Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Wiesz, że OC możesz kupić przez internet?

Podziel się:

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego zarejestrowanego pojazdu. Kierowca, który zdecyduje się jeździć samochodem bez ważnej polisy, narażony jest na wysokie kary. Jeśli nie masz czasu, by odwiedzić placówkę towarzystwa ubezpieczeniowego, wcale nie musisz tego robić. Szybko i wygodnie zamówisz ubezpieczenie OC przez internet.

Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, dając możliwość zakupu polisy OC przez internet. To rozwiązanie niezwykle wygodne, dzięki któremu ubezpieczenie można zakupić bez konieczności wychodzenia z domu. Wymówka o nieodpowiednich godzinach czasu pracy agencji ubezpieczeniowych czy placówek towarzystw wreszcie przestaje mieć swoje uzasadnienie.

Kupuj przez internet i ... oszczędzaj

Kupowanie polisy OC przez internet jest nie tylko wygodne, ale również i ... tańsze. Dzięki takiemu narzędziowi jak porównywarka OC Rankomat.pl, możliwe jest uzyskanie zestawienia ofert aż od 55 towarzystw ubezpieczeniowych. Nie musisz już samodzielnie prosić o szacunkową analizę kosztów - wystarczy tylko wpisać w formularz kilka istotnych danych, by jeszcze tego samego dnia otrzymać zestawienie.

Jako że przy wyborze OC jak najbardziej warto kierować się przede wszystkim ceną, wystarczy pod kątem kosztów porównać oferty. Najtańsza opcja to rozwiązanie, którego poszukujesz. W ten sposób możesz zaoszczędzić do kilkuset złotych - tyle średnio wynosi różnica między polisą OC u najdroższego ubezpieczyciela a obowiązkową polisą u najdroższej firmy ubezpieczeniowej.

Masz 14 dni na wypowiedzenie umowy OC

Wykupiłeś przez internet ubezpieczenie w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych, ale oferta HDI okazała się korzystniejsza? Zgodnie z obowiązującymi przepisami, masz prawo wypowiedzieć umowę OC zawartą na odległość w ciągu 14 dni.

By tego dokonać, musisz złożyć wniosek z zawartymi informacjami, takimi jak: numer polisy, dane pojazdu, dane ubezpieczającego. Koniecznością jest również własnoręczny podpis. Wypowiedzenie musi dotrzeć najpóźniej dzień przed upływem 14 dni. Dokument możesz dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą albo firmą kurierską. Tylko w przypadku poczty liczy się data stempla pocztowego.

Sprawdź, co grozi za brak OC

Jeśli zdecydowałeś się wypowiedzieć umowę OC zawartą na odległość, musisz natychmiast wykupić kolejną polisę (możesz także przez internet). Przerwanie ciągłości ubezpieczenia oznacza kary finansowe nałożone przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Ich wysokość dla samochodu osobowego waha się w granicach od 740 zł do 3700 zł.