Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Jubileusz Kuriera

2016-07-29 09:56:37 (ost. akt: 2016-07-29 10:03:36)
Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty w gminie Lutocin

Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty w gminie Lutocin

Autor zdjęcia: arch.

Podziel się:

Z okazji tegorocznego jubileuszu 10 – lecia istnienia gazety na łamach tej rubryki prezentujemy najważniejsze wydarzenia z poszczególnych numerów tygodnika, które zachowały sie w naszym redakcyjnym archiwum, począwszy od wydania zerowego.

Kurier Żuromiński, 03.11.2006 r.

Lutocin. Kolejna śmierć na drodze

Rowerzysta jadący z kolegą do pracy został potrącony przez samochód. Uderzenie było tak mocne, że poniósł śmierć na miejscu.
We wtorek 31 październka 2006 roku na drodze z Lutocina w kierunku Elżbiecina polonez potrącił rowerzystę. Rowerami jechali obok siebie dwaj koledzy, mieszkańcy Lutocina. Jednym z nich był 23 letni Stanisław B. Jechali do pracy przy łapaniu kur. Około 500 metrów za Lutocinem za łukiem drogi jest droga polna prowadząca do kurników. Stanisław B. jadąc bliżej środka jezdni, skręcał w drogę do kurnika. Nie widział jadącego za nim samochodu. Zdaniem kierowcy nie obejrzał się i nie dał sygnału reką, że chce skręcać. Wpadł prosto pod maskę poloneza, który akurat wyprzedzał rowerzystów. Uderzenie było bardzo silne. Rowerzysta przeleciał przez samochód, uderzył głową o krawędź dachu i upadł w pobliskim rowie. Śmierć poniósł na miejscu. Pomimo wezwania na miejsce karetki pogotowia młodego mężczyzny nie udało się uratować.

Żuromin. Rozbita karetka

Dzik unieruchomił erkę. Załoga karetki reanimacyjnej szpitala w Żurominie miała niegroźne zdarzenie z dzikiem. Podczas powrotu z Poznania, gdzie transportowano chorego nagle w obszarze leśnym na drogę wybiegł dość sporych rozmiarów dzik. Tylko profesjonalizm i skuteczna reakcja kierowcy pozwoliła uniknąć poważniejszych konsekwencji – mówił wówczas jeszcze zastępca dyrektora szpitala Zbigniew Białczak. Karetka po zderzeniu ze zwierzakiem ma rozbity przedni bok oraz potłuczony reflektor. Samochód posiadał pełne ubezpieczenie AC, jednak oczekiwanie na oszacowanie szkód spowodowało, że karteka nie mogła jeździć do wezwań.

Powiat. Akcja "Znicz"

Akcja "Znicz" prowadzona była w 2006 roku od 27 października do 2 listopada włącznie. W akcji udział brało 50 policjantów. Patrole działały w okolicach wszystkich cmentarzy na terenie całego powiatu. Kładziono głównie nacisk na prawidłowy przebieg ruchu wokół cmentarza. Policjanci zajmowali się kierowaniem bardzo intensywnym w tych dniach ruchem pojazdów. Dbali o organizację miejsc parkingowych, umożliwiali pieszym bezpieczne przejście przez jezdnię, a także dbali o bezpieczeństwo zaparkowanych przy cmentarzach pojazdów. W tym czasie policja ujawniła trzech pijanych kierowców. Stwierdzono też cztery kolizje drogowe. Policjanci podsumowując akcję, twierdzą, że była ona spokojna i wszyscy kierowcy bezpiecznie dotarli z powrotem do domów.

Lubowidz. Jubileusz 40-lecia istnienia placówki szkolnej

We wrześniu 2006 roku Szkoła Podstawowa w Sinogórze obchodziła 40-lecie istnienia. Z tej okazji 26 października odbyły się oficjalne obchody jubileuszu placówki Na początek dyrektor szkoły Maria Grabowska bardzo serdecznie przywitała wszystkich zebranych, a następnie przedstawiła rys historyczny szkoły. W dalszej części uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny. Z okazji jubileuszu wójt ufundował szkole wysokiej klasy radiomagnetofon. Po uroczystościach goście udali się na obiad, gdzie kontynuowali wspomnienia o nauczycielach i uczniach w 40-letniej historii tej placówki.

Marta Ronowicz
m.ronowicz@kurierzurominski.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB