Sobota, 22 października 2016. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Żuromin. Najbardziej śmierdzące miasto. Medialna walka trwa!

2016-10-07 09:03:46 (ost. akt: 2016-10-07 09:12:25)

Podziel się:

Żuromin ciągle w centrum medialnego zainteresowania. Jeszcze niedawno w Radiu Zet nazwano go najbardziej śmierdzącym miastem Polski. Dziś swój program o Żurominie kręci telewizja TVN. Dziennikarze stacji są bardzo tajemniczy.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

TVN od poniedziałku kręci materiał o Żurominie. Dziennikarze pojawili się w żuromińskim magistracie. Rozmawiali z burmistrz Żuromina Anetą Goliat. Rozmawiać też mają z mieszkańcami gminy, którzy protestowali przeciw budowie kurników i chlewni.
Udało nam się dotrzeć do dziennikarzy stacji. Niestety, nie są oni zbyt rozmowni i nie chcą nam zdradzić, o czym będzie materiał.
Łatwo się jednak domyślić, że będzie dotyczył gminy Żuromin w kontekście nagromadzenia tu chlewni i kurników.

TVN może pomóc
Zainteresowanie TVN-u problemem Żuromina to dobra wiadomość dla protestujących. Hasła demonstrantów trafią do mieszkańców całej Polski, zwiększą swój zasięg. Zaczną krzyczeć. Na razie protesty trafiały na lokalne łamy. Pisaliśmy o nich w Kurierze, wydarzenia relacjonowały lokalne radia. Słowem, mogły trafić przede wszystkim do władz samorządowych. Niestety, samorządowcy choćby chcieli pomóc mieszkańcom, rozbijali się o twardy mur norm prawnych. Gminnymi uchwałami wójtowie, burmistrzowie i radni nie mogli zażegnać konfliktu umocnionego w ustawach sejmowych. Podstawowym rozwiązaniem problemu odoru jest "ustawa odorowa". Taka mogłaby powstać jedynie w Sejmie RP.

Mieszkańcy są gotowi mówić
Dotarliśmy również do mieszkańców, którzy umówili się na spotkanie z telewizją. Znana z naszych łamów Hanna Szczepankowska chętnie przyjmie ekipę telewizyjną.
- Opowiem im, w jakim pięknym miejscu żyję. Że łosie i sarny przychodzą do mnie na podwórko. Że na skraj łąk przylatują czarne bociany i białe czaple. Niech sami zobaczą, jak tu pięknie. Jakie mamy piękne lasy, trzęsawiska, dzikie łąki. Powiem im jeszcze, że są plany, żeby ten teren zasmrodzić 40 kurnikami – mówi z przejęciem pani Hanna.

Protest zatacza coraz większe kręgi
Protest mieszkańców Żuromina, ale też i Kuczborka i innych mieszkańców naszego powiatu zatacza coraz większe kręgi. Nad problemem powinny pochylić się największe umysły tego kraju. Z naszych źródeł wynika, że niektórzy inwestorzy też chcą szukać kompromisu. Przecież dla nich jest również ważne, żeby żyć zgodnie z ludźmi i żeby móc swobodnie inwestować.
- Musimy siąść przy okrągłym stole i poszukać wspólnych rozwiązań. Taka sytuacja nie tylko nie podoba się protestującym, ale i nam inwestorom. Chcielibyśmy znaleźć rozwiązanie – mówi inwestor, który prosi o anonimowość.
Wydaje się jednak, że w naszym powiecie o kompromis będzie niezwykle trudno. Olbrzymie skondensowanie wielkoformatowych ferm sprawia, że każdy kolejny kurnik, czy chlewnia może być ostatnim gwoździem do trumny tego regionu.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (71) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja też #2091276 | 94.254.*.* 18 paź 2016 12:10

  Ja też chcę się zapisać do PO a wypisać z kościoła katolickiego bo mnie tam zapisali jako niemowlaka bez mojej wiedzy. PO miała siedzibę gdzieś przy sportowym sklepie ale teraz nie ma tam nic. Gdzie się udać? Zastępca burmistrza ma jakieś stanowisko wysokie w PO to on powinien o tym powiedzieć.Na rok przed wyborami się wybudzi? a co, boi się afery w Warszawce? PO chyba nie jest mafią.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. Zapytanie? #2090922 | 83.9.*.* 17 paź 2016 21:49

   Zamieszkałem w Żurominie kilka miesięcy temu jestem zwolennikiem PO. Chciałbym się zapisać do tej partii. Może ktoś mi poda kontakt do Przewodniczącego Powiatowego PO, lub Gminnego i gdzie jest siedziba władz PO w Żurominie? Bardzo dziękuję wszystkim którzy działają w tej partii i mnie pokierują do szefa. Proszę o numer telefonu lun meila do Przewodniczącego PO.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Brudnice #2090913 | 94.254.*.* 17 paź 2016 21:38

   Pani Goliat obiecała przed wyborami mieszkańcom Rzeżaw i Brudnic, że jak zostanie burmistrzem, to żaden kurnik więcej nie powstanie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Wyborca #2090714 | 157.25.*.* 17 paź 2016 17:26

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Tylko sojusz psl z sld jest w stanie stworzyć dobrobyt w naszej gminie. A przez brak rozsądnego rozumowania daliście się zwieść kobiecie i głupio zagłosowaliście. Odrzuciliście szczęście i dobrobyt jaki przed wami się malował. Byliśmy dzięki psl i sld już prawie największym " tygrysem gospodarczym" w regionie. Zaufajmy najuczciwszym sprawdzonym "w boju" partiom.

   1. do wyborcy #2090644 | 83.6.*.* 17 paź 2016 16:13

    Michałku w pracy zajmij się tym za co ci płacą. Wam tez orkiestra na Tytanicu gra pożegnalnego walca. Tylko jej nie słyszycie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (71)