Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Kuczbork. Rozmowa o odnawialnych źródłach energii

2016-09-20 14:38:59 (ost. akt: 2016-09-20 14:46:54)
W spotkaniu wzięło udział wielu mieszkańców zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowania

W spotkaniu wzięło udział wielu mieszkańców zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowania

Autor zdjęcia: fot. UG Kuczbork

Podziel się:

W piątek 9 września w Kuczborku mieszkańcy mogli poznać szczegóły dotyczące odnawialnych źródeł energii.

Na spotkaniu było wielu mieszkańców zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii. Był też wójt Jacek Grzybicki, przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Majewski oraz Paweł Gutowski – Dyrektor Instytutu Partnerstwa Gospodarczego w Warszawie. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z informacjami dotyczącymi możliwości i zasad wybudowania instalacji OZE z dotacją w wysokości 80% wartości inwestycji, które Gmina pozyska dla mieszkańców z funduszy unijnych. Program ten przy współpracy z Gminą daje możliwości pozyskania bezzwrotnego dofinansowania do ceny zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych, kolektorów ciepła i pieców na biomasę.
Ej

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jaś #2107954 | 80.50.*.* 7 lis 2016 15:14

  Trzeba dbać o nasze środowisko

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tudek #2074762 | 83.9.*.* 27 wrz 2016 21:22

  cała ta akcja to wielka LIPA Należy zapoznać się z całym projektem zeby nie umoczyć heheh

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pokręt #2070959 | 94.254.*.* 22 wrz 2016 11:28

  Ustawę odorową mogą na spokojnie w Sejmie pyknąć w tydzień i po "bulu". Ale po co? ludzie budują, biznes się kręci, banki dają pożyczki(panowie z pejsami), vat wpływa, ludzie mają robotę przy budowach, na czarno to na czarno ale jest. Wydają kasę w sklepach na żarcie, fajki i wódę, kupują benzynę na dojazd do roboty do starych,zachodnich pojazdów. A to,że kogoś się truje, to organy Państwa nie interesuje a nawet jest to korzystna sytuacja, popracuje taki człowiek do 60-siątki i umrze, zus na tym zyska i my wszyscy, a jak go poleczą ze dwa lata to i przemysł farmaceutyczny zarobi. I na tym opiera się ekonomia ludzkości.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pytanie? #2070817 | 79.191.*.* 22 wrz 2016 07:51

  A co z ustawą odorową? Za każdym razem pytajcie przedstawicieli PiS-u o ustawę którą nam obiecali.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Pokręt #2070569 | 94.254.*.* 21 wrz 2016 18:51

  Odnawialne źródła energii są nieopłacalne oprócz kotłów na biomasę, których to ani sprawności ani opłacalności nie sprawdzałem. Dofinansowanie jest z nas wszystkich do wybranych producentów instalacji. I teraz policzmy, ile jest polskiego produktu w tych instalacjach? ano żadnego oprócz glikolu.Wszystkie elementy z zachodu, tam jest praca,płaca a u nas ceny benzyny unijne.Energia pozyskana jest dużo mniejsza niż włożona w wyprodukowanie urządzeń i ich konserwację oraz utrzymanie. Miał to być dochodowy interes swego czasu, miała być ustawa i juz PSL obczaiła dochód z dofinansowania, ale wyczuli to urzędnicy unijni i projekt nie przeszedł. Podobnie jest z energią wiatrową, w USA w pewnym kanionie postawiono kilkaset wiatraków, wieje tam non-stop dając średnio 80% mocy i cóż, do momentu konserwacji wszystko było cacy, konserwacja to takie koszty że odcinano każdy wiatrak przed przeglądem i stoi złomowisko. Nawet na Golfsztromie nie opłaca się stawiać wiatraków, a tam wieje całym rokiem na 120% mocy.Jedynie podgrzewanie wody w najtańszych panelach do uzytku domowego latem może się opłacać. Te całe zabiegi o klimat to kłamstwo, klimat na Ziemi zmieniał się i się zmienia, zależy to głównie od aktywności Słońca i wulkanów. A ci co zatruwali całymi latami atmosferę nie pukają się w piersi? W okresie maszyn parowych i rewolucji ekonomicznej było bardzo dużo zanieczyszczeń. Obecnie OZE to nowy biznes panów z pejsami i innych od wyłudzania podatku vat.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)