żuromiński przy udziale Urzędu Gminy i Miasta oraz Kompleksu Orlik w Żurominie turnieju mini-Mistrzostwa Europy 2016. Piątkowa impreza idealnie wpisała się w atmosferę oczekiwań i nadziei związanych z finałami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 roku we Francji.

Stu uczestników, sześćdziesiąt sześć bramek i emocje
W imprezie wzięło udział niespełna stu zawodników i dwie zawodniczki. Dziesięć zespołów piłkarskich podzielonych na dwie grupy. Zespoły ubrane były w stroje w barwach narodowych państwa, które reprezentują. Stroje ufundowane były przez lokalne firmy, lokalnych sponsorów. Sześć godzin emocjonujących zawodów, piękne bramki, składne akcje. Wszystko po to, by zostać Mistrzem Europy. Sześćdziesiąt sześć bramek padło w całej imprezie, która przyniosła wiele uśmiechu, radości nie tylko zawodnikom, ale także kibicom i całej lokalnej społeczności. Imprezę otworzyli gospodarze turnieju – zastępca burmistrza Żuromina Michał Bodenszac, referent ds. sportu Tomasz Siemiątkowski oraz animator sportu na orliku Michał Osiecki. Głos zabrali organizatorzy – redaktor naczelny Kuriera Adam Ejnik, Bartosz Budziński. Po czym nastąpiło uroczyste losowanie zespołów, odebranie strojów i losowanie grup.

Ukraina mistrzem Europy
Nie żaden z piłkarskich potentatów – Niemcy, Hiszpania, a zespoły niżej notowane jak Ukraina, Irlandia czy Islandia rozdzieliły pomiędzy siebie medale Mistrzostw Europy, które odbyły się w Żurominie. Niespodzianek było sporo. Polska nie wyszła z grupy, Hiszpanie nie zdobyli gola, byli jedną z najmłodszych i najmniej doświadczonych ekip, jednak walką i nieustępliwością przy udziale sponsora strojów Zbigniewa Kwiatkowskiego właściciela firmy DOM pokazali, że w przyszłości to oni mogą sięgnąć po najwyższe laury. Włochy i Szwecja nie awansowały dalej. W piłkarskich zmaganiach najlepiej poradzili sobie natomiast zawodnicy Ukrainy (Ukrainę reprezentował zespół z Kuczborka pod opieką trenera Łukasza Jończaka). Zespół ten wygrał zmagania w grupie A, a później bez trudu awansował do półfinału. W finale natomiast dopiero w końcowym fragmencie zdobył decydujące dwa gole, które sprawiły, że złote medale zawisły na szyjach zawodników reprezentujących naszych wschodnich sąsiadów. Srebro trafiło do reprezentacji Irlandii, która nie tylko dzięki trenerowi Bartoszowi Laskowskiemu, ale również głośnemu dopingowi prowadzonemu przez zgromadzonych wokół boiska fundatorom strojów państwu Ewie i Jerzemu Kowalewskim z rodziną postarali się o taką niespodziankę. Irlandia grała w grupie B, notując tylko jeden bezbramkowy remis i wygrywając kolejne mecze, awansowała do półfinału. Tam rywalizacja z Islandią przyniosła mecz pełen emocji zakończony rzutami karnymi i awansem do finału. Islandia zagrała w tzw. małym finale, gdzie pokonała Portugalię, dla której stroje ufundowała towarzysząca swojej drużynie w czasie zawodów Monika Zagórska z firmy Zagórski-Terrazzo. Wśród zgromadzonych gości można było dostrzec również panów Łukasza Jakubczyka Ferma Drobiu „Jacob” oraz przedstawiciela firmy Farma p. Maksyma Dobiesa, którzy jako fundatorzy przepięknych strojów, również swoją obecnością chcieli wesprzeć własne drużyny.


Rozdanie nagród indywidualnych i zespołowych
Po długich, bardzo wyczerpujących zawodach przyszła kolej na to, na co wszyscy razem z obecnymi na zawodach sponsorami czekali: rozdanie nagród i wyróżnień było taką naszą
wisienką na torcie. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale ufundowane przez radnych miasta Żuromin oraz gadżety ufundowane przez lokalnych sponsorów, najlepsi zawodnicy puchary ufundowane przez Konrada Schinske oraz piłki z podpisem Łukasza Teodorczyka ufundowane przez Kurier Żuromiński.
EURO zakończone, chcielibyśmy podziękować jeszcze raz wszystkim sponsorom oraz osobom, bez których ciężko byłoby zorganizować tak świetne zawody, Tomaszowi Siemiątkowskiemu, Michałowi Osieckiemu oraz wszystkim trenerom, opiekunom, którzy wspierali własne zespoły za linią boczną boiska. Do zobaczenia!

Grupa A
Szwecja – Niemcy 4:1
Włochy – Ukraina 0:3
Islandia – Szwecja 2:2
Niemcy – Włochy 0:1
Ukraina – Islandia 3:0
Szwecja – Włochy 0:2
Islandia – Niemcy 3:1
Szwecja – Ukraina 0:3
Włochy – Islandia 0:2
Ukraina – Niemcy 3:1

Grupa B
Hiszpania – Portugalia 0:5
Irlandia – Polska 3:2
Węgry – Hiszpania 0:0
Portugalia – Irlandia 0:1
Polska – Węgry 1:2
Hiszpania – Irlandia 0:2
Portugalia – Polska 2:1
Węgry – Irlandia 0:0
Polska – Hiszpania 1:0
Węgry – Portugalia 1:3

Półfinały
Islandia – Irlandia 1:1 k. 3:4
Ukraina – Portugalia 4:0

O III miejsce
Islandia – Portugalia 2:1

Finał
Ukraina – Irlandia 2:0

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB