Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Ucieczka przed policją i zmiana kierowcy

2016-08-08 15:20:20 (ost. akt: 2016-08-08 15:20:39)

Podziel się:

Uciekali przed policją. W czasie jazdy kierowca zamienił się miejscem z pasażerem auta. Okazało się, że każdy z nich ma po ponad 3 promile alkoholu.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny policji w Żurominie odebrał zgłoszenie, że na terenie gminy Siemiątkowo jeździ zielona Toyota Avensis, której kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Patrol ruchu drogowego pojechał na miejsce. Policjanci zauważyli samochód odpowiadający opisowi zgłaszającego zdarzenie. Próbowali go zatrzymać do kontroli. Kierowca nie zatrzymał się. Ominął policjanta i odjechał w przeciwnym kierunku. Rozpoczął się pościg za toyotą. W czasie pościgu policjanci zauważyli, że kierowca zamienia się miejscami z pasażerem auta. Po jakimś czasie kierowca toyoty stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał z drogi, uderzył w hydrant wodny i zatrzymał się na polu. Policjanci chcieli wydobyć mężczyzn z pojazdu. Nie było to łatwe. Mężczyźni zamknęli się w samochodzie od środka. Na wezwania funkcjonariuszy nie chcieli ich otworzyć. W końcu jeden z policjantów wybił szybę. Kierowca i pasażer zostali wyciągnięci na zewnątrz pojazdu. Za kierownica siedział 23 – letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nie miał uprawnień do kierowania i sądowy zakaz prowadzenia auta. W samochodzie znajdował się 30 – letni mieszkaniec Żuromina, właściciel toyoty. Wcześniej to on kierował autem. W wydychanym powietrzu mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. 23-latkowi sąd wymierzył karę grzywny w wysokości 10 tyś złotych., 6 miesięcy pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów oraz grzywnę za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Żurominianin natomiast dostał karę grzywny w wysokości 5 tyś złotych, 4 lata zakazu prowadzenia pojazdów oraz grzywnę za niestosowanie się do sygnałów i poleceń dawanych przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB