Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Piłeś nie jedź!

2016-07-16 12:00:00 (ost. akt: 2016-07-15 09:00:03)

Podziel się:

Problem nietrzeźwych kierowców wciąż istnieje. Każdego dnia media informują o przypadkach pijanych kierowców.

Pamiętajmy by bezwzględnie stosować się do obowiązku zachowania trzeźwości za kierownicą. Wakacje jako czas wypoczynku i odprężenia wiążą się z różnego rodzaju imprezami towarzyskimi, gdzie pojawić się może także alkohol.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości „dzień po” nigdy nie wsiadajmy do samochodu. W każdej komendzie policji możemy zbadać swój stan trzeźwości. Jest to zupełnie bezpłatne.

Jeśli natomiast mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości innych kierowców poruszających się drogą- takich którzy wykonują niebezpieczne manewry, zwalniają lub gwałtownie przyśpieszają, „jadą wężykiem”, lub cokolwiek innego wzbudzi nasze podejrzenia nie wahajmy się. Reagujmy. Telefon na policję i informacja o nietrzeźwym kierowcy mogą uratować czyjeś życie. Dzwońmy :

112 lub 997

Gdy widzimy osobę, która znajduje się pod wyraźnym wpływem alkoholu i próbuje usiąść za kierownicą auta także nie pozostawajmy bierni. Możemy odebrać jej kluczyki, zastawić auto by uniemożliwić jazdę oraz niezwłocznie zawiadomić Policję. Policjanci od razu podejmą interwencję wobec takiej osoby.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB