środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Brutalne pobicie na brudnickiej plaży

2016-07-29 08:32:24 (ost. akt: 2016-07-29 15:40:39)

Podziel się:

- Rzucił się na tego mężczyznę i bił go pięścią bez opamiętania. Myślałam, że go zabił – mówi nam świadek sobotniego pobicia. Do incydentu doszło około godziny 23 na plaży w Brudnicach. Pobity mężczyzna został przewieziony do żuromińskiego szpitala.

Przykrym akcentem zakończył się drugi dzień festiwalu Zew Natury. Na scenę właśnie wchodzili goście zespołu NeoKlez, żeby pożegnać się z publicznością, gdy na tylnych siedziskach tuż przy wejściu na plażę doszło do szarpaniny. Cały incydent w gitarowym zgiełku nie był widoczny ani słyszalny pod sceną.

- Zaczęło się od słowa do słowa. Jeden drugiemu zwrócił uwagę. Później była pyskówka, ale wydawało się, że incydent rozejdzie się po kościach – mówi mi świadek wydarzenia.

Niestety nie rozeszło się. Doszło do bójki. Bardzo brutalnej.

- Najbardziej aktywni byli dwaj młodzi chłopacy. Mieli ścięte na łyso głowy – mówi moja rozmówczyni – Najpierw była szarpanina. Potem okładali się pięściami. Nagle obaj chłopacy przewrócili swoich przeciwników i zaczęli ich okładać pięściami po głowie. Bez opamiętania.

Świadek widział moment pobicia najbardziej poszkodowanego

- On już chyba po drugim ciosie stracił przytomność, ale ten chłopak nie przestawał go okładać. Myślałem, że się to nie skończy. Jego głowa tylko odskakiwała – dodaje.

Podczas bójki słychać było ujadanie psa. Świadkowie mówią o pogryzieniach, ale tych informacji na razie nie potwierdza policja.
Poszkodowanym był 41 - letni mieszkaniec Żuromina. Stracił przytomność. Kiedy na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, mężczyzna już się ocknął. Głowę miał całą opuchniętą. Ratownicy zabrali poszkodowanego do szpitala w Żurominie. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że mężczyznę przewieziono do specjalistycznego szpitala w Warszawie. Mężczyzna do szpitala w Warszawie pojechał własnym transportem.
- Niestety, nie otrzymaliśmy karetki - mówi z żalem żona poszkodowanego.

A co ze sprawcami

Świadkowie jako sprawców pobicia wskazują dwóch młodych mężczyzn. Charakterystyczne było to, że obaj mieli głowy ogolone na łyso. Policja wytypowała już podejrzanych, na miejscu był patrol policji, jednak przesłuchania chce rozpocząć od ofiary pobicia.

- Niestety mężczyzna był pod działaniem alkoholu i ani w sobotę, ani nawet w niedzielę rano nie udało się uzyskać od niego zeznań. Będziemy z nim rozmawiać, jak już pojawi się w Żurominie – mówi zastępca komendanta KPP Żuromin podinspektor Dariusz Wieczorek.

Niestety trudno będzie się z nim porozumieć, nawet jak już wróci. Mężczyzna, jak mówi jego małżonka, ma połamaną szczękę w czterech miejscach.

Niezwykle przykre jest to, że do tego karczemnego incydentu doszło podczas najspokojniejszego festiwalu w Polsce. Niestety, nie zawsze organizatorzy mogą mieć wpływ na to, kto pojawi się na ich imprezie. Na miejscu incydentu zjawiła się ochrona festiwalu, rozdzielając niektórych awanturników oraz służby medyczne.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. król pierwszy waza #2040254 | 95.160.*.* 4 sie 2016 14:24

  A co to za skinheadzi byli . Dziwne zeby tak bic czlowieka zeby stracil przytomnosc i dalej go bic . MPrzeciez nie pomysleli ze moga go nawet zabic a i sami teraz odpowiedza przed sądem i moze nawet pojda siedziec . Co chcieli pokazac ? Ze sa groźni ? Że mocno bija ? A pokazali jedynie jak zniszczyli życie sobie i ofiarom . Zastanówcie się młodzi ludzie . . .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. polonista #2037981 | 83.28.*.* 1 sie 2016 18:43

  I takie posty jak Pokręta redaktorowi nie przeszkadzają bo nie obrażają niczyich uczuć. A spróbuj napisać o tej z urzędu i już przeszkadza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pokręt #2037341 | 94.254.*.* 31 lip 2016 17:36

   Napisano dużo o pobycie Franciszka w Polsce, nie zaproponowano mu skromnego Torunia i posiadłości Rydzyka,Lichenia, oddziałów onkologii gdzie brak jest na leki dla dzieciaków, ważne,ze wspomniał o tym"co łaska ale nie mniej niż 1000". Napisano co jadł, ale nie napisano ile razy się wypróżnił na tej ziemi, a to bardzo ważne dla organizmu. Pomijają redaktorzy, a wręcz ukrywają tak ważne fakty przed wiernymi.A może ktoś wie, ile razy swoje potrzeby załatwiał nasz święty JPII będąc na którejkolwiek pielgrzymce w Polsce? Mam dużo ważnych spostrzeżeń, redakcja powinna napisac o wyjeździe młodych z Żuromina na ŚDM. O postawie naszych, o postanowieniach. Może byli tam pracownicy skarbówki, pracodawcy,budżetówka,policja. Może zamiast podatków od rządzących dostaniemy wolność po latach niewolnictwa.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Kap łan #2036579 | 94.254.*.* 30 lip 2016 10:32

    Tych dwóch łysych to byli wysłannicy Boga by ukarać rozpustę na festiwalu i jak widać jest to prawda, 41 letni pijany mężczyzna, zostawił żonę i zapewne dzieci, co on tam robił? miast przygotować się do porannej mszy i dać ofiarę to wywalił pieniądze na wódę i zapewne inne kobiety podszczypywał. Strzeżcie się, bo kara przyjdzie na was z nieba. Takie festiwale zaśmiecają plażę, leżą tam później zakazane przez naszego JPII męskie środki antykoncepcyjne, których używanie jest grzechem. Jak już coś ma być to przynajmniej z mniejszym grzechem a jak zakończy sie poczęciem, to sukces.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. PiS #2036527 | 83.28.*.* 30 lip 2016 09:11

    W przyszlym roku festiwal zostanie wciagniety na liste imprez o ,,PODWYZSZONYM RYZYKU". Juz o to zadbaja czlonkowie PiS-u z naszego powiatu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (15)