Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Włamywacze grasują w powiecie

2016-09-16 10:15:18 (ost. akt: 2016-09-16 10:16:01)

Podziel się:

W ostatnim czasie coraz częściej zdarzają się włamania i kradzieże na terenie naszego powiatu. Tylko w ciągu jednej nocy złodzieje ukradli samochód i cztery razy się włamali do budynków.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
Ostatnio na terenie powiatu miało miejsce kilka włamań i kradzieży. W nocy z 8 na 9 września złodzieje ukradli samochód marki Mitsubishi. Właściciel zostawił samochód w pobliżu swojej posesji. Samochód był otwarty, co znacznie ułatwiło złodziejom zadanie. Tej samej nocy na terenie powiatu złodzieje włamali się w trzy miejsca. Do sklepu w Dębsku, gdzie skradziono część produktów. Sklep nie posiadał monitoringu. Włamano się do sklepu w Gościszce. Sklep znajduje się w centrum wsi, ale nikt z mieszkańców nic podejrzanego w nocy nie słyszał. Złodzieje włamali się również do pomieszczenia z automatami do gier w Bieżunia. Tam ukradli kasety z pieniędzmi z automatów. Włamanie miało miejsce również w Sarnowie. Złodzieje włamali się do pomieszczenia, gdzie rolnicy zlewają mleko. Stamtąd nic nie ukradli. Tej nocy również na terenie sąsiednich powiatów doszło do kilku włamań. Nieoficjalnie wiadomo, że policja łączy te wszystkie zdarzenia. Ma już pierwsze ustalenia. Trwa zbieranie dowodów. Nikt nie został zatrzymany. Policja apeluje również o zabezpieczanie swoich samochodów przed kradzieżą, a w szczególności ich zamykanie. Czasami taka podstawowa czynność może udaremnić złodziejowi kradzież. Ważne są również zabezpieczenia budynków. Właściciele sklepów powinni inwestować w alarmy i monitoring.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pytający #2074972 | 157.25.*.* 28 wrz 2016 09:50

  zastanawiam się czy Pokręt gdzieś pracuje? ile to trzeba mieć wolnego czasu żeby na stałe zajmować się TYLKO KRYTYKĄ !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #2069154 | 94.254.*.* 19 wrz 2016 18:27

  Gdyby obciążenia pracy były mniejsze o połowę ludzie by pracowali, gdyby 500zł można było odliczyć od podatku na drugie i następne dziecko ludzie chcieliby pracować, obecnie wielu nie chce być zatrudnionym bo straci dodatki,zasiłki zapomogi. I nikt tego nie uporządkuje a my brniemy w kolejne podwyżki zus, podatków,vatu o długu Państwa Polskiego nie wspomnę bo powiększa go również ochoczo kościół. Syn Pana Czarneckiego(PiS) pracuje od niedawna w naszej firmie zbrojeniowej, a przeniósł się z zachodniej firmy zbrojeniowej bo podobno jest patriotą. Pan Pawlak mówił,że bardzo dobrze,że dzieci idą w ślady rodziców i pracują w budżetówce po znajomości. Ja się pytam tych patriotów, a czemu oni nie założą własnych firm, mogliby mnie zatrudnić za średnią krajową. I to jest ta obłuda rządzących.Jedni pogadają na drugich a wszystko idzie ustaloną ścieżką, bierzemy ile się da.A złodzieje byli,są i będą i tu może się sprawdzić policja. Czyżby byli zaskoczeni kradzieżami, społeczeństwo nie ma gdzie pracować a jeść trzeba to i złodziejstwo będzie się szerzyć. Zarabiaja niezłą kasę policjanci to powinni wiedzieć przed kradzieżą kto może być sprawcą, no ale jak policjant dorabia na boku jako radny to on w pracy obmyśla, co budować w Nadratowie z gminnej kasy, jak cos chapnąć nie pracować wcale. A złodziei należy osadzić w miejscu pracy, niech odpracuje szkodę o chlebie i wodzie i zarobi na swoje utrzymanie, to nie, znowu taki człowiek wpadnie na moje utrzymanie.I mokre widzenia mu się należą, telewizja,lekarz,papu. Ale więźniom nie można stworzyć miejsca pracy, to jest 70 000 siedzących i drugie tyle co ma do odsiadki, dorzućmy ich rodziny to jest z 700 000 głosów, kto chce stracić tyle głosów? nikt.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Alien #2068429 | 37.47.*.* 18 wrz 2016 21:45

  W Sarnowie niema pomieszczenia w którym rolnicy zlewali by mleko. Kiedyś była mleczarnia ale jest zamknięta od 15 lat.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz