Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Radek nie żyje. W sobotę miał brać ślub

2016-08-19 09:14:12 (ost. akt: 2016-08-19 09:23:20)
Służby zabierają motocykl mężczyzny

Służby zabierają motocykl mężczyzny

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Pod Poniatowem doszło do makabrycznego wypadku. 25-letni mieszkaniec Żuromina wywrócił się motocyklem. Zmarł na miejscu wypadku. Młody chłopak miał ślubować w najbliższą sobotę.

Macie Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Radek Grześkiewicz miał 25 lat. Miał mnóstwo kolegów, dobrą pracę, kochającą rodzinę. W sobotę 20 sierpnia miał ślubować. Niestety, we wtorek zginął na drodze. Jechał do swojej narzeczonej.
Bóg zabrał młodego chłopaka, przed którym było całe życie.

Wypadek pod Poniatowem
Do wypadku doszło w zeszły wtorek około godziny 18:00. Na prostej drodze mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem. Ten złapał pobocza wpadł do głębokiego rowu. Mężczyzna następnie uderzył w ogrodzenie zakładu produkcyjnego i upadł na ścieżkę rowerową.
Na miejscu natychmiast przybiegli pracownicy Marco Polo. Próbowali ratować motocyklistę. Niedługo potem pojawiła się karetka pogotowia. Ratownicy kontynuowali reanimację. Niestety, bezskutecznie.
Radek zginął na drodze.

Motocykliści odprowadzili kolegę
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę 13 sierpnia. Radka odprowadzała rodzina, koledzy, znajomi, a także obcy ludzie. Kondukt pogrzebowy prowadziła grupa motocyklistów. W ten sposób oddali oni cześć swemu koledze.
Na cmentarzu były tłumy ludzi. Jakże smutne są chwile, gdy giną młodzi ludzie. Bólu najbliższej rodziny nie umiemy sobie wyobrazić.
Redakcja Kuriera Żuromińskiego składa wyrazy współczucia.

Szeptane dochodzenie

Sprawę wypadku motocyklisty prowadzi KPP Żuromin. Jak nam początkowo powiedziano, w wypadku nie brały udziału inne pojazdy.
Przyczyna zdarzenia nie jest jeszcze znana.
Dochodzą do nas różne informacje, co do przyczyny. Najczęściej mówi się o prędkości. Na wspomnianym odcinku było ograniczenie (do 70 km/h). Inni z kolei wspominają, że droga była świeżo wysypana grysem.
Film z całego zdarzenia nagrały kamery z pobliskiego zakładu pracy, co ułatwi prace policjantom. My tego materiału nie widzieliśmy.


Wypadki 2015
W 2015 r. motocykliści uczestniczyli w 2 136 wypadkach drogowych, w których zginęło 225 osób, a 2 188 zostało rannych. Wśród ofiar większość stanowili kierujący motocyklami – 188 zabitych i 1703 rannych oraz ich pasażerowie 18 zabitych i 194 ranne.
W ubiegłym roku motocykliści byli sprawcami 855 wypadków, w których zginęło 114 osób, a 874 zostały ranne. Najczęstszymi przyczynami wypadków spowodowanych przez motocyklistów było: nie dostosowanie prędkości do warunków 501 wypadków, nieprawidłowe wyprzedzanie 116 wypadków, niezachowanie bezpiecznej odległości 63 wypadki, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu 48 wypadków.
Z analizy wieku sprawców - motocyklistów wynika, że największe zagrożenie powodowały osoby w wieku 18-24 (przedział wiekowy 7 lat) – 227 wypadków (26,6% wypadków spowodowanych przez motocyklistów). W ich wyniku 33 osoby zginęły (28,9% zabitych w wypadkach spowodowanych przez motocyklistów) i 232 osoby zostały ranne (26,6% rannych w wypadkach spowodowanych przez motocyklistów). Nietrzeźwi motocykliści byli sprawcami 84 wypadków (9,8% wypadków przez nich spowodowanych), 14 osób zginęło, a 86 zostało rannych.

Dane pochodzą z Komendy Głównej Policji.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zenek #2049370 | 188.125.*.* 19 sie 2016 20:35

  Droga wysypana grysem? Za taki rodzaj "naprawy" dróg powinni imbecyle iść do więzienia, oczywiście płacąc sowite odszkodowania za uszkodzenia i wypadki przez to spowodowane!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nol #2049278 | 94.254.*.* 19 sie 2016 17:43

  Bóg stworzył zło i dał wolną wolę,ciekawe,to utopia i zakłamanie do nabijania kabzy kleru.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kpw #2049215 | 85.219.*.* 19 sie 2016 15:34

  Wychodzi na to, że Bóg jest tym najgorszym (jak zauważył przedmówca). A nie zastanawialiście się może nad tym, że powinno się pisać/mówić, że to śmierć kogoś zabrała? Przecież to śmierć, choroby, złośliwości, wojny pochodzą od złego. A my mieszamy pojęcia i pleciemy bzdury, że to Bóg. A jak kolega widzi, że jest jakiś zły i chciwy ksiądz to jest to boży ksiądz czy może szatański? Bo ja uważam, że od tego definiowania trzeba zacząć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kap łan #2049016 | 94.254.*.* 19 sie 2016 10:26

  "Bóg zabrał młodego chłopaka, przed którym było całe życie". Bardzo ciekawi mnie zachowanie Boga, siedzi sobie taki starzec i robi przykrość ludziom. Może Papież wpłynie na tego złośliwego starca by nie robił ludziom przykrości. A wszystkie choroby i cierpienia, też z tego Bóg sie cieszy? To znaczy jest zasmucony jak ludziom jest dobrze? Po co taki Bóg? Niech no dziekan sie wypowie, Bóg jest takim samym szkodnikiem jak kler tylko że Bóg zsyła choroby i śmierć a kapłani ciągną kasę od żyjących i wykorzystują strach przed śmiercią na osiąganie korzyści materialnych. A może to ludziom potrzebny jest Bóg by wykorzystywać innych ludzi, to Bóg jest stworzony przez ludzi a nie odwrotnie? Może zabierze głos jakiś teolog i wypowie sie, czemu zmuszany jest kraj do wiary i płacenia na pośredników Boga, od którego mamy same przykrości?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Jak można #2048981 | 85.219.*.* 19 sie 2016 09:47

  Jak można pisać "Bóg zabrał do do siebie", a skąd to wiecie? To jak zrzucanie winy na Boga.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz