Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Żuromin. Szalona zabawa przy Żeromskiego. I Festiwal Disco Żuromin 2016

2016-08-24 15:01:36 (ost. akt: 2016-08-25 12:38:11)

Podziel się:

Ponad 10 tysięcy osób bawiło się na I Festiwalu Disco Polo w Żurominie. Stadion szalał, tańczył, wyciągał ręce, falował… Takiej imprezy w Żurominie jeszcze nie było.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl
- Disco Festival Żuromin 2016 moim zdaniem impreza na szóstkę – mówił Maciej Smoliński prezenter disco. Człowiek ten wie, co mówi. Wszak to nie pierwszy festiwal, który prowadzi.

20 sierpnia na Stadionie Miejskim w Żurominie
w Żurominie odbył się I Festiwal Disco w Żurominie. Impreza, która, jak podkreślają organizatorzy, ma wrosnąć w tradycję miasteczka.
Na scenie pojawiło się 12 zespołów disco polo. W tym największe gwiazdy polskiej sceny discopolowej: Akcent, Mig, Boys, Piękni i Młodzi.
Pod sceną rozentuzjazmowana publiczność. Tysiące ludzi na stadionie i tysiące poza. Ilu nas było? Trudno powiedzieć. Źródła podają, że od 10 do 12 tysięcy osób.
Publiczność szalała. Nic dziwnego, skoro ze sceny niosły się w eter same hity: „Przez twe oczy zielone”, „Najpiękniejsza dziewczyno”, „Ona jest taka cudowna” czy „Wymarzona”. Pamiętacie?
Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Gwiazdą wieczoru z pewnością był Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, który zaśpiewał dla publiczności jako ostatni.
Ciekawostką jest, że przed występem podszedł do nas pewien mężczyzna i błagalnym tonem powiedział: „Ja bardzo proszę, chciałbym zrobić sobie zdjęcie z Zenkiem. Ja za tydzień wyjeżdżam z Polski i już tu nie wrócę. To moja ostatnia szansa.”
Ci, dla których było mało, mogli jeszcze potańczyć w rytm muzyki prezentowanej przez DJ-a.

Festiwal promocją miasta

I Festiwal Disco Polo okazał się imprezą niezwykle udaną. Świetna organizacja, tysiące uczestników, gwiazdy na scenie. O Żurominie mówiło się w najdalszych zakątkach Mazowsza, a nawet Polski. Odwiedzili nas mieszkańcy wszystkich sąsiednich powiatów, a byli też goście z takich metropolii, jak Gdańsk, Warszawa, Łódź.
Taki Festiwal może być wizytówką miasta i promować je w całej Polsce. Może być przyczynkiem do wielu innych wydarzeń i przynieść Żurominowi rozpoznawalność.
Do dziś mówi się o imprezach organizowanych w latach 90-tych w Żurominie pod patronatem firmy Omega Music.
- Rzeczywiście, chcemy, żeby była to impreza cykliczna – mówi organizator Festiwalu Marek Pstrągowski – Wszystko wskazuje na to, że jest to pierwszy i nie ostatni Festiwal w Żurominie. Przede wszystkim dlatego, że impreza się udała i wszyscy się świetnie bawili.
Na pochwałę zasługuje również organizacja imprezy. Organizatorzy mówią, ze być może były jakieś niedociągnięcia, ale to ich pierwszy Festiwal.
My z kolei żadnych niedociągnięć nie widzieliśmy. Profesjonalna obsługa, perfekcyjna organizacja sceniczna, no i przede wszystkim bezpieczeństwo.
Tu ukłony nie tylko dla organizatorów, ale też dla policji, która zaangażowała wszystkie swoje siły, a także pomoc z sąsiednich powiatów, żebyśmy czuli się bezpiecznie.

Patronem medialnym Festiwalu był Kurier Żuromiński. Patronami imprezy: Pro-Wam Sp z oo, Agro-Max Pstrągowscy, Auto-Land Żuromin, OSM SIERPC, Stawbud, Nutrena oraz Provimi.

- Zapraszamy za rok – mówi Marek Pstrągowski.Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maxym #2064406 | 5.60.*.* 13 wrz 2016 14:09

  Disco polo? Siara i tyle. Jak grają na weselach wychodzę po oczepinach do domu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pytansz? #2055646 | 79.191.*.* 30 sie 2016 09:02

  Dlaczego tak drastycznie i niekulturalnie? Po prostu zorganizuj referendum odwolujace zarowno wladze gminna jak i Rade GiM Zuromin i bedzie prawnie i kulturalnie. A wyniki referendum w tym przypadku sa bardzo przewidywalne bo to co mysli na temat jednych i drugich spoleczenstwo (wyborcy) doskonale wszyscy wiedza. Powodzenia w dzialaniach!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do Żuromin 21:00 #2055588 | 77.252.*.* 30 sie 2016 07:40

  Tu nie ma co zgadywać, odpowiedz jest jasna i jedna. A może czas najwyższy na taczki?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pytanie? #2055510 | 79.191.*.* 29 sie 2016 22:28

  Kiedy ten obiecany Plan Przestrzenny Zagospodarowania?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Żuromin 21:00 #2055476 | 83.28.*.* 29 sie 2016 21:13

  "Czy w naszej gminie musi być bezrobocie i smród z budowanych kurników. Na starość nawet szklanki herbaty nie będzie Państwu kto miał podać ". Zgadnijcie czyje to słowa?

  Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (34)