Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Pieniądze dla Zespołów

2016-09-21 15:30:03 (ost. akt: 2016-09-21 15:46:41)
Starosta Jerzy Rzymowski przygląda się szkolnym inwestycjom

Starosta Jerzy Rzymowski przygląda się szkolnym inwestycjom

Autor zdjęcia: fot. Starostwo Powiatowe

Podziel się:

W ubiegłym roku szkolnych w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu żuromińskiego realizowany był projekt „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu”. W ramach projektu w dwóch szkołach doposażono pracownie lekcyjne i odbyły się dodatkowe zajęcia.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W roku szkolnym 2014/2015 realizowany był projekt partnerski „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu”, którego Liderem była Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. Powiat Żuromiński był jednym z 21 Partnerów, które wzięły udział w projekcie. Projekt był realizowany w dwóch szkołach: w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie i w Zespole Szkół Ponagimnazjalnych w Zielonej. W obydwu szkołach w ramach przedsięwzięcia odbywały się zajęcia pozalekcyjne m.in. z języka angielskiego, i języka niemieckiego, informatyki, zajęcia z obsługi klienta, z zielonej gospodarki, matematyki, biologii, z zakresu kadr i płac w przedsiębiorstwie, zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, zajęcia z obsługi urządzeń w technice architektury. Ponadto w ramach projektu 80 uczniów ZSP w Żurominie oraz 60 uczniów ZSP w Zielonej odbyło staże zawodowe u pracodawców. Zakupiono również sprzęt do szkolnych pracowni. W Żurominie w nowoczesny sprzęt doposażono 6 pracowni. Do pracowni komputerowej zakupiono nowoczesny sprzęt komputerowy oraz sieciowy, pracownia do zajęć multimedialnych i grafiki komputerowej wzbogaciła się o sprzęt fotograficzny i video. Zakupione zostały również projektory multimedialne do sal lekcyjnych językowych. Pracownia mechatroniczna została wzbogacona o sterowniki PLC wraz z wyposażeniem peryferyjnym. Natomiast zawód technik handlowiec został wsparty nowoczesnym sprzętem do pracowni sprzedaży.
W Zielonej natomiast w ramach projektu doposażono 4 pracownie i warsztaty szkolne. Zakupiono m.in.: zestawy komputerowe, projektory, tablice multimedialne, maszyny ogrodnicze, kamery cyfrowe, niwelatory, dalmierze, tachimetry, teodolity, program do projektowania w architekturze krajobrazu itd.
Wartość projektu dla powiatu żuromińskiego to ponad milion złotych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB