Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Żuromin. Prokurator umorzył postępowanie

2016-07-13 15:17:49 (ost. akt: 2016-07-13 15:32:39)
Prokurator umorzył śledztwo. Aneta Goliat odwołała się od tej decyzji

Prokurator umorzył śledztwo. Aneta Goliat odwołała się od tej decyzji

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Prokuratura Rejonowa w Pleszewie umorzyła postępowanie w sprawie zniesławienia burmistrz Anety Goliat i pracowników Urzędu na forum Kuriera Żuromińskiego. To nie koniec sprawy. Goliat złożyła zażalenie na decyzję prokuratora.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
Zakończyło się prokuratorskie śledztwo w sprawie zniesławienia burmistrz Żuromina Anety Goliat i trzech urzędniczek na forum Kuriera Żuromińskiego. Dochodzenie w tej sprawie rozpoczęło się w styczniu. Sprawę do prokuratury zgłosiła burmistrz i urzędniczki. Prowadziła ją najpierw prokuratura w Mławie, a następnie w Pleszewie. Jak dowiedzieliśmy się od rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Agaty Kobiela – Kurczaba, jednostkę prowadzącą postępowanie zmieniono, ponieważ ustalono, że istnieje związek sprawy z pracownikiem mławskiej prokuratury. Prokuratura w Pleszewie w czerwcu zakończyła postępowanie umorzeniem.
- Podstawą tej decyzji było uznanie przez Prokuratora, że ujawnione czyny są ścigane z oskarżenia prywatnego, a brak jest interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania z urzędu. Pokrzywdzone osoby otrzymały odpisy postanowienia i stosowne pouczenia o sposobie jego zaskarżenia – informuje rzecznik prokuratury Agata Kobiela-Kurczaba.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prokurator wskazał nazwiska trzech osób, które są autorami komentarzy kierowanych pod adresem burmistrz i urzędniczek na naszym forum.
Jak informuje rzecznik prokuratury na decyzję prokuratora wpłynęło zażalenie.
Aneta Goliat nie chce komentować tej sprawy.

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 321 #2049175 | 90.186.*.* 19 sie 2016 14:36

  To najlepsza Burmistrz ! a te gamonie nie mogą przeżyć ,że p. Goliat została Burmistrzem . Odpowiednia osoba na to stanowisko a jeszcze nikt nikomu nigdy nie dogodził. Powodzenia p. Burmistrz, życzę dużo wytrwałości :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do Jan Kowalski #2041971 | 87.116.*.* 6 sie 2016 23:11

  Pani Burmistrz nie jest obrażalską osobą i jak najbardziej nadaję się na to stanowisko .,.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jan Kowalski #2027368 | 5.172.*.* 14 lip 2016 20:30

  Pani Burmistrz jest bardzo obrażalską osobą,widocznie nie nadaje się na takie stanowisk.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Reksio #2027354 | 14 lip 2016 20:07

  W październiku 2014 roku podczas trwania kampanii wyborczej jak zwolennicy obecnej władzy obrażali poprzedniego burmistrza i jego pracowników było wszystko ok. Jak zostały ogłoszone konsultacje społeczne w sprawie likwidacji Straży Miejskiej i gdy obrażano komendanta i innych strażników wszystko było ok. Gdy Pani skarbnik odchodziła na emeryturę i ją obrażaną było wszystko ok. Jak pisano w komentarzach że Goliatowa powinna powyrzucać wszystkich z urzędu których zatrudniał Nosek wszystko było ok. Pani Goliat nie przeszkadzało obrażanie pracowników.Ale gdy zaczęto pisać o zatrudnianiu psiapsiółek które dostają prace po znajomości z troski o ich dobro trzeba było iść do prokuratury.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ?? #2027344 | 164.126.*.* 14 lip 2016 19:59

   Pól roku pracy prokuratora, ciekaw jestem ile dniówek potrzeba było na taką robotę, ile kasy podatników poszło w błoto przy tej i wielu innych sprawach. Moje pojecie jest takie, w zaciszu gabinetu kawa i papieros +kawa, telefon do kolegi, następna kawa przerwana telefonem od koleżanki, i znowu papieros.Rzut oka do neta i południe. No to kilka papierów na stół, no tak,wyjazd bo pilna sprawa sprzed tygodnia, rowerzysta. Mam dziwne wrażenie,ze tak się pracuje.A Pani burmistrz niech nie bedzie zbyt delikatna, niech robi, niech coś robi co obiecała.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (21)