Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Piłka nożna. Cenna główka Żelaznego

2016-08-17 14:11:35 (ost. akt: 2016-08-17 14:13:12)

Podziel się:

W 75 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzałem głową popisał się Bartłomiej Żelazny. Rosły defensor tym samym w swoim pierwszym spotkaniu po powrocie do żuromińskiej Wkry zdobył gola, który dał trzy punkty na inaugurację. Wkra Żuromin pokonała Wkrę Sochocin 1:0.

Redakcja
redakcja@kurierzurominski.pl

Inauguracja Ligi Okręgowej w Żurominie przypadła na minioną niedzielę. O godzinie 17.00 na boisko wybiegły dwa zespoły – miejscowa Wkra oraz Wkra Sochocin. Żurominianie przed bieżącymi rozgrywkami znacząco się wzmocnili. O spokój w defensywie zadbać ma Bartłomiej Żelazny, a w ofensywie swój potencjał i talent udowodnić ma Jarosław Sawicki. Ponadto do zespołu wrócił po wypożyczeniu dynamiczny, dobrze wyszkolony technicznie Bartosz Narewski. To ma być trzech tenorów, którzy wspólnie z graczami, którzy prowadzili zespół w ubiegłym sezonie ma wygrywać kolejne spotkania.

Start na trójkę
Mecz inauguracyjny nie był najlepszym spotkaniem żuromińskiej Wkry. „Zielono-czerwoni” w pierwszej połowie mieli duże problemy, aby sforsować defensywę gości z Sochocina. Początkowe minuty to właśnie goście prezentowali się lepiej. Bez żadnego respektu dla gospodarzy próbowali atakować bramkę Marka Koczota. Doświadczony bramkarz nie miał jednak wiele okazji do łapania strzałów i dośrodkowań. Akcje były umiejętnie stopowane w okolicach pola karnego. Żuromińska Wkra w pierwszej połowie była bardzo groźna ze stałych fragmentów gry. Najlepszą okazję po jednym z nich miał siedemnastoletni Artur Budka. Zawodnik, który tuż przed meczem zmienił w wyjściowej jedenastce narzekającego na ból pleców Bartosza Laskowskiego, powinien zamienić tę akcję na gola. Uderzył z sześciu metrów, ale wprost w ręce bramkarza. Zaraz po przerwie gra Wkry wyglądała lepiej. Wkra już w 50 minucie gry przeprowadziła znakomitą akcję lewą stroną. Narewski z Nowackim przy udziale Kamińskiego wyrolowali defensorów, a piłka trafiła do ustawionego na jedenastym metrze Sawickiego. Napastnik przeniósł piłkę nad bramką. Próbowali odgryzać się goście. Po jednej z akcji i celnym strzale padła nawet bramka. Asystent sędziego podniósł chorągiewkę, a główny bramki nie uznał. W 72 minucie na boisku zrobiło się luźniej. Za drugą żółtą kartkę boisko opuścił jeden z graczy gości, a Wkra Żuromin natychmiast to wykorzystała. Po stałym fragmencie gry Bartłomiej Żelazny uderzył głową, a piłka zatrzepotała w siatce. Żurominianie na prowadzeniu. Prowadzeniu, którego nie oddali już do końca. Wkra mogła podwyższyć wynik, ale najpierw po uderzeniu Budzińskiego piłka spadła na poprzeczkę, a później Żelazny trafił w słupek.

Wkra Żuromin - Wkra Sochocin 1:0 (0:0)
Bramka: B.Żelazny 75 minuta.

Skład: Koczot - Oleksiak, Stopczyński, Żelazny, Barski (Andrzejewski) - Nowacki, Budziński (Grochocki), Kamiński, Narewski - Budka (Szulc), Sawicki

Wyniki:
Korona Szydłowo - Sona Nowe Miasto 1:1
GKS Strzegowo - KS CK Troszyn 0:3
Orzyc Chorzele - Iskra Krasne 3:2
Wkra Bieżuń - Korona Ostrołęka 1:2
Wieczfnianka Wieczfnia - Żbik Nasielsk 0:3
Boruta Kuczbork - Makowianka Maków Maz. 1:3
Wkra Żuromin - Wkra Sochocin 1:0
Tęcza Ojrzeń – Nadnarwianka Pułtusk

Tabela:
1. Żbik Nasielsk 1 3 3-0
2. KS CK Troszyn 1 3 3-0
3. Makowianka Maków Maz. 1 3 3-1
4. Orzyc Chorzele 1 3 3-2
5. Korona Ostrołęka 1 3 2-1
6. Wkra Żuromin 1 3 1-0
7. Sona Nowe Miasto 1 1 1-1
8. Korona Szydłowo 1 1 1-1
9. Tęcza Ojrzeń 0 0 0-0
10. Nadnarwianka Pułtusk 0 0 0-0
11. Iskra Krasne 1 0 2-3
12. Wkra Bieżuń 1 0 1-2
13. Wkra Sochocin 1 0 0-1
14. Boruta Kuczbork 1 0 1-3
15. GKS Strzegowo 1 0 0-3
16. Wieczfnianka Wieczfnia 1 0 0-3

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB