Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Powrót Piotra Wielkiego. Bieżuń wita!

2016-08-24 11:35:11 (ost. akt: 2016-08-24 11:53:23)
Przedstawiciele bieżuńskiej delegacji wręczają Piotrowi Małachowskiemu statuetkę

Przedstawiciele bieżuńskiej delegacji wręczają Piotrowi Małachowskiemu statuetkę

Podziel się:

Delegacja z Bieżunia powitała srebrnego medalistę igrzysk olimpijskich Piotra Małachowskiego. Bieżunianie stawili się na Lotnisku Chopina w Warszawie. „Nie ma lepszego od Piotra Małachowskiego” – skandowali. I na koniec Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z kierownikiem Muzeum Małego Miasta Jerzym Piotrowskim wręczyli „Statuetkę Bieżuńskiego Kiełbia” dla zasłużonych dla Bieżunia.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl


Piotr Małachowski wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro przyleciał do Polski 16 sierpnia. Na lotnisku witała go spora grupa kibiców. Najgłośniejsi byli ci z Bieżunia.

„Piotrek najlepszym naszym przyjacielem jest. Jemu chwała, jemu cześć” – roznosiło się po hali przylotów. To grupa z Bieżunia, która przyjechała do Warszawy autokarem.

Mistrza z Bieżunia powitał Kazimierz Kowalczyk z Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
- Witamy wspaniałego człowieka, jeszcze lepszego zawodnika – mówił Kowalczyk.
Piotr Małachowski odparł w swoim stylu: skromnie i rzeczowo.

- Wróciliśmy, za chwilę mamy kolejne zawody, cieszymy się z kolejnego medalu dla Polski, choć mieliśmy nieco większe oczekiwania. Mam nadzieję, że będę mógł trochę pożyć i pomieszkać ze swoją rodziną, a w przyszłości zdobyć jeszcze cenniejszy medal.

Dla nas ważne było również wystąpienie delegacji z Bieżunia. Zygmunt Liszewski i Jerzy Piotrowski wręczyli Piotrowi „Statuetkę Bieżuńskiego Kiełbia”.
- Z wielkim wzruszeniem i satysfakcją chcę wręczyć Piotrowi „Statuetkę Bieżuńskiego Kiełbia”, prestiżową nagrodę przyznawaną wybitnym mieszkańcom małego miasta nad Wkrą. Piotrze, niech stoi wśród twoich wszystkich pucharów. – mówił Piotrowski.
W tym samym czasie rozległ się szmer podziwu, bo Zygmunt Liszewski podniósł do góry… Piotra Małachowskiego. Nie lada to wyczyn, bo dyskobol waży bagatela 135 kilogramów.
Nie zauważyliśmy, czy to było rwanie, czy podrzut, ale gdyby na igrzyskach powstała nowa konkurencja – podnoszenie mistrzów, z pewnością Zygmunt Liszewski byłby kandydatem do złota.

Były jeszcze łzy wzruszenia, konferencja prasowa, a na koniec mistrz zorganizował przyjęcie, na którym wystąpiły… tancerki brazylijskiej samby.
„Coś musiałem z Rio przywieźć” miał mówić Piotr Małachowski.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ae #2054925 | 83.9.*.* 29 sie 2016 00:14

  Nasza prognoza sezonowa mówiła o suchym i słonecznym wrześniu. Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej pierwsza połowa nowego miesiąca taka właśnie będzie. Możemy liczyć na wiele gorących, a nawet upalnych dni, które będą mijać pod znakiem pogodnego nieba. Po gorącym i pogodnym pierwszym tygodniu września, drugi tydzień przyniesie nam większe ochłodzenie i opady deszczu. W najbardziej mokre dni temperatura w najcieplejszym momencie dnia może miejscami nie przekraczać 10 stopni. Później znów się ociepli i wróci słońce. Poniedziałek, 29 sierpnia: Pierwszy dzień tygodnia przyniesie burze i deszcze, a miejscami na południu, wschodzie i w centrum także gradobicia i wichury. Lokalnie zjawiska mogą powodować szkody. Temperatura będzie systematycznie obniżać się. Najchłodniej będzie na Pomorzu, tylko 20 stopni. Najgorętsze masy powietrze nadal będą zalegać na południowym wschodzie, gdzie przed nadejściem burz Przeczytaj cały tekst: Powrót Piotra Wielkiego. Bieżuń wita! - Żuromin http://kurierzurominski.pl/378743,Powrot -Piotra-Wielkiego-Biezun-wita.html#ixzz4 IfSvHSay

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ae #2054898 | 83.9.*.* 28 sie 2016 22:35

  Nasza prognoza sezonowa mówiła o suchym i słonecznym wrześniu. Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej pierwsza połowa nowego miesiąca taka właśnie będzie. Możemy liczyć na wiele gorących, a nawet upalnych dni, które będą mijać pod znakiem pogodnego nieba. Po gorącym i pogodnym pierwszym tygodniu września, drugi tydzień przyniesie nam większe ochłodzenie i opady deszczu. W najbardziej mokre dni temperatura w najcieplejszym momencie dnia może miejscami nie przekraczać 10 stopni. Później znów się ociepli i wróci słońce. Poniedziałek, 29 sierpnia: Pierwszy dzień tygodnia przyniesie burze i deszcze, a miejscami na południu, wschodzie i w centrum także gradobicia i wichury. Lokalnie zjawiska mogą powodować szkody. Temperatura będzie systematycznie obniżać się. Najchłodniej będzie na Pomorzu, tylko 20 stopni. Najgorętsze masy powietrze nadal będą zalegać na południowym wschodzie, gdzie przed nadejściem burz

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. asia #2054088 | 83.9.*.* 27 sie 2016 05:03

  Mistrza z Bieżunia powitał Kazimierz Kowalczyk z Polskiego Komitetu Olimpijskiego. - Witamy wspaniałego człowieka, jeszcze lepszego zawodnika – mówił Kowalczyk. Piotr Małachowski odparł w swoim stylu: skromnie i rzeczowo

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. no cóż #2052488 | 83.15.*.* 24 sie 2016 20:09

  Wspaniały wynik i sukces.Gratulujemy panie Piotrze .A panu przewodniczącemu za pokaz siły przy podnoszeniu Mistrza już poszukujemy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)