Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Nowa trasa. Pozytywne przeżycia

2016-06-29 12:30:50 (ost. akt: 2016-06-29 12:34:43)
Uczestnicy rajdu na wspólnej fotografii

Uczestnicy rajdu na wspólnej fotografii

Podziel się:

To była VII edycja Powiatowego Rajdy Rowerowego. Tym razem rowerzyści zmienili trasę i po raz pierwszy przyjechali do Zielunia. Idea popularyzowania przez Powiat zdrowego stylu życia ma się dobrze.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

VII Rajd Rowerowy odbył się 18 czerwca. Wzięło w nim udział 120 uczestników. Tym razem po 6 latach wycieczek do Konopat zmieniła się trasa przejazdu. Inicjatorem nowej ścieżki był Marcin Słowikowski zapalony rowerzysta.
Uczestnicy przejechali trasę od Żuromina przez Wiadrowo, Osówkę, Rudę, aż do miejscowości Zieluń i z powrotem. Przejazd odbywał się w dziesięcioosobowych grupach. Każda z nich miała zapewnionego opiekuna.

W gospodarstwie Mazurkiewiczów
Grupy dotarły do Zielunia, gdzie w Gospodarstwie Agroturystycznym pp. Mazurkiewiczów „Ostoja” biwakowały. Rowerzyści biesiadowali przy wspólnym grillu oraz korzystali z atrakcji dla aktywnych przygotowanych przez Andrzeja Staronia, Pawła Przybysza, Wojciecha Błaszkiewicza oraz Andrzeja Morawskiego. Były wyścigi na nartach, wyścigi w workach, rzuty lotkami do tarczy, rzuty piłeczkami do celu, rzuty krążkami do celu, strzały do bramki na celność, wyciskanie ciężarka 12 kg, rzut piłką lekarska w tył za głowę 2kg i 3 kg, pchnięcie kulą 4 kg i 6 kg oraz tradycyjne już drużynowe przeciąganie liny.
Dodatkową atrakcją dla dorosłych była możliwość skorzystania w miejscu postoju w Zieluniu z bezpłatnego masażu wykonanego przez słuchaczki Medycznej Szkoły Centrum Edukacji Dorosłych z Brodnicy.

Podziękowania
Organizatorzy Rajdu składają podziękowania osobom zaangażowanym w imprezę: służbom porządkowym, które zabezpieczały rajd oraz Justynie Żywieckiej i jej podległym wolontariuszkom działającym przy Specjalistycznym Poradnictwie Rodzinnym w Żurominie, opiekunom grup rajdowych, którzy dbali o bezpieczny przejazd uczestników, Andrzejowi Staroniowi, Andrzejowi Morawskiemu, Pawłowi Przybyszowi oraz Wojciechowi Błaszkiewiczowi za organizację i przeprowadzenie konkurencji sportowych, Medycznej Szkole Centrum Edukacji Dorosłych z Brodnicy za przyjazd do Zielunia i „zaprezentowanie” na uczestnikach rajdu praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania masażu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB