Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Poeci do piór!

2016-09-21 15:47:46 (ost. akt: 2016-09-21 15:52:23)

Podziel się:

Po raz 21 Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu organizuje Konkurs Poezji imienia Stefana Gołębiowskiego. Prace można przysyłać do 31 października.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Już od 21 lat w Bieżuniu organizowany jest konkurs poezji. Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego adresowany jest do dzieci i młodzieży mieszkających lub uczących się w województwie mazowieckim, tj. uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych, studentów oraz pozostałych młodych ludzi do lat 30.

Żeby wziąć udział w Konkursie trzeba nadesłać od 3 do 5 wierszy o dowolnej tematyce, w trzech egzemplarzach na adres: MUZEUM MAŁEGO MIASTA W BIEŻUNIU, UL. STARY RYNEK 19, 09-320 BIEŻUŃ z dopiskiem: „Konkurs Poezji – Kategoria …”(wpisać odpowiednią do swojego wieku)

Organizatorzy za pośrednictwem Konkursu pragną oddać hołd wielkiej bieżuńskiej postaci – Stefanowi Gołębiowskiemu ps. artystyczny „Jan Smutek”.
Jak czytamy w anonsie organizatorów „celem przedsięwzięcia jest inspirowanie do aktywności i rozwoju twórczości poetyckiej wśród dzieci i młodzieży, pobudzanie do poznawania poezji, jako dziedziny sztuki i gałęzi literatury, zwłaszcza poezji współczesnych twórców Ziemi Mazowieckiej w tym Stefan Gołębiowskiego – bieżuńskiego poety, tłumacza Horacego,  a także wybitnego wychowawcy młodzieży, założyciela i wieloletniego dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu. Konfrontacja twórczości poetyckiej, promowanie młodych twórców, w szczególności amatorskiej ekspresji artystycznej oraz krzewienie wśród dzieci i młodzieży idei patriotyzmu lokalnego.”

Honorowy patronat nad projektem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB