środa, 21 sierpnia 2019. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Elżbieta Wesołowska odchodzi na emeryturę

2016-06-14 15:14:26 (ost. akt: 2016-06-14 15:21:43)
Uczniowie i nauczyciele pożegnali swoją dyrektor

Uczniowie i nauczyciele pożegnali swoją dyrektor

Autor zdjęcia: fot. Adam Ejnik

Podziel się:

Królewskie pożegnanie zgotowali swojej dyrektor uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Przeradzu Małym, a także władze gminy Lutocin. - Elu, wpisałaś się w historię naszej gminy i tu pozostaniesz na zawsze – nie krył wzruszenia wójt Ryszard Gałka.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Elżbieta Wesołowska odchodzi ze szkoły w Przeradzu Małym. Związana z nią była przez 25 lat. Najpierw była nauczycielką, potem została szefowa placówki.
- Rządziła szkołą wzorcowo i z każdym z nas przez wiele lat miała dobre, wręcz rodzinne kontakty – mówił podczas pożegnania wójt Ryszard Gałka.
4 czerwca w sobotę o godzinie 17 nauczyciele i uczniowie, a także absolwenci pożegnali swoją dyrektor.

Wzruszające pożegnanie
Uroczystość dla pani dyrektor przygotowała cała Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej. Nauczycielom pomagali uczniowie (Mateusz Pesta, Paweł Witkowski, Julia Topolewska, Magda Falkowska, Eliza Czarnecka i Wiktoria Szatkowska), pojawili się też absolwenci (Julia Brdak i Oliwia Topolewska). Uczniowie śpiewali, recytowali wiersze, składali życzenia. Na scenie wystąpiły też nauczycielki. Warto podkreślić, że montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierownictwem Renaty Szymańskiej był wyjątkowy, jego twórcy oprócz ciekawego scenariusza, nietuzinkowej dekoracji wykazali się dużą kreatywnością i poetyckim talentem - do znanych i popularnych piosenek czy wierszy ułożyli własne, stosowne do uroczystości słowa.
Na zakończenie dyrektor Elżbieta Wesołowska zasiadła na przygotowanym dla niej tronie i wysłuchała podziękowań i życzeń. A gości było co niemiara. Byli przedstawiciele władz kościelnych dziekan Kazimierz Kowalski, były proboszcz Roman Kaczorowski, była najbliższa rodzina, był Wójt Lutocina Ryszard Gałka, ale i Przewodniczący Rady Gminy Piotr Kwiatkowski, czy też kierownik GOPS Danuta Płatek, byli goście z Urzędu Gminy w Lutocinie, byli dyrektorzy ościennych placówek Piotr Budzich, Sylwia Antoszewska, Anna Jackowska, a także ci którzy szefowali placówce przed Elżbietą Wesołowską Zenon Lejeń, Irena Jaskuła, byli też nauczyciele, którzy przez lata związani byli z tą szkołą.
- Nie byle jacy wyrośli tu nauczyciele – mówiła mi jedna z rozmówczyń – Przeradz to kuźnia dyrektorów – dodała ze śmiechem.
Rzeczywiście, na spotkaniu pojawiło się wiele osób, które pełnią lub pełniły menadżerskie stanowiska w szkołach, instytucjach, organizacjach: Marzena Więckowska, Dorota Sobolewska, Krzysztof Jabłoński, Piotr Jakubowski, Anna Paluszewska, Bożena Janicka…
Wszyscy oni przybyli, żeby podziękować swojej pani dyrektor. Zaprezentowali całą gamę życzeń od tych wzruszających, co wyciskały łzy, po żartobliwe, które pozwoliły z dystansem i uśmiechem spojrzeć na rzeczywistość. Szczególnie uczestnikom w pamięci utkwiły życzenia koleżanek ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, które raz za razem wzbudzały salwy śmiechu

Zasłużony nauczyciel i dyrektor

Elżbieta Wesołowska podkreślała, że kiedyś trzeba odpocząć. Trzeba przyznać, że jest po czym. Wystarczy wymienić wyróżnienia i odznaczenia, jakie otrzymała dyrektor szkoły w swojej nauczycielskiej i dyrektorskiej karierze.
Jest ich bez liku, a najważniejsze z nich to Złota Odznaka oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej.
Redakcja Kuriera dołącza się do życzeń. Życzymy szczęścia i codziennej radości.
[gallery=4]86772 [/gallery]

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. John #2309579 | 213.238.*.* 18 sie 2017 17:17

  Należy się szacunek za tak długi okres kierowania placówką oświatową. To, że była osobą kontaktową i towarzyską - miała poważanie i uznanie u swoich przełożonych. Brawo Paniu Elu, czas odpocząć.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gość #2063811 | 188.146.*.* 12 wrz 2016 18:26

  Bardzo dobrze i chwała jej za to że odeszła!! Ale pani dyrektor nie spojrzy w lustro i zacznie się ubierać stosownie do swojego wieku..!!@

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Becia #2063807 | 188.146.*.* 12 wrz 2016 18:17

  Wreszcie odeszła, wielka mi pani dyrektor,a cóż ona takiego zrobiła,pojęcia nie miała o wielu sprawach,wyslugiwala się swoim personelem.Wszędzie podkreślała bo ja funkcję dyrektora przez 30 lat pełniłaM!!!! Wielka dyrektorka co to pojęcia nie ma,nawet pieniędzy nie potrafi wypłacić kartą z bankomatu

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Przeradzak #2015401 | 94.254.*.* 23 cze 2016 21:41

  Uważam, że dyrektorowanie Pani Wesołowskiej to zły okres w historii szkoły. Wystarczy tylko popatrzeć na budynek szkolny i obejście. Daleko brak tej pani do rządów Pana Lejenia. Za niego zawsze był porządek i dyscyplina.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. gość #2015383 | 31.0.*.* 23 cze 2016 21:15

  Czas najwyższy. No wkoncu.ciekawe kto teraz bedzie zarządzał elitą.,?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)