Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Żuromin. Atak na Goliat w Internecie! Prokuratura zna sprawcę

2016-06-13 15:41:18 (ost. akt: 2016-06-13 15:43:17)
Burmistrz Aneta Goliat nie chce komentować sprawy do czasu jej zakończenia.

Burmistrz Aneta Goliat nie chce komentować sprawy do czasu jej zakończenia.

Podziel się:

W czerwcu ma zakończyć się prokuratorskie śledztwo w sprawie zniesławienia burmistrz Anety Goliat na stronie internetowej Kuriera. Burmistrz sprawę zgłosiła do prokuratury po tym jak na naszej stronie internetowej w krótkim czasie pojawiły się setki komentarzy często z niewybrednymi słowami dotyczącymi burmistrz. Prokurator ustalił nadawcę komentarzy.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Od początku objęcia stanowiska burmistrza, Aneta Goliat ma wielu przeciwników. Niechęć do burmistrz wyrażali wielokrotnie w komentarzach pod artykułami na stronie internetowej Kuriera Żuromińskiego. Lawina komentarzy pojawiła się na przełomie grudnia i stycznia. Niemalże codziennie pojawiały się dziesiątki komentarzy obraźliwych w stosunku do Goliat oraz kilku innych urzędniczek. Internauci, krytykując często nie przebierali w słowach. W pewnym momencie jednak miarka się przebrała. Burmistrz a także trzy urzędniczki złożyły wnioski do prokuratury o możliwość popełnienia przestępstwa.

Najpierw Mława, potem Pleszew

Burmistrz Aneta Goliat wniosek do prokuratury dotyczący zniesławienia na forum internetowym Kuriera złożyła w styczniu. Prokuratura Rejonowa w Mławie wszczęła śledztwo 26 stycznia. Sprawa została przekazana jednak do innej prokuratury. Od 5 maja śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pleszewie (woj. wielkopolskie).
- Ze względu na fakt, że ustalono w toku postępowania istnienie związku z pracownikiem Prokuratury Rejonowej w Mławie, zdecydowano o zmianie jednostki prowadzącej postępowanie – poinformowała nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Agata Kobiela-Kurczaba

Zniesławienie
Jak poinformowała nas prokurator, śledztwo dotyczy zniesławienia za pomocą środków masowego komunikowania.
- Dotyczy ono przestępstwa z art. 212 par. 2 Kodeksu Karnego, za które jest przewidziana kara do roku pozbawienia wolności, grzywna lub ograniczenie wolności – informuje Agata Kobiela-Kurczaba

Etap końcowy
Prokuratura kończy postępowanie w tej sprawie.

- Ustalono i przesłuchano osobę, która jest abonentem łącza, z którego wysłano komentarze będące przedmiotem postępowania. Wskazała ona właściwego nadawcę komentarzy – informuje prokurator - Śledztwo jest na etapie końcowym, zostanie zakończone w tym miesiącu.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (90) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do inne zdanie #2023741 | 77.252.*.* 8 lip 2016 15:16

  nie jestesmy krowami tylko ludźmi, więc każdy ma prawo mnieć własne zdanie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Inne zdanie #2023704 | 46.186.*.* 8 lip 2016 14:15

  Niech każdy pisze co chce . To jest najlepsza władza jaką znam .

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Prawni k #2020260 | 46.112.*.* 2 lip 2016 22:54

  Wejść na tę stronę to z 10x widzę taki komunikat "408 Request Time-out", może prokurator i tym się przy okazji zajmie, ja nie jestem w związku. Za małą pracę dostają w gminie dużą kasę, powinni pracownicy założyć własne firmy i zatrudniać ludzi, dawać dobre ceny jak mawia zastępca a on sam od dawna powinien pracować na siebie a nie w budżetówce grzać cztery litery i dostawać osiem na łapę za posiedzenie w "pracy".I tak cała budzetówka a ilość pracowników lawinowo rośnie, nie wytwarzają nic prócz ton papieru i są materiałem na otwieranie stron internetowych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. s=xyw #2020180 | 83.28.*.* 2 lip 2016 20:18

  Skoro tak dobrze zarabia się w gminie to pani K która zrezygnowała ze stanowiska przez tyle lat to pewnie zdążyła sobie odłożyć na dom na Kajmanach lub jest bardzo niegospodarna bo jakoś nie widać tej kasy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Logiczny #2018131 | 83.28.*.* 28 cze 2016 23:28

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Dlaczego nie dałbym absolutorium obecnej władzy? Zaraz po wygraniu wyborów w kilkanaście dni został ogłoszony konkurs na nowe stanowisko w księgowości. Wygrała go najlepsza kandydatka Pani Edyta Sobczak. Następnie dwukrotnie została zaproponowana na Skarbnika Gminy i Miasta Żuromin gdzie za każdym razem została odrzucona jej kandydatura. Pracownica z najmniejszym stażem dostaje najwyższą podwyżkę w urzędzie Po półtora roku pracy Pani Edyty z pracy zwolniła się Pani Marzena Kujawa czyli powstał wakat i niebawem powinien zostać ogłoszony konkurs na stanowisko po pani Marzenie. Jeżeli coś takiego nie będzie miało miejsca to utworzenie stanowiska dla Pani Edyty będzie jawnym nepotyzmem i kumoterstwem i okradaniem przez obecną władzę mieszkańców naszej Gminy i Miasta.

  Pokaż wszystkie komentarze (90)