Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

10 lat temu

2016-09-01 14:47:46 (ost. akt: 2016-09-01 14:58:16)

Podziel się:

Z okazji tegorocznego jubileuszu 10 – lecia istnienia gazety na łamach tej rubryki prezentujemy najważniejsze wydarzenia z poszczególnych numerów tygodnika, które zachowały sie w naszym redakcyjnym archiwum, począwszy od wydania zerowego. Dziś przybliżamy wydarzenia i informacje zawarte w kolejnym numerze Kuriera Żuromińskiego.

Kurier Żuromiński, 18.01.2007 r.

Żuromin. Szesnasty finał WOŚP w Żurominie

W tej chwili w sztabie WOŚP w Żurominie cały czas trwa liczenie pieniędzy z puszek dostarczanych ze wszystkich miejscowości. Dotychczas po otwarciu około połowy puszek uzbierano kwotę 10.000 zł. Szefowa sztabu Hanna Lemańska zaznacza jednak, że są to pieniądze nie tylko z samego Żuromina. W ramach zbiórki pieniędzy po Żurominie krążyli wolontariusze, a w Żuromińskem Centrum Kultury odbyła się licytacja oraz występy artystyczne przygotowane na szesnasty finał. Żuromin grał, aby pomóc chorym dzieciom. Po podsumowaniu licytacji i kwoty ze sprzedaży wyrobów ze sklepiku zebrano tego dnia kwotę łączną 3.800 zł. Pieniądze zebrane w Żurominie w ramach finału WOŚP zasiliły konto Fundacji, aby pomóc dzieciom z chorobami laryngologicznymi.

WOŚP. Rekordowe kwoty w Bieżuniu.

Rekordowe kwoty padały w Bieżuniu podczas tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszki sztabu Owsiaka przygotowały takie atrakcje, jak loteria fantowa oraz kawiarenka z własnymi wypiekami. Na scenie na przemian występowali uczniowie szkół podstawowych z Bieżunia, Sadłowa i Sławęcina. Podczas licytacji sprzedawano przedmioty oraz usługi przekazywane przez sponsorów, a także prace uczniów bieżuńskich szkół. Rekordową cenę osiągnął ufundowany przez przewodniczącego rady miejskiej Zygmunta Liszewskiego złoty łańcuszek z serduszkiem. Po długiej licytacji z samym fundatorem Zbigniew Przywitowski zapłacił za niego 1600 zł. Niewiele mniejsze kwoty osiągały też inne przedmioty czy usługi. Szalik Wkry Bieżuń poszedł za 610 zł, za 900 zł sprzedano pół tony otrąb paszowych, za 700 zł złote serduszko WOŚP. Łącznie sztab orkiestry, na którego czele stał instruktor ZHP Dariusz Olewnik zebrał do 8 puszek 12.248,06 zł.

Żuromin. Napadli na nieletniego i pobili dla pieniędzy

W piątek, 11 stycznia na Placu Piłsudskiego w Żurominie dwóch chłopców pobiło swojego rówieśnika. W biały dzień zażądali od niego pieniędzy, a kiedy ich nie dostali dotkliwie go pobili. Nie wiadomo, jaki byłby finał, gdyby nie przypadkowy przechodzień, który wypłoszył oprawców. Jak podaje policja, 15-letni Dawid z miejscowości Ruda, uczeń Szkoły Specjalnej w Żurominie został już zaczepiony przez dwóch chłopaków przy Zielonym Rynku. Chłopcy uciekli, a pobity Dawid pojechał do domu. Policję o zajściu poinformowała tego samego dnia matka Dawida. Chłopiec w domu powiedział o wszystkim i opisał opryszków. Dzięki temu policja szybko ustaliła, kto go pobił. Sprawcami okazali się dwaj nieletni – 15-letni Damian M. z Żuromina i 14-letni Maciej G. zameldowany w Kozielsku, ale przebywający często u rodziny w Żurominie.. Damian M. przyznał się do pobicia. Jest on podobnie jak pobity Dawid uczniem szkoły specjalnej. Jak informuje policja, obaj sprawcy pobicia mają już ustanowiony dozór kuratora – pierwszy za spożywanie alkoholu, a drugi za kradzieże i włamania. Ich sprawa trafiła do sądu w Mławie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB