Niedziela, 18 marca 2018. Imieniny Edwarda, Narcyza, Zbysława

Czy istnieje niezawodny sposób na wygraną w lotto?

Podziel się:

Tegoroczne wysokie kumulacje w Lotto coraz bardziej zachęcają, żeby udać się do kolektury. Koniec sierpnia 2016 zwieńczony został gigantyczną wygraną o wartości ponad 21 milionów złotych, która przypadła komuś z Chotomowa. W dodatku nie jest to wcale tegoroczny rekord, bo 30 maja komuś z miejscowości Żabno udało się trafić aż 30 milionów złotych. Jak oni to robią, że udaje im się wygrywać? – Tak moglibyśmy zatytułować nowe telewizyjne show, które z pewnością przyciągnęłoby miliony widzów. W dzisiejszym artykule przyglądamy się metodom i sposobom na „Totka”, o których w sieci aż huczy. Które z nich są prawdziwe, a które wyssane z palca? Którym można wierzyć, a z jakimi lepiej dać sobie spokój?

Sposób na wygraną w lotto?

Jeżeli macie zamiar wziąć udział w kolejnej grze i obejrzeć losowanie lotto w najbliższy wtorek, czwartek, albo sobotę i wierzycie, że istnieje jakiś jeden niezawodny sposób na wygraną – to niestety musimy rozwiać Wasze nadzieje. Jeśli jakikolwiek artykuł, program lub strona internetowa obiecują Wam gotowy przepis na „Totka”, radzimy trzymać się od nich z daleka.

Wystarczy bowiem spojrzeć na zwykły rachunek prawdopodobieństwa. Szanse na poprawne wytypowanie „szóstki” w Lotto wynoszą dokładnie 1 do 13 983 816. Zatem, aby mieć całkowitą pewność, że wygramy, musielibyśmy kupić ponad 13 milionów zakładów lotto, w dodatku każdy z innym zestawem sześciu liczb. Po pierwsze, wypełnianie tylu kuponów zajęłoby nam parę dni, jeśli nie tygodni, a po drugie taki wydatek wyniósłby nas ponad 41 milionów złotych (pojedynczy zakład kosztuje 3 złote). Tylko spełnienie tych warunków byłoby równoznaczne z wygraną. I tylko wtedy moglibyśmy oglądać najbliższe losowanie lotto z przygotowanym wcześniej szampanem dla uczczenia sukcesu.

Zwiększenie szans na wygraną

Wiele osób szuka w Internecie informacji na temat sposobów na „szóstkę”. Interesuje ich przede wszystkim temat samego wyboru liczb. Czy istnieją numery „szczęśliwsze” od pozostałych? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo faktycznie często dzieje się tak, że dane liczby w jakimś okresie czasu padają częściej niż pozostałe. Otrzymały one nawet specjalną nazwę: „gorące liczby”, albo „gorące numery” i znajdziemy informacje o nich na każdej większej stronie poświęconej lotto i wynikom losowań. Stworzono nawet specjalną metodę, zwaną „teorią gorących numerów”, która zakłada, że skoro dane liczby padają ostatnio częściej – zatem należy na nie postawić przy kolejnym losowaniu lotto. Na ile w tym prawdy – ciężko powiedzieć. Jednak naszym zdaniem i w tym przypadku o wygranej głównie decyduje los.

Wspomnieliśmy już o tym, że nie istnieje żadna skuteczna, stuprocentowa metoda na wygraną. Możemy zatem zarówno typować swoje własne, ulubione numery, jak i decydować się na opcję „chybił-trafił”. Nie ma to wpływu na rezultat.

Istnieje jednak pewien sposób który może zbliżyć nas nieco bardziej do zwycięstwa. Mowa o tak zwanej grze systemowej. Polega ona na tym, że zamiast zakreślać 6 liczb z 49 na jednym polu do gry, wybierzemy na przykład 9. Oczywiście taki zakład lotto będzie droższy niż 3 złote. Niemniej nasze szanse na wygraną jednocześnie wzrosną, co potwierdzają proste obliczenia matematyczne.

Spośród wszystkich rzekomych sposobów na „Totka”, które przeanalizowaliśmy, ten jeden wydaje nam się najbardziej skuteczny, a przy tym pewny. I mimo, że nie daje nam 100% pewności, że wygramy, to jednak sprawia, że rachunek prawdopodobieństwa zaczyna bardziej działać na naszą korzyść.

A jakie są Wasze doświadczenia z lotto? Macie jakieś swoje wypróbowane sposoby na wygraną?