Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Rybałci jadą w powiat

2016-09-22 12:05:17 (ost. akt: 2016-09-22 12:23:51)
Koordynatorka projektu ze średniowiecznymi rybałtami

Koordynatorka projektu ze średniowiecznymi rybałtami

Autor zdjęcia: fot. zbiory prywatne

Podziel się:

Teatr obwoźny rusza na podbój dziecięcych serc. W sześciu miejscowościach naszego powiatu pojawi się grupa animatorów – rybałtów, którzy przedstawią dzieciom, młodzieży i dorosłym kukiełkowy teatrzyk. - Bardzo nam zależy na tym, żeby młodzi ludzie wyszli sprzed komputerów i zobaczyli, jak naprawdę smakuje dobra zabawa – mówi koordynatorka projektu Beata Sobieraj.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Teatr kukiełkowy rozpoczął swój tour po Ziemi Żuromińskiej. W niedzielę premierowy pokaz zafundowano publiczności żuromińskiej podczas „Pożegnania lata”.
We wtorek teatrzyk odwiedził Przeradz, a dziś jest w Gościszce. Na swej trasie uliczni rybałci mają jeszcze Zieluń (23 września), Lutocin (26 września) i Zieloną (30 września).

Projekt „Z rybałtami po Mazowszu” polega na wystawianiu na świeżym powietrzu sztuk teatrzyku kukiełkowego na wzór średniowiecznych teatrów ulicznych.
Partnerami projektu są Żuromińskie Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa w Przeradzu, Szkoła Podstawowa w Gościszce, Szkoła Podstawowa w Lutocinie, Szkoła Podstawowa w Zielonej i Biblioteka w Zieluniu. Organizatorem z kolei jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Żuromińskiej, a dofinansowanie otrzymano od Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB