Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Budowa Domu Ludowego w Nadratowie

2016-08-09 13:54:47 (ost. akt: 2016-08-09 13:57:28)
 Inicjatorem zwiększenia kwoty na budowę Domu Ludowego w Nadratowie jest wiceprzewodniczący Rady Dariusz Wieczorek

Inicjatorem zwiększenia kwoty na budowę Domu Ludowego w Nadratowie jest wiceprzewodniczący Rady Dariusz Wieczorek

Podziel się:

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa Domu Ludowego w Nadratowie Nowym. Samorząd Żuromina na inwestycje planuje przeznaczyć 280 tysięcy. Kwota wystarczy na powstanie budynku w stanie surowym.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

O powstaniu Domu Ludowego w Nadratowie mówiono mieszkańcom jeszcze w poprzedniej kadencji samorządowej. Wówczas powstał projekt budowlany budynku. W obecnej kadencji burmistrz Aneta Goliat spotykała się kilka razy z mieszkańcami wsi. Proponowała im zamiast budynku, modułowy kontener. Spełniałby funkcję świetlicy ale mieszkańcy nie musieliby czekać na niego długo i byłby o wiele tańszy niż budowa od podstaw. Na ten cel w tegorocznym budżecie przeznaczono 100 tysięcy i tyle miałoby wystarczyć na modułowy kontener. Mieszkańcy jednak na kontener nie chcieli się zgodzić. Radni popierają życzenia mieszkańców. 100 tysięcy na budowę nie wystarczy więc do burmistrz radni złożyli wniosek o zwiększenie kwoty w budżecie na powstanie Domu Ludowego. Inicjatorem wniosku był wiceprzewodniczący rady Dariusz Wieczorek. Pod wnioskiem podpisało się 14 radnych. Burmistrz musiała szukać dodatkowych 180 tysięcy. Kosztorys tej inwestycji wynosi około 280 tysięcy i bez zabiezpieczenia w budżecie takiej kwoty nie można ogłosić przetargu. Jak tłumaczy zastępca burmistrz Żuromina Michał Bodenszac, na tę chwilę samorząd nie ma możliwości znalezienia takiej kwoty w obecnym budżecie. Dlatego realizację inwestycji rozłożono na dwa lata. Dodatkowe 180 tysięcy zostanie przeznaczone na budowę w przyszłym roku. Obecnie samorząd szuka wykonawcy. Przetarg rozstrzygnie się 10 sierpnia. Wykonawca będzie miał czas na wykonanie inwestycji do końca czerwca przyszłego roku. Nadal jednak mieszkańcy nie będą mogli z budynku korzystać. Stan surowy budynku na to nie będzie pozwalał. Kwota 280 tysięcy tylko na taki stan pozwoli.

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kap łan #2046145 | 94.254.*.* 14 sie 2016 15:03

  Poświęci się wszystko,poświęci, budujcie, budujcie. Wyświęcam chlewnie, obory, kurniki a nawet budy dla psa. Wszystko za stosowną opłatą. Jak coś nie poświęcone, to może być wypadek i śmierć, Bóg was pokara za nie zarezerowanie w budżecie 1% od stanu surowego na poświęcenie. Inne domy nie poświęcone i są w ruinie, macie nauczkę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tadeusz #2046035 | 157.25.*.* 14 sie 2016 11:49

  Są i plusy tej inwestycji, a na pewno jeden. Pan Wieczorek dzięki budowie tej remizy zwiększy swoje notowania w Nadratowie i być może dzięki ich głosami znów zostanie Radnym na kolejną kadencję. I dalej będzie PRACOWAŁ w Radzie Gminy dla dobra społeczeństwa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. prostolinijny #2045297 | 94.254.*.* 12 sie 2016 14:40

  Na tle tematu dom ludowy stwierdzam, że uczestnicy forum kuriera są zgodni w 100%, że ta decyzja rady to wielkie nieporozumienie. jEST to jeden z nielicznych tematów, gdzie nie ma przeciwnych opinii. Bardzo się z tego cieszę i wyrażam nadzieję, ze w podobnych tematach podejmowanych przez kurier przysłużymy się do edukowania radnych, jak należy patrzeć na sprawy, które nas otaczają. Poddaję propzycję, aby redakcja zechciała podjąć długofalowy temat pod tytułem /co mnie cieszy , a co smuci w naszym środowisku./ Będę tym forowiczem, który merytorycznie wedle mojej oceny będzie zabierał głos na zasadzie jak ja to widzę. Uważam, że ta forma kontaktu mieszkańców może być pozytywna. Na koniec apel, wpływajmy na radę, aby zachamowała swój wybryk z z domem ludowym. P anie rdaktorze! proponuę stworzyć stałą rubrykę na forum i w gazecie na ten temat, jednocześnie wyrażam pogląd,aby opinie niegodne i bez sensu były eliminowane przez moderatora tego forum

  Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. prostolinijny #2044501 | 94.254.*.* 11 sie 2016 08:43

  Wracam ponownie do planu budowy domu ludowego .Żuromińska radą! Ocknijcie się. Przecież to największa marnacja pieniędzy samorządowych w dziejach Żuromina. Moim zdaniem w tej sprawie konieczna jest nadzwyczajna sesja rady, aby ten pomysł pogrzebać. Apeluję do poszczególnych radnych, aby publicznie w tej sprawie zabrali głos, ponieważ jest to straszne marnotrawstwo środków, których brakuje na wszystko. Czy nie macie innych potrzeb np: zakupu zamiatarki na mokro do sprzątania ulic w mieście i na wsiach. Obecny sposób zamiatania ulic to aktywowanie kurzu. kolejny temat to bezpieczeństwo dla pieszych w Franciszkowie- chodzi o chodniki, następna sprawa to likwidacja kałuży na ul lidzbarskiej na odcinku między światłami, gdzie przy nawt małym opadzie nie sposób iść chodnikiem. takich przyziemnych spraw,na które nie zwracacie uwagi jest mnóstwo, a wy wzięliście się za krzewienie kultury w Nadratowie, miejscowości, która z racji swego przekroju populacji nie będzie z tego korzystać.Nawet nie znajdzie się tam gospodarza tego obiektu. Jest jeszcze czas, aby się opanować. Oczekuję zabrania w tej sprawie głosu przez przewodniczącą i wiceprzewodniczącego rady. Jest to wasz obowiązek, skoro pchaliście się do rządzenia. Onie takie rządzenie nam chodzi

  Ocena komentarza: warty uwagi (31) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Pytanie? #2044471 | 83.28.*.* 11 sie 2016 08:09

  Po co i komu ta remiza? Zobaczcie remizę w Rzęzawach. Do niedawna była bez prądu teraz kiedy podłączono prąd służy mieszkańcom do spożywania napojów wyskokowych. Zobaczcie remizę w Kruszewie (miejscowość której zamieszkuje Pani Burmistrz) bez prądu remiza stara opuszczona do rozbiórki w Raczynach, Zmiana dachów Wiadrowie Chamsku i wielu kolejnych remizach wygląd w poszczególnych w wewnątrz życzy bardzo wiele do życzenia. Pytam czy nie lepiej ratować te istniejące czy budować za duże pieniądze nową w wiosce w której mieszka garstka ludzi i niebawem opustoszeje? To nie znaczy że tym ludziom się nie należy ale po co kiedy perspektywy są zerowe nawet Pan Sołtys nie ma dzieci to kto tam będzie chodził a dojeżdżać też nie będzie komu bo taką drogą to żadna przyjemność. No ta bene jeszcze niebawem powstaną tam w tym najpiękniejszym roślinno zwierzęcym zakątku naszej gminy dziesiątki kurników. PYTAM? PO CO? I KOMU TO POTRZEBNE ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW? PYTAM? RADNI CZY SWOJE PRYWATNE PIENIĄDZE TEŻ BYŚCIE TAK TRWONILI? POMYŚLCIE.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)