Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Piłka nożna. Spore zmiany w Bieżuniu

2016-08-06 12:00:00 (ost. akt: 2016-08-05 11:52:34)
Bieżunian wzmocni Daniel Ziółkowski (na zdjęciu przy piłce)

Bieżunian wzmocni Daniel Ziółkowski (na zdjęciu przy piłce)

Podziel się:

Bartłomiej Żelazny, Bartosz Narewski oraz Michał Michalak, Rafał Kruk i Andranik Galstyan nie zagrają w przyszłym sezonie we Wkrze Bieżuń. W ich miejsce do Wkry dołączą Kamil Gatyński (bramkarz, GKS Strzegowo), Daniel Ziółkowski (napastnik, GKS Strzegowo) oraz najprawdopodobniej Damian Szpinda (Żak Szreńsk). Zespół zasili także grupa juniorów z rocznika 1999.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Spore zmiany po spadku z IV Ligi zajdą w składzie Wkry Bieżuń. Zespół prowadzony przez Roberta Piotrowskiego zmieni się przede wszystkim personalnie. Z zespołem pożegnało się już kilku piłkarzy, kilku też najprawdopodobniej wzmocni bieżuńską jedenastkę.
Odeszli po spadku
W ubiegłym tygodniu na naszych łamach informowaliśmy, że Bieżuń opuszczają Bartosz Narewski (zakończyło się wypożyczenie z klubu Wkra Żuromin) oraz na zasadzie transferu definitywnego Bartłomiej Żelazny. Obaj trafili do sąsiada zza miedzy – Wkry Żuromin. W minionym tygodniu okazało się również, że zespół z Zamoyskiego opuści także doświadczony golkiper Michał Michalak. Choć działacze z Bieżunia chcieli zatrzymać u siebie golkipera z Mławy, to ten postanowił zakończyć przygodę z grą w tym klubie. Michalak wybrał ofertę gry w czwartoligowym MKS-ie Przasnysz. Tam o grę między słupkami będzie musiał walczyć, w Bieżuniu był niepodważalnym numerem 1. Ponadto w nowym sezonie w koszulce w żółto-niebieskich barwach nie zobaczymy Rafała Kruka (praca) oraz Andranika Galstyana (również w ubiegłej rundzie pojawiał się sporadycznie).

Nowi, ale dobrze znani

W związku z takimi ubytków bieżunianie postanowili działać natychmiast i szybko znaleźli następców. Działacze Wkry namówili do gry zawodników, których dobrze znają, którzy już w tym zespole występowali. Jedenastkę Roberta Piotrowskiego ma wzmocnić dwóch zawodników beniaminka Ligi Okręgowej – GKS Strzegowo. Pomiędzy słupkami, w miejsce Michalaka, stanąć ma Kamil Gatyński. Bramkarz ten reprezentował bary Wkry Bieżuń, skąd trafił do Mławianki Mława, a później GKS Strzegowo. Ze Strzegowo do Bieżunia wraz z Gatyńskim trafić ma Daniel Ziółkowski. Ziółkowski kilka lat temu występował w Bieżuniu, ale na pozycji defensora. Tym razem przychodzi jako napastnik. Rywalizację w środku pola wzmocnić ma także Damian Szpinda. Wychowanek Wkry Bieżuń przez ostatnie lata występował w Żaku Szreńsk, w którym zanotował dwa awanse (z B-klasy do A-klasy oraz z A-klasy do LO), a w ostatnim sezonie zanotował spadek.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB