Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Bydgoski festiwal dla Krynickiego

2016-08-11 14:00:14 (ost. akt: 2016-08-11 14:02:34)
Maciej Krynicki na podium

Maciej Krynicki na podium

Autor zdjęcia: fot. zbiory prywatne

Podziel się:

Maciej Krynicki zwyciężył w Bydgoskim Festiwalu Biegowym. Niech Państwa nie zmyli nazwa – pochodzący z Zielonej zawodnik wygrał rywalizację rolkarzy na dystansie 10 kilometrów.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

PKO Bydgoski Festwial Biegowy impreza nie tylko dla doświadczonych zawodników, ale przede wszystkim dla amatorów ruchu i zdrowego stylu życia. Dzięki zróżnicowanym dystansom i wielu kategoriom wiekowym, każdy może posmakować rywalizacji i dobrej zabawy gwarantowanej na trasach Festiwalu. Podczas PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego mają miejsce również imprezy towarzyszące m.in. targi sprzętu sportowego.
Wśród tych atrakcji w organizowanym przez m.in. Sebastiana Chmarę, byłego polskiego lekkoatletę, wieloboistę Bydgoskim Festiwalu Biegowym coś dla siebie znaleźli także rolkarze.
- Start wyścigu na rolkach odbywał się na płycie stadionu bydgoskiego Zawiszy. Impreza przyciągnęła wielu kibiców na trybunach, co zawsze podgrzewa rywalizację sportową. Po wystrzale startera przejechaliśmy honorową rundę wokół murawy i po wyjeździe ze stadionu zaczęliśmy się ścigać – mówi pochodzący z Zielonej Maciej Krynicki.
Krynicki był faworytem wyścigu i nie zawiódł.
- Na około 4 kilometrze dojechaliśmy do podjazdu, gdzie ja dosyć mocno zaatakowałem, aby osłabić prowadzącego peleton naszego najgroźniejszego przeciwnika. Wjechaliśmy we dwóch, po czym zwolniliśmy i poczekaliśmy na resztę. W momencie kiedy nasz team objął trzy pierwsze pozycje w grupie (ok. 5km), moi koledzy zwolnili peleton, dając mi tym samym znak do przyspieszenia – opisuje wydarzenia na trasie zawodnik.
Krynicki zaatakował. Oderwał się od grupy, sukcesywnie zwiększał dystans nad goniącymi i z czasem 16 minut i 30 sekund zameldował się na mecie. Gratulacje.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Grt #2045086 | 188.146.*.* 12 sie 2016 09:19

    Pko Bydgoski festwial biegowy to jest fajna impreza

    ! - + odpowiedz na ten komentarz