Czwartek, 19 kwietnia 2018. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Żuromin. Pijany pediatra przyjmował dzieci

2016-06-17 15:21:33 (ost. akt: 2016-06-17 15:27:02)

Podziel się:

W poradni dziecięcej żuromińskiego szpitala pacjentów przyjmował pijany lekarz. Miał 1,6 promila alkoholu. Doktor nie pracuje już w szpitalu.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W czwartek 9 maja około godziny 13. w Komendzie Powiatowej Policji w Żurominie zadzwonił telefon. Anonimowy rozmówca poinformował, że w poradni dziecięcej pacjentów przyjmuje pijany lekarz. Policjanci pojechali na miejsce. Pierwsze badanie alkomatem wskazało, że Wiesław K. jest pod wpływem alkoholu. Pediatra został zatrzymany przez policjantów. W Komendzie funkcjonariusze sprawdzili zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że lekarz ma 1,6 promila. Po przeprowadzeniu formalności pediatra opuścił Komendę. Policja w tej sprawie prowadzi postępowanie wyjaśniające w kierunku artykułu 160 Kodeksu Karnego. Artykuł mówi o przestępstwach przeciwko życiu i zdrowiu Art. 160. § 1. „Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Sprawa prawdopodobnie trafi do mławskiej prokuratury.

Doktor nie pracuje
Wiesław K. już nie pracuje w żuromińskim szpitalu. Jeszcze tego samego dnia dyrekcja wypowiedziała mu umowę. Lekarz prowadził firmę i to z firmą placówka miała umowę. Nie był etatowym pracownikiem szpitala
- Firma rażąco naruszyła zasady umowy – mówi dyrektor szpitala Zbigniew Białczak – Już w czwartek została zakończona z nią współpraca.
Zdaniem dyrektora placówki lekarz nie spożywał alkoholu w miejscu pracy.
- Źle się stało, ale nie ma przyzwolenia na tego typu zdarzenia – mówi Białczak.
Dyrektor jednak uspokaja. Nie będzie problemów z wizytami w poradni dziecięcej. Jest już nowy lekarz pediatra z Łodzi, który do tej pory współpracował z żuromińską placówką. Będzie przyjmował małych pacjentów.
To drugi przypadek tego typu w żuromińskim szpitalu. W 2014 roku na dyżurze w szpitalu został zatrzymany pijany chirurg. Został zwolniony z pracy. Po jakimś czasie do niej wrócił.


Pacjenci dobrze oceniają pracę lekarza

Mimo poważnego nadużycia na naszym forum pojawiło się wiele głosów broniących lekarza. Pacjenci cenili go za fachowość. (pisownia oryginalna)

Pani Magda pisze: Lekarz moich dzieci :( nie wierze uratował mojego syna dziś by nie zyl:(
Pani Beata: Najlepszy lekarz w okolicy, jestem wdzięczna ze tyle pomógł mojemu synowi .
Pani Iwona: Cała ta nagonka na niego jest nie potrzebna. To tylko by mieszkańcy mieli o czym mówić a gazeta pisać. Wypił-raz!? źle zrobił-może ma problem z alkoholem. To cudowny i świetny pediatra. Z dużą wiedzą i jeszcze większym sercem dla dzieci. Pomogał dzieciom-teraz może jemu trzeba by pomóc? Jeśli jego zabraknie to dzieci zostaną bez lekarza -kolejnego zresztą jak to bywa w naszym szpitalu:-(

Pamiętamy tez lekarza z tekstów w Kurierze. Kiedy doktor zaczynał pracę w szpitalu, pisał on artykuły dotyczące zdrowia najmłodszych. Cieszyły się one dużym powodzeniem Czytelników.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. coma #2012923 | 31.0.*.* 19 cze 2016 10:41

    Coma - "....I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot? Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. a? #2012349 | 46.112.*.* 17 cze 2016 17:52

    a ja muszę wypić za zdrowie dzieci i za 500+, to dyrektora nalezy zwolnić.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz