Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

Żuromin. Szafoschron ruszył pełną parą!

2016-07-14 10:36:05 (ost. akt: 2016-07-14 10:37:24)
Uczestnicy projektu na warsztatach podczas XIX Szkoły Młodych Wilków na Łazach

Uczestnicy projektu na warsztatach podczas XIX Szkoły Młodych Wilków na Łazach

Autor zdjęcia: fot. org.

Podziel się:

W ubiegły piątek 8 lipca ruszył wakacyjny projekt Lato w teatrze "Szafoschron". Młodzież biorąca udział w projekcie uczestniczy w warsztatch teatralnych. Zainicjowanie działań z zakresu edukacji artystycznej ze szczególnym uwzględnieniem sztuki teatralnej ma wymiar edukacyjny i poznawczy. Są to jedyne tego typu działania w powiecie żuromińskim. "Szafoschron" to już kolejny projekt Stowarzyszenia Wagon Inicjatyw stwarzający możliwość indywidualnego rozwoju, poznania swoich możliwości oraz doświadczania nowych artystycznych obszarów. Potrwa on do 22 lipca.

Marta Ronowicz
m.ronowicz@kurierzurominski.pl

Pierwszy tydzień zajęć ma charakter warsztatowy. Warsztaty stale prowadzone są w pięciu grupach (lalkarskiej, aktorsko-reżyserskiej, muzycznej, scenograficznej, happeningowej) przez cały okres trwania projektu. Ponadto w pierwszym tygodniu trwania projektu przeprowadzone zostaną dodatkowe warsztaty przeznaczone dla wszystkich uczestników projektu z animacji lalki (3 dni) oraz ekspresji scenicznej (6 dni). Zanim jednak uczestnicy i organizatorzy podjęli się udziału w konkretnym, wielotorowym zadaniu warsztatowym i secenicznym "Szafoschron" stworzył warunki do pełnej integracji członków nowo powstałej grupy projektowej. Podczas XIX Szkoły Młodych Wilków na Łazach warsztatowicze oraz prowadzący wzięli udział w warsztatch przeprowadzonych przez grupę "TatankaArt". Pozwoliły one na swobodne wyrażanie emocji i swoich oczekiwań, stworzyły warunki do podejmowania własnych działań w przestrzeni artystycznej oraz pozwoliły uczestnikom poznać się bliżej.

W drugim tygodniu natomiast uczestnicy warsztatów oraz prowadzący rozpoczną pracę na pokazem finałowym "Szafoschron", który zostanie zaprezentowany dwukrotnie. Jednak o tym, będziemy jeszcze na bieżąco informawać na łamach Kuriera.W tegorocznym programie weźmie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 9. edycji programu dofinansowanie otrzymały 44 ośrodki z całej Polski – 21 organizacji pozarządowych i 23 samorządowych instytucji kultury.

W Żurominie „Lato w Teatrze 2016“ realizuje Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw.

Podobnie jak rok temu został wydzielony moduł „Lato w teatrze“ przeznaczony dla beneficjentów, którzy realizowali projekt co najmniej trzykrotnie. Ich zadaniem jest wspólna realizacja projektu z instytucją lub organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. W tym module przyznane zostały dofinansowania dla 11 ośrodków.

Projekt Lato w Teatrze realizowany jest jako odrębny program Instytutu Teatralnego finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie www.wagoninicjatyw.com

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB