środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Rozbudowa stadionu i remont harcówki. Przedstawiamy projekty

2016-09-16 08:50:56 (ost. akt: 2016-09-16 09:15:40)
Harcówka do remontu w Żurominie

Harcówka do remontu w Żurominie

Podziel się:

Urzędnicy żuromińskiego magistratu zakończyli weryfikację wniosków złożonych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wniosków było 10. Wszystkie spełniały wymogi formalne i zostaną dopuszczone do głosowania.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W drugiej edycji żuromińskiego Budżetu Obywatelskiego etap weryfikacji złożonych wniosków mamy już za sobą. W tym roku do BO zgłoszono 10 zadań. Wszystkie zostały sprawdzone przez urzędników pod względem zgodności z dokumentami planistycznymi miasta, możliwościami ich realizacji, rzeczywistymi kosztami. Wszystkie pozytywnie przeszły weryfikację. Mieszkańcy Żuromina będą mogli oddać głos na jedno z 10 zadań.

Do wyboru, do koloru

Wśród zgłoszonych przez mieszkańców propozycji inwestycji znajdują się place zabaw, siłownie plenerowe, imprezy, parking, zwiększenie bezpieczeństwa. Zgłoszone zadania to: centrum harcersko – oświatowe, cyfryzacja kina, budowy parkingu i chodnika przy ulicy Wetmańskiego w pobliżu Zielonego Rynku, siłownia przy Lidzbarskiej, rozbudowa rekreacyjnej części stadionu miejskiego, teren rekreacyjny w parku przy ulicy Zielonej, „Bezpieczne ulice i osiedla”, warsztaty dla seniorów, występ zespołu Corazon Flamenco i jarmark w Żurominie.

Dziś przedstawiamy szczegółowa dwa projekty:


Stadion do poprawki


Rozbudowa rekreacyjnej części Stadionu Miejskiego. Wniosek złożony przez prezesa Miejskiego Klubu Sportowego Wkra Żuromin i animatora sportu Michała Osieckiego. Projekt zakłada budowę siłowni plenerowej, siłowni do ulicznego treningu, modernizację boiska treningowego, które obecnie jest dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta i gminy.

- Chcemy propagować ideę sportu powszechnego. Nasz projekt skierowany jest tak naprawdę dla wszystkich, od najmłodszych do seniorów. Siłownia plenerowa oraz urządzenia do street workoutu to standard w miastach powiatowych. U nas w dalszym ciągu tego nie ma – mówi Michał Osiecki - renowacja boiska treningowego podniesie jakość szkolenia w klubie. Sprawi, że młodzież będzie mogła trenować w godnych warunkach, dzięki temu będzie mniej spędzała czasu przed komputerem. Inwestycja ma sprawić, że sport będzie alternatywą dla używek – zapewnia wnioskodawca.


Harcówka reaktywacja

Centrum harcersko – oświatowe przy ZS nr 1 w Żurominie. Wniosek złożony przez Komendanta Hufca ZHP w Żurominie Henryka Czeczko. Wniosek zakłada remont budynku przy „jedynce” tzw. „harcówki”. W ramach remontu zostałyby między innymi wymienione okna, drzwi, dach, wyremontowane zostałyby łazienki. Budynek wykorzystany byłby na potrzeby harcerzy. Odbywałyby się tam zbiórki i szkolenia.

- Budynek niszczeje, a szkoła nie ma pieniędzy, żeby go remontować – mówi Henryk Czeczko – większość hufców ma takie harcówki, my nie mamy, a hufiec się rozwija. Remont budynku sprawi, że będziemy mieli gdzie się spotykać, pracować, prowadzić zajęcia popołudniowe i szkolenia. Teraz jesteśmy uzależnieni od szkoły i musimy dostosować się do jej harmonogramu zajęć. Szkoła też by skorzystała, bo mogłyby odbywać się tam zajęcia w godnych warunkach. Z powodu braku własnego lokum, nie możemy organizować sztabu WOŚP.Najpierw spotkanie, potem głosowanie

To mieszkańcy zdecydują który z wniosków zostanie zrealizowany. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się głosowanie i ile potrwa. Wiadomo, że zakończy się do 21 października. Przed rozpoczęciem głosowania burmistrz Aneta Goliat zorganizuje spotkanie mieszkańców miasta. Na spotkaniu zostaną przedstawione wnioski i zasady głosowania. Wnioskodawcy będą mieli możliwość przedstawić swoje wnioski i zachęcić na oddanie głosu na ten konkretny.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB