Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Prezentujemy wnioski. Parking, park, bezpieczeństwo

2016-10-06 14:13:34 (ost. akt: 2016-10-06 14:23:09)

Podziel się:

Dziś naszym Czytelnikom prezentujemy kolejne trzy wnioski złożone do Budżetu Obywatelskiego Żuromina. Wśród nich jest parking przy ulicy Wetmańskiego, teren rekreacyjny w parku przy ulicy Zielonej i bezpieczne ulice miasta. Pamiętajcie głosować można do 21 października.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego bierze udział 10 wniosków. W poprzednich wydaniach Kuriera prezentowaliśmy wnioski dotyczące powstania terenu rekreacyjnego przy Stadionie Miejskim, remontu harcówki, cyfryzacji kina i siłowni plenerowej przy ulicy Lidzbarskiej. Dziś prezentujemy kolejne trzy wnioski.

Parking przy Wetmańskiego

Jeden z wniosków dotyczy parkingu i chodnika przy ulicy Wetmańskiego w pobliżu Zielonego Rynku. Wnioskodawca swój pomysł argumentuje brakiem możliwości zaparkowania samochodu w tej części miasta. Koszt 100 tys.
Jak mówi wnioskodawczyni Jolanta Piórkowska, parking w tym miejscu jest potrzebny. Prowadzi w pobliżu Zielonego Rynku sklep i słyszy od klientów skargi, że nie ma gdzie zaparkować.

- Chcę ułatwić innym poruszanie się po mieście – mówi mieszkanka Żuromina.

Teren rekreacyjny przy Zielonej

Kolejny wniosek dotyczy ulicy Zielonej. Miałby tam powstać teren do rekreacji. Wnioskodawca chce, żeby znalazły się tam przyrządy do fitnessu, uliczna siłownia, plac zabaw, ławki. Jak mówi wnioskodawca Seweryn Mechnik, chodzi o stworzenie wielopokoleniowej strefy do rekreacji. Dzieci, młodzież i dorośli znaleźliby w tym miejscu odpowiednia formę spędzenia wolnego czasu.
- Jest duże zainteresowanie tego typu miejscami, w Budżecie Obywatelskim są podobne wnioski. Nasz wniosek ma konkurencyjną i realną cenę – mówi Seweryn Mechnik.

Koszt 59 931,90 złotych

Bezpieczne ulice

„Bezpieczne ulice i osiedla” to nazwa kolejnego wniosku. W ramach tego zadania miałoby być w mieście więcej patroli policji, zostałyby zakupione narkotesty, alkotesty, narkogoogle.
Wnioskodawca mieszka w pobliżu osiedli przy ulicy Wyzwolenia i Szkolnej. W okolicy jego bloku miało miejsce kilka zgonów. W klatkach bloków często przebywają uciążliwe osoby. Na chodniku można spotkać zużyte strzykawki.
- Mam dziecko i nie chcę, żeby przez przypadek pokłuło się taką strzykawką – mówi wnioskodawca Grzegorz Małkowski – Nie czujemy się bezpiecznie.
Dlatego wnioskodawca chce dodatkowych pieszych patroli policji, które mogłyby między innymi sprawdzać klatki schodowe w blokach. Widzi potrzebę rozpowszechnienia informacji na temat tego, kto i kiedy w klatkach może przebywać, co zrobić ze znalezioną na chodniku strzykawka itp. Ważna jest także profilaktyka. Jak mówi Małkowski, narkogoogle i alkogoogle miałyby służyć do edukacji młodzieży.
Koszt projektu to 100 tysięcy.

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego już się rozpoczęło i potrwa do 21 października.

Gdzie można głosować?


1. Urząd Gminy i Miasta Żuromin (poniedziałek, wtorek, czwartek piątek od 7.30 do 15.30, środa od 7.30 do 16.30)
2. Żuromińskie Centrum Kultury (poniedziałek – piątek od 8.00 do 20.00)
3. Korespondencyjnie na adres UGiM Żuromin (Pl. Józefa Piłsudskiego 3, 09-300 Żuromin) z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski-GŁOSOWANIE”, za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę stempla pocztowego.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Japa #2082394 | 83.24.*.* 7 paź 2016 10:19

    Ja powiem tak. Wszystko jest potrzebne, parking, siłownia, plac za baw itd. Odnośnie bezpiecznego miasta to mieszkańcy mają rację. Patrole policyjne jeżdżą w kółko samochodami, tyłka nie chce się wyciągnąć z pojazdu , zajrzeć tu i tam . Ale strona przeciwna mówi , że to inwigilacja porządnych obywateli. I bądź tu człowieku mądry. Kiedyś była rozmowa o monitoringu miasta i Co? Krzyk bo inwigilacja , podglądanie.Co do parkingów a w szczególności przed UMiG Żuromin wystarczy aby ci miejscowy do pracy chodzili pieszo a wolne miejsca zostawili dla petentów. Ale kto jest ważniejszy od miejscowego Urzędach?

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ESKA #2082319 | 157.25.*.* 7 paź 2016 09:01

    REKREACJA PRZY UL. ZIELONEJ? TRUDNO SOBIE WYOBRAZIĆ ABYM BIEGŁA TAM Z DZIEĆMI Z DRUGIEGO KOŃCA MIASTA. PROJEKT DEDYKOWANY DLA BARDZO WĄSKIEGO GRONA ODBIORCÓW. PARKING TEŻ TROCHĘ CHYBIONY POMYSŁ, BO GDZIE? TUZ PRZED SKLEPEM PANI PIÓRKOWSKIEJ? NIEDŁUGO SKRAWKA TRAWNIKA W CENTRUM NIE BĘDZIE.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz