Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ryczące jednoślady

2016-07-25 13:06:44 (ost. akt: 2016-07-27 15:59:25)
Zdjęcie przedstawia motocyklistów z M8. Ich z pewnością sprawa nie dotyczy, a zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu fot. ae

Zdjęcie przedstawia motocyklistów z M8. Ich z pewnością sprawa nie dotyczy, a zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu fot. ae

Autor zdjęcia: Adam Ejnik

Podziel się:

Otrzymaliśmy list od oburzonego mieszkańca Żuromina. Twierdzi on, że zmorą miasta są użytkownicy jednośladów - Hałas wydobywający się z wielu tłumików motocykli przejeżdżających przez nasze miasto znacznie przekracza dozwolone normy – pisze

Nasz Czytelnik zaapelował do miłośników jednośladów, żeby nie naginali przepisów dotyczacych hałasu wydobywającego się z ich silników.
- Nie da się spokojnie egzystować, gdy woków taki hałas - mówi nam nasz Czytelnik.


Policja kontroluje motocykle

O sprawie rozmawialiśmy z kierownikiem ogniwa ruchu drogowego KPP Żuromin starszym aspirantem Janem Składanowskim.
- Niektórzy motocykliści, żeby zwiększyć moc swoich maszyn, usuwają niektóre elementy tłumików. Motocykle maja więcej mocy, ale jednocześnie mogą hałasować ponad dopuszczalne normy. Takie sytuacje mają też miejsce w naszym powiecie – tłumaczy Składanowski.
Dodaje jednocześnie, że tylko w ubiegłych dwóch tygodniach policja skontrolowała 34 motocyklistów i właśnie za nadmierną emisję hałasu zatrzymała dwa dowody rejestracyjne.
- Policjanci naszej jednostki mają w swoim wyposażeniu specjalistyczne mierniki hałasu – mówi Składanowski – Na tej podstawie możemy zabrać dowód rejestracyjny.
Kierownik apeluje ponadto, żeby mieszkańcy powiatu zgłaszali przypadki naruszeń przepisów.
- My nie możemy być wszędzie – mówi – Jednak na każde wezwanie zareagujemy – dodaje.

List Czytelnika
Prezentujemy Państwu w całości list Czytelnika:

„Witam. Mam do Państwa prośbę w prawdopodobnie imieniu wielu mieszkańców naszego miasta i okolic. Chciałbym poruszyć sprawę, która irytuje mnie od dawna, a ostatnio zaobserwowałem jej znaczne nasilenie.
Od kilku lat w całym kraju znacznie wzrosła ilość jednośladów (motocykli) na drogach. Jest to nie powiem miłe zjawisko, ludzie z pasją, którzy mają czas i pieniądze, by je realizować. Niejednokrotnie ci ludzie są gośćmi różnych imprez w naszym powiecie, gdzie pełnią rolę atrakcji.
Jednak problem zaczyna się wtedy, gdy tę swoją pasję próbują narzucić innym ludziom.
Lubię motocykle, auta sportowe, kłady itp. Jednak gdy o północy dwa takie pojazdy przemierzają przez moje osiedle, a później kręcą się po mieście, gdzie przez dziesięć minut z ich ryku mogłem ustalić ich dokładną pozycje. Myślę, że w takim przypadku wielu ludziom puszczają nerwy.
Hałas wydobywający się z wielu (nie wszystkich) tłumików motocykli przejeżdżających przez nasze miasto znacznie przekracza dozwolone normy. Można to stwierdzić bez użycia specjalistycznego sprzętu.
Wiele z tych pojazdów z tego powodu nie powinno poruszać się naszymi drogami. Jednak najwidoczniej policja przymykając na to oko, zezwala tym ludziom budzić nas w nocy.
Obwodnicę budowano między innymi po to, by zmniejszyć ilość hałasu w naszym mieście.
Dziś pasjonaci ryczących maszyn (kładów, motocykli i pseudosportowych aut) sprawiają, że w upały, by uśpić dziecko, wypocząć, czy po prostu obejrzeć telewizję, muszę zamykać okna.
Postawa tych ludzi sprawia, że nie możemy spokojnie wypocząć na świeżym powietrzu, nie denerwując się, że co dziennie o 18 będzie pędził debil na ryczącym kładzie (dotyczy to Brudnic).
Dziś Policja pozwala zorganizowanym grupom ryczących baranów na terroryzowanie ludzi hałasem ich pojazdów.
Myślę, że pod moim apelem podpisałoby się wiele osób , więc proszę was zadajcie pytanie Kierownikowi Wydziału Ruchu w Żurominie, jak długo mają zamiar na to pozwolić.”


Opinię Czytelnika poddajemy Państwa ocenie. Czy Wam też przeszkadza problem hałasujących motocykli. Sprawę podjęliśmy i list przekazaliśmy naszym policjantom.

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. motodiabeł #2035908 | 81.15.*.* 29 lip 2016 13:01

  DO KONFIDENTA CO NAPISAŁ TEN LIST - SAM JESTEŚ RYCZĄCY BARAN !!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #2035264 | 83.9.*.* 28 lip 2016 13:44

  otoz to, czy w naszym miescie obowiazuje cisza nocna,gwoli przypomnienia 22:00 - 6:00 , poza jezdzeniem pewnych osobnikow motorynkami, niektorzy potrafia po 22:00 odpalac samochod, badz podkrecic muzyke na maksa i mysla, ze im wszystko wolno. tak jak napisal, ktorys przedmowca "bo mam kolege w policji a mieszkancy moga sobie tylko pomażyć o przyjemnym snie ".

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ?? #2034913 | 94.254.*.* 27 lip 2016 22:57

  Dlaczego poloniści nie komentują artykułu pod względem merytorycznym, wiecie? bo brak rozumu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. polonista #2034682 | 83.31.*.* 27 lip 2016 17:58

  Dziękuję za zamianę tłumnika na tłumik. Przynajmniej na tyle nadają się te komentarze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Pokręt #2034595 | 94.254.*.* 27 lip 2016 15:20

  Ja w odpowiedzi polonisty też można doszukać się niepoprawnej pisowni, ot, taka uwaga, niech prawdziwy polonista rzuci na to okiem, nie mówię o Miodku.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (24)