Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Szkolna pracownia za 70 tysięcy

2016-09-29 08:22:31 (ost. akt: 2016-09-29 08:31:29)
Z okazji uroczystego otwarcia nowej pracowni uczniowie pod okiem nauczycielki Marty Liszewskiej przygotowali kilka doświadczeń

Z okazji uroczystego otwarcia nowej pracowni uczniowie pod okiem nauczycielki Marty Liszewskiej przygotowali kilka doświadczeń

Podziel się:

Liceum Ogólnokształcące w Żurominie ma nową pracownię. Jedna z sal lekcyjnych została wyposażona w nowe meble, tablicę interaktywną, dygestorium, tablice chemiczne, tablice ścienne, sprzęt laboratoryjny, zestaw odczynników chemicznych oraz szkło do wykonywania doświadczeń.

Licealiści będą tam uczyć się chemii. Oficjalne otwarcie pracowni chemicznej odbyło się 19 września. Wstęgę przecięli: starosta Jerzy Rzymowski, wicestarosta Ireneusz Rejmus, skarbnik Powiatu Irena Brejna, sekretarz Halina Żujewska, dyrektor LO Wojciech Gralewski, wicedyrektor Danuta Ryszewska, nauczycielka Marta Liszewska oraz jeden z uczniów. Wśród zaproszonych gości była również dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Joanna Jucewicz – Morawska. Dla gości został przygotowany pokaz, podczas którego uczniowie zaprezentowali kilka efektownych doświadczeń chemicznych. Uczniowie przyznali również, że w takiej pracowni łatwiej i przyjemniej będzie się uczyć chemii.
Koszt powstania pracowni to 70 477,22 złote. Cała kwota została pokryta z budżetu Powiatu.
Ewa Jabłońska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wydarzenie #2076480 | 83.31.*.* 30 wrz 2016 08:11

  Wielkie wydarzenie. Pół rocznych poborów Pana Starosty. I jedne całoroczne na sztucznie stworzone stanowisko pracy. O takich rzeczach się powinno pisać regularnie i bardzo często gdyż to służy rozwojowi naszej młodzieży. Co zrobić ażeby tak było? Zlikwidować kolesiostwo i nepotyzm a zająć się takimi działaniami jak ta sala. ,,Człowiek jest najważniejszy". Nasz człowiek. Pięciu pracowników Starostwa. Cała tygodniówka jednego pracownika. Bogaty Powiat.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pazdzioch #2076436 | 37.248.*.* 30 wrz 2016 06:59

   5 osób na przecięciu wstęgi ze starostwa? Nie za dużo ? Nie mają powazniejszych spraw? Bezrobocie spadło? Kurniki nie śmierdzą?

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Barabasz #2076432 | 2.150.*.* 30 wrz 2016 06:36

   Powinien przyjść cały zarząd powiatu, wszyscy urzędnicy itd. qźwa na to są przeznaczane pieniądze z podatków , aby utrzymywać hordę nierobów, którzy się nudzą i nie wiedzą co zrobić z tymi ośmioma godzinami, no więc - to idziemy na to , a to na sramto, taka porypana chora Polska, za komuny były komitety i sekretarze a teraz?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz