Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Przybyli do Matki Bożej Żuromińskiej

2016-09-19 08:04:09 (ost. akt: 2016-09-19 10:14:56)
Na uroczystościach nie zabrakło władz

Na uroczystościach nie zabrakło władz

Autor zdjęcia: fot. Adam Ejnik

Podziel się:

Około 8 tysięcy wiernych, jak podaje strona parafii żuromińskiej, przybyło na uroczystości odpustowe do Żuromina. Wierni przybyli z całej Polski, a pielgrzymki przyszły do nas z dekanatu żuromińskiego i sąsiednich dekanatów.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Tłumy wiernych przybyły do Żuromina w niedzielę 11 września. Pielgrzymi, którzy gromadzili się już od soboty, przybyli na spotkanie z Matką Bożą Żuromińską, której kult panuje w Żurominie już od 300 lat. Do niej modlili się ludzie, od XVIII wieku.
Piesze pielgrzymki przyszły do Żuromina z Mławy, Radzanowa, Dłutowa, Poniatowa, Chamska, Niechłonina, Syberii, Sarnowa, Lubowidza, Lutocina, Kuczborka, Bieżunia, Zielunia, Zielonej, Lipowca. Wśród pielgrzymów byli i starzy, i młodzi. Wiernych prowadzili księża, delegacje z wieńcami dożynkowymi oraz często orkiestry dęte.
Nie zawiodła też grupa motocyklistów. Która bardzo licznie zgromadziła się przed kościołem. Pielgrzymki witano od godziny 10:00 do 12:00.
O 12 rozpoczęła się główna msza odpustowych uroczystości. Udział w niej brały władze miasta i powiatu: starostowie, burmistrzowie, komendanci, przewodniczący rad. Mszy przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Abp Tadeusz Kondrusiewicz metropolita moskiewski (w latach 2002-2007), metropolita mińsko-mohylewski (od 2007r.), członek Kongregacji do spraw Kościołów Wschodnich (w latach 1994–1999), Kongregacji do spraw Duchowieństwa (od 2004r.), Papieskiej Rady Iustitia et Pax oraz specjalnej Rady ds. Europy przy Sekretariacie Generalnym Synodu Biskupów (od 1996r.).


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czas #2069489 | 77.252.*.* 20 wrz 2016 09:17

  Czas płynie szybko, już niedługo nie będą stać w pierwszym rzędzie. I może następca poprawnie przeczyta z kartki to co kos napisze i nie będzie żałował za chleb tylko dziękował?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gnida #2069279 | 83.6.*.* 19 wrz 2016 21:06

  Jak na razie nie mogę tego pojąć. Albo ja jestem nie kumasz albo ty to wszystko za myliłem. A może zacznij od siebie.Masz firmę jednoosobową.? Ponoć mas.podaj szczegóły jak okradasz obecna panią premier .jesteś taki uczciwy, nie kombinujesz wcale , a jak a VAT stoisz.Pokret oprzytomnieć albo nie ćpali tyle, pardom podobno nie pijesz, wątroba na a grafice? Nie czepiają się Ti i Tobie durniu dadzą spokój. Odpuść sobie , daj na luz to wówczas się sprawdzi powiedzenie : Jak Kuba Bogu itd:

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Pokręt #2069098 | 94.254.*.* 19 wrz 2016 17:37

   Co się stało 11 września? a co się stało po 11 września??? czy któraś z osób na zdjęciu pomogła bezrobotnemu tzn. czy go zatrudniła chociaż na dwa dni??? nie, czy zmieniła się postawa widniejacych na zdjęciu władnych do pieniędzy??? nie, biorą i mało im, mało, nic dla społeczeństwa nie zrobili i nie zrobią. Wybudzą się przed wyborami. Nie wierzcie tym ludziom stojącym w pierwszych szeregach, oni są bliżej diabła niźli Boga. Przetestowane to jest od setek lat. Ekonomia jest nieubłagana, człowiek jest maszyną do zarabiania pieniędzy dla innego człowieka. A oni wszyscy żyją na koszt innych, to ludzie pracy są pracodawcami dla tych w pierwszym szeregu przed Bogiem, a ci bezwstydnie biorą bez opamiętania i czekaja by zmienić prawo, by w imię prawa mogli więcej i więcej. Który z was mi odpisze,że jest inaczej??? Który??? Ano żaden tego nie zrobił. A wy wszyscy modlicie się do Matki Żuromińskiej? W Piśmie Świętym o matce wspomina się ze trzy razy i to wszystko, kobieta przez wiele wieków do dziś dnia w tej wierze jest prawnie na równi z muzułmanką. Mówili o tym najwięksi mędrcy jak Augustyn i Tomasz. Poszliście na odpust obmyślać chwyty wyborcze??? co teraz lud łyknie? "człowiek jest najważniejszy" "300-500 miejsc" w więzieniu(haha), 1000 wyjazdów do pracy na zachód? a to może być dobrym hasłem wyborczym. A może 2000 kurników i 2000 chlewni na 2000 lat bo nie ustalono dokładnie daty, kiedy to pewna żydówka urodziła. Zaraz będziecie się kręcić, do jakiej partii wskoczyć, a może do partii smoka wawelskiego, którą to właśnie założono i ma wielkie poparcie w gimnazjach, rodzice będą głosować na wskazaną przez gimbusów partię. I znowu cztery latka z głowy, cztery zdjęcia przy Matce i cztery lata przy poważnych pieniążkach. Ciekaw jestem, kiedy okradany w imię prawa naród zrzuci kajdany? Mam nadzieję,że dojdą do władzy ludzie, którzy tę władzę rozwiążą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. niedzielę 11 listopada??? #2068699 | 37.98.*.* 19 wrz 2016 10:12

   Sie stało na słońcu...

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Mj #2068595 | 46.113.*.* 19 wrz 2016 08:43

   Chyba 11 wrzesnia panie redaktorze

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz