Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Żuromin. Gorące pożegnanie lata 2016

2016-09-29 08:43:43 (ost. akt: 2016-09-29 08:47:58)
Orkiestra rozgrzała żuromińską publiczność

Orkiestra rozgrzała żuromińską publiczność

Podziel się:

Mieszkańcy Żuromina w niedzielę 18 września pożegnali lato. Burmistrz Gminy i Miasta oraz Żuromińskie Centrum Kultury przygotowało ciekawa imprezę na otwartej przestrzeni Placu Piłsudskiego.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl


Teatrzyk rybałtów, wokalistki z całego powiatu, Żuromińska Orkiestra Dęta oraz zespół MC Makler pożegnali lato na Placu Piłsudskiego.

Pożegnanie lata – impreza plenerowa rozpoczęła się o godzinie 16. Słońce jeszcze świeciło, ale na dworze było już chłodno. To nic – publiczność już od początku imprezy rozgrzana została przez aktorów kukiełkowego teatru. Tę część imprezy prowadziła koordynatorka projektu Beata Sobieraj. Potem było jeszcze huczniej – na scenę wkroczyła Żuromińska Orkiestra Dęta pod batutą Piotra Wojtczyka. Zaprezentowała się już z nowymi instrumentami i w nowych strojach. Pamiętamy, nasi muzycy zdobyli w zeszłym roku fundusze z budżetu obywatelskiego.
Orkiestra nie tylko prezentowała się świetnia, również zagrane utwory wzbudziły spory aplauz publiczności.
Na scenie pojawiły się jeszcze wokalistki z Zielonej i Zielunia (choćby znane naszym Czytelnikom Sara Zaniewska, Dominika Twarożyńska czy Kaja Jabłońska). Później był pokaz tańca towarzyskiego i występ zespołu MC Makler. Całość okrasiły pokazy rycerskie. Dzieci mogły postrzelać z łuku, przebrać się w średniowieczne stroje.
Ostatnią letnią imprezą dyrygował, trzeba przyznać bardzo energicznie, dyrektor Żuromińskiego Centrum Kultury Janusz Kuklewicz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB