Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Żuromin. Niedziela z orkiestrami

2016-07-04 14:49:21 (ost. akt: 2016-07-04 15:10:20)
Piknik rozpoczął się od przemarszu Orkiestr

Piknik rozpoczął się od przemarszu Orkiestr

Podziel się:

13 orkiestr dętych zagrało w ubiegła niedzielę w Parku Miejskim w Żurominie. Orkiestrowe granie trwało kilka godzin. Każdy mógł posłuchać muzyki w rytm dętych instrumentów.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

V Piknik Strażackich Orkiestr Dętych odbył się w Żurominie w niedzielę 26 czerwca. W pikniku wzięło udział 13 orkiestr: orkiestra z Bieżunia, Lutocina, Poniatowa, Zielunia, Zielonej, Zawidza, Szczutowa, Szreńska, Łukomi, Żuromina, Sierpca, Lidzbarka i Strzegowa. Piknik rozpoczął się przed godziną 13, paradnym przemarszem orkiestr ulicami miasta. Wszystkie orkiestry spotkały się w Parku i zagrały razem. Potem nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Orkiestry przywitał Włodzimierz Wiśniewski organizator pikniku. Głos zabrali również starosta Jerzy Rzymowski, burmistrz Żuromina Aneta Goliat, poseł Robert Kołakowski. Prezes Zarządu Powiatowego OSP Zbigniew Włocki dokonał oficjalnego otwarcia imprezy. W tej części redakcja Kuriera wręczyła dyplomy najpopularniejszym jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu żuromińskiego wyłonionym w naszym plebiscycie. Przypominamy, że najpopularniejszą jednostką powiatu została jednostka z Przeradza Małego, drugie miejsce zajął Żuromin, a trzecie Płociczno. Potem kolejno na scenie grały Orkiestry. Każda z nich wybrane przez siebie 3 utwory. Orkiestry otrzymały pamiątkowe puchary. Jedna z nich, Orkiestra z Lidzbarka, otrzymała Grand Prix Pikniku, ufundowane przez Włodzimierza Wiśniewskiego.
Z okazji pikniku redakcja Kuriera Żuromińskiego wydała specjalną gazetę. Znalazły się w niej zdjęcia i informację na temat orkiestr biorących udział w pikniku. Gazety rozdaliśmy muzykom i publiczności.
Organizatorem V Pikniku była Ochotnicza Straż Pożarna w Żurominie

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. słuchacz #2025054 | 46.170.*.* 11 lip 2016 11:49

    Fajna impreza ,dużo ciekawo grających orkiestr.Bardzo dobra inicjatywa .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pokręt #2021445 | 164.126.*.* 5 lip 2016 11:30

    A proboszcz ze Szreńska oceniał orkiestry, podobno smakosz w niepełnoletnich a tu oprócz dyrygenta wszystkie spełniają jego apetyt. To przez takie młódki grzech sie szerzy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)