Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Żuromin. Wielka obława na dilerów

2016-08-07 18:33:02 (ost. akt: 2016-08-07 18:35:04)
Policja zatrzymuje podejrzanych o posiadanie i handel nielegalnymi substancjami

Policja zatrzymuje podejrzanych o posiadanie i handel nielegalnymi substancjami

Autor zdjęcia: fot. arch.

Podziel się:

Dilerzy w potrzasku. Policjanci z Żuromina zlikwidowali 3 źródła narkotyków i środków psychotropowych. Ich łupem padłu krzaki marihuany, plastry z substancją narkotykową, środki psychotropowe i groźny metadon.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie tylko w ciągu kilku ostatnich dni, zatrzymały 2 osoby, które posiadały lub zajmowały się produkcją narkotyków i nielegalnych leków. Dzięki tym działaniom spore ilości szkodliwych substancji nie trafią do mieszkańców naszego powiatu.

Domowa uprawa konopi indyjskich
W ubiegły weekend policja zlikwidowała nielegalną uprawę konopi indyjskich. Dwa krzaki rośliny znajdowały się na balkonie jednego z mieszkań w Żurominie. 20 – letniemu posiadaczowi uprawy postawiono zarzut z art. 63 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Mówi on, że „
Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, lub konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. „. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał się dobrowolnie karze.


Metadon i psychotropy
Środa. Policjanci z Wydziału Prewencji otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu spokoju przy jednej z ulic w Żurominie. Pojechali na miejsce. okazało się, że jeden z mężczyzn ma przy sobie spore ilości leków. Były to leki psychotropowe oraz metadon w postaci płynnej. Leków było około 100 sztuk a metadonu 1,5 litra. Mężczyzna tłumaczył, że leki posiada legalnie i ze są one przeznaczone na jego prywatne potrzeby. Policja postawiła mu jednak zarzut z art. 62 ust. 1, Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, który brzmi „1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Śmiercionośna przesyłka
Szeroko zakrojone działania funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego żuromińskiej Komendy, doprowadziły do zatrzymania nielegalnej przesyłki. Po sprawdzeniu jednego z pojazdów kurierskich okazało się, że w dwóch przesyłkach znajdują się plastry z substancja która znajduje się na liście środków zakazanych. Jak informuje Zastępca Komendanta żuromińskiej Policji Dariusz Wieczorek, z takiej ilości mogłoby powstać ponad 600 porcji konsumpcyjnych. Paczki zostały wysłane z północnej Polski. Odbiorcy paczki policja jeszcze nie odnalazła. Nie przebywa w miejscu zamieszkania. Nie przedstawiono nikomu zarzutów.
- To są substancje, które mogą odpowiadać za niektóre zgony z którymi mieliśmy do czynienia na terenie naszego powiatu. Na szczęście od jakiegoś czasu nie mieliśmy takich przypadków – mówi Dariusz Wieczorek.

Wszystkie zatrzymanych przesłuchano i postawiono im zarzuty. Sąd zdecyduje o wymiarze kary. To jednak nie koniec. Policja prowadzi dalsze działania antynarkotykowe.

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tramal #2053084 | 157.25.*.* 25 sie 2016 17:45

  http://www.psychiatria.pl/forum/moja-sio stra-potrzebuje-pomocy-niszczy-ja-tramal /watek/674563/2.html pod tym linkiem ciekawa dyskusja o uzależnieniach, najciekawsze jest to że od wspomnianego tramalu są uzależnione niekoniecznie młodzieńcy w kapturach. Temat myślę do rozwinięcia przez redakcję i zastanowienia przez innych, nie tylko młodzież. Dziękuję za uwagę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ha Ha #2043570 | 188.146.*.* 9 sie 2016 20:58

  Cóż za błyskotliwa akcja Policji! Wow....chyba miesiące albo lata śledztwa doprowadziły do Aresztowania tych "Grubych Ryb". Te dwa krzaki to pewnie hodował z ciekawości i kupił sobie nasionka w internecie, a drugi wpadł tylko dlatego, że się awanturował. należy odznaczyć wszystkich funkcjonariuszy odpowiadających za tą akcje! A Lombardu blisko Złotego Rogu jakoś nikt nie najedzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pokręt #2042868 | 94.254.*.* 8 sie 2016 21:42

   Nie komentuję tytułu.A dalej, uprawa konopi nielegalna i nie ma co dyskutować ale.., ten człowiek zapaliłby swój towar, od dilera jest nasączony środkami silnie uzależniającym i dającymi kopa więc jego organizm poniesie niewspółmiernie większą szkodę. Co do metadonu i psychotropów, nie znam statusu metadonu, jeśli jest na liście zabronionych to tak jeśli nie to równie dobrze mógłby iść z kretem albo domestosem do sanitariatów, też czyści. Lekami psychotropowymi leczy się kilka milionów ludzi w Polsce i mają przy sobie opakowanie i co? po zatrzymaniu do pierdla? tu trzeba rozsądku i bez specjalnych uniesień. Przesyłka kurierska, tutaj pewien sukces, ale u diabła kto nadał i kto wiedział o przesyłce, czemu nie ma odbiorcy? Ogólnie to nawet płotek nie ma, zatrzymani to konsumenci, którzy nic nie znaczą w pojęciu dilerki narkotykowej. I teraz pytanie, czy ja moge posiedzieć w parku z dwoma butelkami wódki i z dwoma butelkami denaturatu i jeszcze z dwoma paczkami fajek?Ja wam mówię,że wszystko to środki odurzające, czy mogę w parku posiedzieć i mieć to wszystko w przezroczystej reklamówce???Nie wspominam,że musiałbym mieć kij i opędzać się od smakoszy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. normalny #2042739 | 94.254.*.* 8 sie 2016 17:27

   Szanowna redakcją! Proszę nie pokazywać żródła patologi na tle porządnych budynków mieszkalnych i ich mieszkańców, zwłaszcza, że ten blok jest jednym z najlepiej utrzymanych w mieście i niezależnie od sytuacji jaka miała miejsce nie może być żródłem tej ochydnej patologi, jaka opętała kraj i nasze środowisko.Zgadzam się całkowicie z problemem, ale to zdjęcie nie załatwia sprawy, wręcz obniża wartość tego bloku o około 20%. Jest to niedopuszczalne. Uważam z racji moich analiz, że walka z tą plagą jest mało skuteczna przez żuromińską policję. PROSZĘ się zastanowić, że tak niwielkie miasteczko nie może być opanowane przez sztab policji liczący ponad 50 funkcjonariuszy. Jest to śmieszne. Prawdę mówiąc, przy każdym bloku mógłby stać policjant. Wiem, że zaraz ktoś będzie to tłumaczył, jak to policja ma dużo roboty papierkowej. Nie jest to argument dla porżądnego mieszkańca tego miasta, lecz dla panów komendantów,naczelników i Błaszczaków. Chwała wam panowie za te jaskółki poprawy na lepsze, jednak pracujecie w tak zwięzłym małym środowisku, że macie warunki aby być dużo lepszymi.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Redaktor Naczelny #2042636 | 8 sie 2016 14:07

   Ludzie powinni w koncu zaprzestac kypywania tego czegos. Byc moze dzieki temu redaktorzy tu pracujacy wezma sie rzetelnie do pracy

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)