Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Gmina Żuromin. Na oświetlenie mieszkańcy muszą poczekać. Rok

2016-07-18 13:24:59 (ost. akt: 2016-07-18 13:26:33)
Przedstawiciele firmy tłumaczyli radnym niewywiązanie się z umowy

Przedstawiciele firmy tłumaczyli radnym niewywiązanie się z umowy

Autor zdjęcia: fot. ej

Podziel się:

Na oświetlenie w Nadratowie, Brudnicach i Poniatowe mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać. Firma, która miała lampy zamontować, nie wywiązała się z zadania. Tłumaczy, że to wina przemian w Spółce, przeprasza i wnioskuje o przedłużenie terminu wykonania inwestycji o kolejny rok.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Punkty oświetleniowe w Nadratowie, Brudnicach i Poniatowie miały powstać do końca czerwca. Tak zakładała umowa Urzędu Gminy i Miasta z spółką Energa Oświetlenie podpisana w marcu ubiegłego roku. Wiadomo już, że Spółka z umowy się nie wywiąże. Przedstawiciele firmy uczestniczyli we Wspólnym Posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej w Żurominie 27 czerwca. Tłumaczyli, dlaczego inwestycja nie została zrealizowana. Winne są temu zmiany, jakie zachodziły w ostatnim czasie w Spółce.
Zmiany w spółce
- Sytuacja taka ma miejsce w związku z tym, że spółka przechodziła pewne przeobrażenia i osoby które następowały po sobie, nie przekazały informacji, co kto ma zrobić – wyjaśniał jeden przedstawicieli firmy Marcin Szewczyk – Pierwszy i ostatni raz zdarzyła nam się taka wpadka.
Spółka zaproponowała radzie , żeby termin wykonania tej inwestycji został przedłużony do końca maja przyszłego roku. Tłumaczyli, że termin musi być tak długi, bo procedury trwają długo. Pewnych rzeczy nie da się przyspieszyć. Podkreślili jednak, że „staną na głowie”, żeby inwestycja była zrealizowana najszybciej, jak to będzie tylko możliwe. W ramach zadośćuczynienia zaproponowali wykonanie na własny koszt projektu budowy oświetlenia w żuromińskim parku. Szacują, że koszt takiego projektu to około 13 tysięcy. Spółka ten projekt miałaby wykonać bez żadnych dodatkowych kosztów dla Gminy.

Radni niezadowoleni
Radni nie kryli niezadowolenia z zaistniałej sytuacji. Przypomnieli, że z Urzędu były wysyłane pisma do Spółki, w związku z opóźnieniami, ale nie doczekały się odpowiedzi. To co w tej sprawie wydaje się najbardziej istotne, to fakt że mieszkańcy na oświetlenie swoich miejscowościach będą musieli dłużej poczekać.
- Codziennie mam pytania od mieszkańców, którzy oczekują lamp od dawana. Jak mam wytłumaczyć mieszkańcom, co mam powiedzieć, że będzie korzystnie bo będzie zrobiony projekt oświetlenia w Żurominie – mówiła przewodnicząca Rady Barbara Michalska.
Nie wiadomo jeszcze, jaką decyzje podejmie Gmina w tej sprawie. Obecnie negocjowana jest ta kwestia ze spółką.

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec gminy #2030188 | 157.25.*.* 20 lip 2016 17:47

  To my dziękuję za ostatnie lata rządów w Żurominie ,gdzie przez 10 lat tylko chlewnie i kurniki budowano. Z radości nie wiem, gdzie i za ile mam iść do pracy bo taki szał na rynku . Brawo !

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Plan #2030097 | 217.99.*.* 20 lip 2016 14:34

  Plan przestrzennego zagospodarowania dotyczyl miasta Zuromin. Wiadomo mi ze na terenie miasto nie funcjonuje zaden kurnik ani chlewnia. I nie bedzie funkcjonowal. Plan poszczegolnych wiosek zabraniac bedzie budowy tych inwestycji a ten tylko obejmowal zmiany na terenie miasta. po naniesieniu poprawek nastapi zatwierdzenie planu i bedzie mozliwosc utworzenia nowych 300 miejsc pracy postawienia nowych zakladow pracy i wiele innych korzystnych inicjatyw dla mieszkancow a zarazem wyborcow ktorzy za dwa lata odwdziecza sie wladzom za tak wspaniale dzialania wlozone w razwoj miasta i gminy Zuromin. DZIEKUJEMY Z GORY!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Arek #2029898 | 157.25.*.* 20 lip 2016 10:47

  Zastanawiam się czy nasi Radni są jeszcze przedstawicielami społeczeństwa , które ich wybrało - czy są niewolnikami swoich partii czyli "marionetkami"?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Młody mieszkaniec powiatu #2029562 | 94.254.*.* 19 lip 2016 20:02

   Widać wyraźnie,że radni działają na niekorzyść mieszkańców, toczą pokazowe wojny, nie potrafią zrobić nic dla mieszkańców. pozwala to sądzić,że są przekupieni przez inwestorów. Jak się mylę, to proszę o uzasadnienie tej tezy. To jest tylko gra, ma się zapewnione koryto i ma się wpływy. Za takie postepowanie powinno natychmiast zwalniać to towarzystwo, tryb przyśpieszony albo tryb muzułmański. Czy wy ludzie nie widzicie, jak jesteście dymani przez władzę??? wywozić na taczkach to towarzystwo, przepadek mienia natychmiast zarządzić bez zbednej procedury. I tak w całej Polsce.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. tempelrider do Redakcji #2029532 | 5.172.*.* 19 lip 2016 19:10

   wczoraj Radio 7 podało informację że radni z Żuromina odrzucili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Pozwoli to na dalsze stawianie chlewni i kurników i utrudni budową strefy ekonomicznej. Czy redakcja mogłaby opisać ten temat i podać nazwiska radnych którzy głosowali przeciw

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (11)