Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Piłka nożna. Wkra dzieli się łupami

2016-08-25 14:31:36 (ost. akt: 2016-08-25 14:34:04)
Jarosław Sawicki zdobył bramkę dla żurominian

Jarosław Sawicki zdobył bramkę dla żurominian

Podziel się:

Podziałem punktów zakończył się mecz między Makowianką Maków Mazowiecki, a Wkrą Żuromin. „Zielono-czerwoni” wyszli na prowadzenie w 51 minucie gry po strzale Jarosława Sawickiego, gospodarze wyrównali w 81 minucie po strzale Michała Pawlaka.

redakcja
redakcja@kurierzurominski.pl

Spotkanie drugiej kolejki Wkra Żuromin rozegrała w Karniewie. To właśnie tam gospodarzem była Makowianka Maków Mazowiecki. Zespół Makowianki gościnnie korzysta z tego boiska, ponieważ swoje ma w remoncie.

Koczot i długo, długo nic..
Pierwsza część gry w wykonaniu żuromińskiego zespołu była słaba. Żurominianie nie potrafili zagrozić bramce Gorzocha. Ledwie kilka prób dośrodkowań, dwa strzały i słaba gra przy wyprowadzeniu piłki to charakteryzowało pierwszą część gry. Makowianka ustawiona na własnej połowie czekała na to, co zrobią żurominianie. Szybko, w środkowej strefie, przerywali akcje Wkry i starali się dwoma-trzema podaniami przenieść pod bramkę Marka Koczota. Gospodarze korzystali w ofensywie z dwóch graczy – grającego trenera byłego gracza m.in. Świtu Nowy Dwór Michała Złotkowskiego oraz byłego gracza m.in. Hutnika Warszawa Pawła Kowalkowskiego. To właśnie ten ostatni napsuł najwięcej krwi naszym obrońcom. W pierwszej sytuacji obrońcy jeszcze dali sobie radę. Wślizgiem w ostatniej chwili przed strzałem piłkę wybił Dominik Stopczyński. Później ratować sytuację musiał już Marek Koczot. Koczot był najjaśniejszą postacią Wkry w pierwszej części gry.

Lepsze oblicze Wkry
Wkra Żuromin w szatni spędziła dużo czasu. Więcej niż przewiduje na to regulamin. Zarówno gospodarze jak i sędziowie czekali już na płycie boiska, a żurominianie nadal rozmawiali, motywowali się. W szatni musiało paść wiele cierpkich słów, bo druga odsłona gry w wykonaniu „zielono-czerwonych” była zdecydowanie lepsza. Już w pierwszych sześciu minutach podopieczni Wojciecha Błaszkiewicza stworzyli trzy sytuacje, po których padł jeden gol, a powinny co najmniej dwa. Najpierw po dobrym zagraniu piłki nie sięgnął Sawicki, a chwilę później znakomitą sytuację zmarnował Laskowski. Za lekko uderzył głową w kierunku pustej bramki, a gospodarze zdołali zażegnać sytuację. Na szczęście w 51 minucie żurominianie trafili do siatki. Tomasz Kamiński zagrał świetnie do Jarosława Sawickiego. Ten wyprzedził obrońcę, wyszedł sam na sam i uderzył tuż obok wychodzącego z bramki Grzegorza Gorzocha. Co więcej, po zdobyciu gola to nadal nasz zespół prezentował się lepiej, a gospodarze tylko się odgryzali kontrami, które kończyły się na defensorach z Żuromina. Gorąco pod bramką Makowianki było po stałych fragmentach gry. Na piątym metrze kilkukrotnie było bardzo gorąco. W samej końcówce strzał Budki został zablokowany, dobitka Szulca przeszła obok bramki. Michał Szulc po jednej z akcji uderzył z woleja, ale i to uderzenie nie trafiło do siatki. Odbił je Gorzoch. Wtedy był już jednak remis.

Błąd na wagę remisu
Podopieczni Michała Złotkowskiego, choć w drugiej połowie grali zdecydowanie słabiej to doprowadzili do wyrównania. Dalekie zagranie na skrzydło mogli przerwać nasi obrońcy. Niestety błąd techniczny przytrafił się jednemu z nich. Ratować całą sytuację chciał Koczot, ale i jemu ta sztuka się nie udała. Michał Pawlak był szybszy. Przejął piłkę i umieścił ją w bramce. Gospodarze mogli jeszcze raz zdobyć gola. W samej końcówce, w 89 minucie, wyprowadzili kontrę, ale strzał z ośmiu metrów minął bramkę.

Makowianka Maków Maz. – Wkra Żuromin 1:1 (0:0)
Bramki: Pawlak 81 min. – Sawicki 51 min.
Żółta kartka: Grabowski (Makowianka)
Sędzia: Piotr Dzwonkowski (Ostrołęka)

Makowianka: Gorzoch – Bukowski, Ciak (Kacprzycki), Galik, Grabowski (Poniatowski) – Koczara (Pawlak), Złotkowski, Kozon, Piątek – Pustoła, Kowalkowski
Wkra: Koczot - Narewski (Budzich), Żelazny, Stopczyński, Oleksiak (Szulc) - Nowacki, Budziński (Chojnacki M.), Kamiński, Andrzejewski - Sawicki, Laskowski (Budka)

Wyniki:
Sona Nowe Miasto – Wkra Sochocin 7:0
Makowianka Maków Maz. – Wkra Żuromin 1:1
Nadnarwianka Pułtusk – Boruta Kuczbork 3:0
Korona Ostrołęka – Wieczfnianka Wieczfnia 3:0
Iskra Krasne – Wkra Bieżuń 1:0
KS CK Troszyn – Orzyc Chorzele 2:3
Korona Szydłowo – GKS Strzegowo 2:1
Żbik Nasielsk – Tęcza Ojrzeń – mecz odbędzie się 24 sierpnia

Tabela:
1. Nadnarwianka Pułtusk 2 6 5-1
2. Korona Ostrołęka 2 6 5-1
3. Orzyc Chorzele 2 6 6-4
4. Sona Nowe Miasto 2 4 8-1
5. Wkra Żuromin 2 4 2-1
6. Makowianka Maków Maz. 2 4 4-2
7. Korona Szydłowo 2 4 3-2
8. Żbik Nasielsk 1 3 3-0
9. KS CK Troszyn 2 3 5-3
10. Iskra Krasne 2 3 3-3
11. Tęcza Ojrzeń 1 0 1-2
12. Wkra Bieżuń 2 0 1-3
13. GKS Strzegowo 2 0 1-5
14. Boruta Kuczbork 2 0 1-6
15. Wieczfnianka Wieczfnia 2 0 0-6
16. Wkra Sochocin 2 0 0-8

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB