Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Szreńsk. Wypadek w powiecie mławskim. Złamana karuzela. Pijani operatorzy (aktualizacja)

2016-08-01 06:23:25 (ost. akt: 2016-08-01 12:37:23)
Przewróciła się karuzela

Przewróciła się karuzela

Autor zdjęcia: zbiory prywatne, nowy kurier mławski

Podziel się:

Wczoraj o 21:30 doszło do wypadku na wesołym miasteczku w Szreńsku. Mamy informację od jednego z Czytelników: Straszny wypadek... przewróciła sie karuzela łańcuchowa i jedna osoba podobno nie żyje. Tragiczne przypuszczenia na szczęście się nie sprawdziły, dwie osoby są ranne trafiły do szpitali w Ciechanowie, Żurominie i Mławie.

Fatalnie zakończyły się Dni Szreńska. Do tragicznego wydarzenia doszło wczoraj o 21:30 (31.07) w Szreńsku. Przewróciła się karuzela łańcuchowa średnia. Informację zgłosił do nas Czytelnik z Żuromina Jakub: W Szreńsku był straszny wypadek... Na placu gdzie było wesole miasteczko przewrocila sie karuzela łańcuchowa i jedna osoba podobno nie żyje, a dwie są ranne... 5 razy bylam na tym... dziewczyna w moim wieku niewiadomo czy zyje..

Jak podaje kontakt24: nie ma ofiar śmiertelnych, 2 osoby są ciężko ranne.


Informacje docierające do nas były przerażające. Świadkowie mówili o wielu poszkodowanych. PSP Mława informuje, że na miejscu pojawiły się trzy karetki, policja i straż pożarna. Śmigłowiec ratunkowy został zawrócony.

Jak wynika z naszych informacji, do zdarzenia doszło podczas wsiadania ludzi na karuzelę. Wygięły się, a następnie pękły pionowe elementy maszyny.
Poszkodowane i odwiezione do szpitala zostały dwie młode kobiety.

W związku z tragicznym wydarzeniem władze miasta odwołały zabawę taneczną, która miała się odbyć na rynku w Szreńsku i zwieńczyć obchody Dni Szreńska.

Przebieg zdarzeń bada policja z Mławy.

Komunikat KPP Mława

Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie wypadku, do którego doszło podczas festynu w Szreńsku. Karuzela, z której korzystało kilka osób złamała się u podstawy i runęła na ziemię. Urządzenie obsługiwało dwóch nietrzeźwych operatorów.
Do zdarzenia doszło 31 lipca o godz. 21:20. W wyniku wypadku ranna zostały trzy kobiety (15,16 i 28 lat). Ranne to mieszkanki pow. mławskiego. 28-latka m.in. z obrażeniami żeber została przewieziona do szpitala w Mławie. Dwie ranne nastolatki przewieziono do szpitali w Ciechanowie i Żurominie, gdzie pozostały na obserwacji.

Jak wynika z ustaleń, do wypadku doszło na terenie boiska, na którym rozstawiło się wesołe miasteczko. Podczas pracy tzw. karuzeli kielichowej, doszło do jej złamania. W momencie wypadku korzystało z niej kilka osób. Jak się okazało dwaj pracownicy przydzieleni do obsługi karuzeli byli nietrzeźwi. Jeden z nich miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, drugi ponad jeden promil.

Karuzela była częścią wesołego miasteczka, należącego do prywatnej firmy z Łodzi. Mławska policja zatrzymała obu nietrzeźwych pracowników, obsługujących karuzelę oraz właściciela wesołego miasteczka.

Zgodnie z art. 160 Kodeksu karnego, za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w sprawie prowadzi mławska policja oraz prokuratura. Trwa wyjaśnienie przebiegu zdarzenia.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Japa #2038567 | 217.99.*.* 2 sie 2016 15:29

  Co do stanu technicznego karuzeli ocenia to biegli sądowi ale jeśli chodzi o pijany obsługę to czyja to Wina? Chyba nie Tuska .Nikt tego nie zauważył ? Przecież mieć we krwi dwa promile to widać i czuć. Jednak nie można wzstkim ufać nawet podczas rekreacji , wypoczynku. Nie dowszystkich jednak ddotarło , że pić w pracy nie poplaca Szkoda tylko poszkodowanych , że to oni płacą za ludzką głupotę a nawet debilizm

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kap łan #2038340 | 94.254.*.* 2 sie 2016 09:15

  Wielka szkoda,że w artykule nie wspomina się, czy pracownicy byli wierzący i jakiej byli wiary i koloru skóry. Być może był to zamach terrorystyczny. Nasze służby to kazałyby dmuchać w balonik strzelającemu arabowi jakby to było najważniejsze.Jak byli to Polacy to bawili sie jak Polacy.Mieli też powód, wyjechał Franciszek, tyle ludzi się cieszyło z przyjazdu, tyle ludzi martwiło się z odjazdu, może oni byli jednymi z nich. Nad bawiącymi sie i tak ktoś czuwał, miast modlić się to poszli grzeszyć na boisko a w krzakach opodal aż tłoczno było.Kolega mi opowiadał,ze w tych krzakach ktoś mu się dobierał do spodni, zastanawiał się po co? kasę miał w kieszonce w koszuli.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Swiadek zdarzenia #2038193 | 37.47.*.* 1 sie 2016 22:59

   Ale zal karuzela byla uruchomiona a bujaczki pracowaly na najwyzszym poziomie nikt nie umarl ale byli ranni wszystkie bujaczki na karuzeli byly przepelnione a podczas usadzania na miejscach operatozy usadzali tak by uzyskac rownowage BRAWO KURIER podajecie fałszywe info

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Marcus #2038053 | 46.238.*.* 1 sie 2016 20:12

   Ciekawe. Dwie osoby ranne, a trafiły do trzech szpitali - czyżby ktoś trafił do dwóch jednocześnie...? No chyba, że jak to bywa nie zawsze w każdym można przeprowadzić wszystkie czynności ku polepszeniu zdrowia poszkodowanego :((

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. W Żurominie #2037978 | 83.28.*.* 1 sie 2016 18:39

   już nie ma o kim pisać.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)