Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Zieluń. 5 osób poszkodowanych w wypadku, w tym dziecko

2016-07-18 13:27:41 (ost. akt: 2016-07-19 14:05:59)
Wypadek wyglądał tragicznie, na szczęście nikomu nic się nie stało

Wypadek wyglądał tragicznie, na szczęście nikomu nic się nie stało

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Do groźnego wypadku doszło na wojewódzkiej 541. Czołowo zderzyły się 2 osobowe samochody. W wyniku wypadku do szpitala trafiło 5 osób w tym dziecko.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

22-letni kierowca nissana (mieszkaniec gminy Lubowidz) jechał od strony Zielunia. Nagle zauważył stojące na jego pasie samochody. Zdawał sobie sprawę, że nie zdąży wyhamować, więc zaczął wyprzedzać. Z naprzeciwka jechała rodzina małżeństwo z dzieckiem (mieszkańcy Lubowidza) samochodem marki Fiat Idea. Na ich pasie znienacka pojawił się wspomniany nissan. Kierowca fiata nie miał żadnych szans. Doszło do czołowego zderzenia.

Do wypadku doszło w sobotę 9 lipca o godzinie 9:40. Na miejscu pojawiły się wszystkie służby. Strażacy pomogli wydobyć poszkodowanych, ratownicy zajęli się nimi, a policja kierowała ruchem i analizowała zdarzenie.
W wyniku wypadku do szpitala trafiło 5 osób. Na szczęście były to potłuczenia i otarcia. Czy mogli mówić o szczęściu?
- To nie tylko szczęście. To także przezorność – mówi kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Żuromin starszy aspirant Jan Składanowski – Dziecko miało fotelik. Wszyscy poszkodowani mieli zapięte pasy bezpieczeństwa. Szczęściu można pomóc – dodaje.
Policja na godzinę wstrzymała ruch.
W sprawie prowadzone są jeszcze czynności śledcze. Jednak, jak informuje Jan Składanowski, winę za zdarzenie ponosi kierowca nissana, który wykonał nieprawidłowy manewr omijania.
Świadkowie sugerują, że mógł on jechać za szybko. Świadczy o tym też sytuacja na drodze. Na poboczu stał samochód, za nim ustawiły się już dwa auta, których kierowcy widzieli nadjeżdżającego fiata i go, jak relacjonują kierowcy, przepuszczali.
Przypomnijmy jeszcze, że tego dnia o tej porze na drodze mogło być ślisko, po lekkich opadach deszczu.

Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ingenio #2061383 | 37.47.*.* 8 wrz 2016 14:42

  Pomagamy poszkodowanym dochodzić odszkodowania z OC sprawcy tel. 798201032

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ... #2029229 | 19 lip 2016 10:01

  Ty, ple ban, nie bierz tego już więcej...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kap łan #2028966 | 94.254.*.* 18 lip 2016 18:20

  Niech Składanowski nie mówi o szczęściu, to był cud. Ludzie zyją a Bóg kieruje,rządzi i wie co się wydarzy.I to za jego zgoda wszystko się dzieje, on wydaje pozwolenia na to, czy odebrać życie, komu i jak, kto będzie żył bo musi pokutować za grzechy przodków.Wyszli cało z wypadku,są grzesznikami. Ci co długo żyją są z rodzin grzesznych, ci co żyją krótko, jak ta dziewczyna w ciąży co zmarła niedawno, jest z rodziny pobożnej, Bóg doszedł do wniosku,że nie musi ona pokutować ani jej dzieciaczek i są już w domu jego i czekają na sąd ostateczny. Jeśli ktoś jest innego zdania i nie wierzy w Boga niech odpowiada konkretnie i na temat.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz