Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

10 lat temu

2016-08-12 09:08:52 (ost. akt: 2016-08-12 09:11:23)
Wybory samorządowe 2006 zakończone. W samorządach nowe władze.

Wybory samorządowe 2006 zakończone. W samorządach nowe władze.

Podziel się:

Z okazji tegorocznego jubileuszu 10 – lecia istnienia gazety na łamach tej rubryki prezentujemy najważniejsze wydarzenia z poszczególnych numerów tygodnika, które zachowały sie w naszym redakcyjnym archiwum, począwszy od wydania zerowego. Dziś przybliżamy wydarzenia i informacje zawarte w kolejnym numerze Kuriera Żuromińskiego.

Kurier Żuromiński, 01.12.2006 r.

Powiat. Nowe władze w samorządach

W całym powiecie na pierwszych sesjach rad gminnych wybierano nowych przewodniczących i ich zastępców. Na pierwszej sesji Rady Powiatu Żuromińskiego wybrano natomiast starostę Janusza Welenca, jego zastępcę Mieczysława Olszlegiera, przewodniczącego Jerzego Rzymowskiego oraz zarząd powiatu. We wszystkich pozostałych samorządach wraz z końcem listopada funkcjonują już nowi Przewodniczący Rad Gminnych i Miejskich. Wszystkich wybrano w głosowaniach tajnych, a głosy wrzucano do zapieczętowanych urn.

Siemiątkowo. Kostrzewski pokonał Zdrojewskiego

W Siemiątkowie na fotelu wójta zasiądzie nowy wójt. Będzie nim Piotr Kostrzewski, nauczyciel gimnazjum. W II turze wyborów pokonał on swojego rywala dotychczasowego wójta Zenona Zdrojewskiego. W głosowaniu, które odbyło się 26 listopada, nowy wójt zdobył 897 głosów zaś Zenon Zdrojewski 752 głosy. W I turze wyborów przewaga pomiędzy Kostrzewskim a Zdrojewskim wynosiła 30 głosów. Kampania obu rywali w końcowej fazie była dość intensywna. Zarówno jeden jak i drugi kandydat odbywali liczne rozmowy z mieszkańcami gminy i organizowali spotkania z wyborcami. Na tablicach ogłoszeń pojawiły się skromne ulotki wyborcze. Agitacja trwała do momentu ogłoszenia ciszy wyborczej. Obaj kandydaci mieli bowiem świadomość, że ich szanse są wyrównane.

Powiat. Mistrzostwa gimnazjalistów w piłce nożnej

Łukasz Teodorczyk poprowadził swoja drużynę żuromińskiego Gimnazjum nr 1 do finału w mistrzostwach powiatu gimnazjalistów. W pięciu pojedynkach popularny "Szaza" zdobył aż 12 goli. Wielkim faworytem zawodów byli gospodarze imprezy, czyli zespół Gimnazjum nr 1. Przebieg turnieju dobitnie potwierdził te przypuszczenia. Żuromińska „jedynka“ pod opieką Wojciecha Błaszkiewicza nie miała najmniejszych problemów z pokonywaniem rywali. Jej przewaga była tak duża, że w żadnym z pięciu meczów nie pozwolili rywalom na zdobycie choćby jednej bramki. Nieoczekiwanie w finale obok podopiecznych Błaszkiewicza znaleźli sie piłkarze z Bieżunia. Team prowadzony przez Marka Kubinskiego zaprezentował się bardzo ambitnie i w efekcie doszło do sporej niespodzianki. Biezuń wygrał 3:2.

Powiat. Bezpłatne podręczniki

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie postanowiło zadbać o podręczniki dla uczniów szkół naszego powiatu. Dyrekcja PCPR zwróciła sie bezpośrednio do wójtów wszystkich gmin o oszacowanie potrzeb w zakresie podreczników. O bezpłatne przekazanie podreczników PCPR zwróciło się do różnych wydawnictw. Te odpowiedziały na apel i w rezultacie Centrum otrzymało bezpłatnie 260 książek z 4 wydawnictw. Książki przekazano 14 szkołom powiatu żuromińskiego. Najwięcej nowych książek (60) otrzymało Gimnazjum w Siemiątkowie. Najmniej, bo tylko 1 podręcznik potrzebny był dla ucznia Gimnazjum w Zielonej. Wszyscy uczniowe dostali książki całkowicie bezpłatnie. Akcję przeprowadzono głównie po to, żeby wyrównać szanse wszystkich uczniów.

Żuromin. Podsumowanie Niebieskiego Tygodnia

Prawie 50 porad i blisko 850 osób bardziej uświadomionych – to efekt "Niebieskiego tygodnia" po pierwszym podsumowaniu, a to jeszcze nie koniec. Z ramienia Komendy Powiatowej Policji akcję "Niebieski Tydzień" koordnował Zbigniew Rzymowski, zajmujący się wówaczas sprawami nieletnich.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB