Piłka nożna. Pierwszy punkty bieżunian

2016-09-02 09:02:55 (ost. akt: 2016-09-02 09:19:45)
Wkra Bieżuń zdobyła pierwsze punkty w sezonie

Autor zdjęcia: fot. fanpage Wkra Bieżuń

W trzeciej kolejce swoje pierwszy punkty zdobyła Wkra Bieżuń. Podopieczni Roberta Piotrowskiego po dwóch pierwszych porażkach pokonali na własnym terenie KS CK Troszyn 3:0. Gole zdobywali Paweł Baca, Daniel Gatyński i Michał Dzięgielewski.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Po dwóch pierwszych kolejkach powodów do zadowolenia w Bieżuniu nie było. Najpierw porażka na własnym terenie z aspirującą do gry w IV lidze Koroną Ostrołęka, a później porażka na wyjeździe z Iskrą Krasne. Dwie kolejki, zero punktów. To z pewnością nie był bilans, który może kogokolwiek satysfakcjonować. Zwłaszcza w Bieżuniu, gdzie apetyty zawsze są duże. W miniony weekend miało przyjść przełamanie, bo na własnym terenie bieżunianie gościli KS CK Troszyn.

Dwa gole zapasu
Bieżunianie rozpoczęli spotkanie z animuszem, ale przez dłuższy czas nie byli w stanie sforsować defensywy gości. Zespół z Troszyna umiejętnie się bronił. Najwięcej ciekawego działo się pomiędzy 35, a 39 minutą tego pojedynku. Bieżunianie wtedy znaleźli sposób na rozmontowanie defensywy ekipy Łukasza Bałazego. KS CK Troszyn w 35 minucie miał do odrobienia jedną bramkę. Golkipera gości pokonał doświadczony Paweł Baca i uradował publiczność. To jednak nie był koniec strzelania. W 39 minucie wynik spotkania podwyższył nowy nabytek zespołu z Bieżunia – Daniel Gatyński. Starszy z braci Gatyńskich zdobył swoją premierową bramkę
dla zespołu Wkry. Do przerwy wynik już się nie zmienił, a Wkra miała solidną zaliczkę przed drugą częścią spotkania, której podopieczni Piotrowskiego nie roztrwonili.

Dzięgielewski dobił rywala

Goście mimo wielkich chęci nie mieli argumentów na to, aby przechytrzyć dobrze funkcjonującą defensywę zespołu z Bieżunia. Co więcej, zespół gości w drugiej połowie musiał sobie radzić w osłabieniu. Osłabieniu podwójnym. Żółte kartki zobaczyli Kamil Grochocki i Piotr Gutowski, a że były to ich drugie żółte kartki to musieli opuścić plac gry. Podwójne osłabienie już po kilku minutach wykorzystał Michał Dzięgielewski, który zdobył trzeciego gola dla bieżunian, a jak się
okazało później była to ostatnia bramka. Grając w przewadze, gospodarze
mieli jeszcze kilka okazji, ale nie byli w stanie ich wykorzystać. Pierwsze punkty na koncie bieżunian.

Wkra Bieżuń - KS CK Troszyn 3:0 (2:0)
P.Baca 35 min., D. Gatyński 39 min., M. Dziegięlewski 74 min.

Wkra: K.Gatyński - Budzich, Gołębiewski, Dudek, Kosiorek, Betlejewski,