Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Żuromin. Młodzi ochotnicy prężą muskuły

2016-09-08 14:47:51 (ost. akt: 2016-09-08 15:24:44)
Nagrody ochotnikom wręczyli Adam Dobrosielski, Zbigniew Włocki oraz Piotr Budzich

Nagrody ochotnikom wręczyli Adam Dobrosielski, Zbigniew Włocki oraz Piotr Budzich

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

15 sekcji młodzieżowych wzięło udział w zawodach strażackich w Żurominie. Najlepsi okazali się młodzi strażacy z Syberii i drużyna dziewcząt z Zielonej. - Rosną nam nowi ochotnicy, którzy dziś pokazują swoją sprawność, a być może jutro będą ratować nasze życie czy mienie – mówił komendant powiatowy OSP Zbigniew Włocki.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Bieżuń, Chamsk, Jonne, Krzeczanowo, Lutocin, Przeradz, Sadłowo, Sławęcin, Syberia, Zielona i Zieluń wystawiły swoje młodzieżowe jednostki do zawodów powiatowych w Żurominie.
W niedzielę 4 września jednostki stanęły do rywalizacji. Organizatorem zawodów był Powiatowy Zarząd OSP oraz PSP Żuromin. Obsługą zawodów zajęli się ochotnicy z Żuromina, a podkład muzyczny zagwarantowała orkiestra OSP z Lutocina. Opiekę sędziowską zagwarantowała Państwowa Straż Pożarna w Żurominie.
Rywalizacja na bieżni i płycie żuromińskiego stadionu miejskiego była bardzo zacięta. Młodzi druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m oraz w ćwiczeniu bojowym.
Młodzi ochotnicy bardzo poważnie podeszli do swoich zadań. Walczyli o każdy metr, o każdą sekundę.
Opiekunowie dopingowali swoich podopiecznych.
- Włożyliśmy w te zawody wiele serca i wiele potu zostawiliśmy podczas przygotowań. Warto było – mówił Jarosław Berliński opiekun zwycięskiej drużyny z Syberii.
Drużyna chłopięca z Syberii wyprzedziła Sadłowo i Zieloną. Wśród dziewcząt z kolei najlepsza była Zielona, przed Krzeczanowem i Chamskiem.
Na zakończenie komendant Państwowej Straży Pożarnej Adam Dobrosielski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Zbigniew Włocki oraz Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Budzich wręczyli strażakom nagrody.

Wyniki
Dziewczęta
1. OSP Zielona 124,17
2. OSP Krzeczanowo 126,22
3. OSP Chamsk 154,25

Chłopcy
1. Syberia 104,90
2. Sadłowo 109,90
3. Zielona 110,34

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB