Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Komu szkodzi lakiernia w Będzyminie?

2016-10-10 14:13:20 (ost. akt: 2016-10-10 14:16:06)
Marek i Krzysztof Pstrągowscy (od lewej) zaprzeczają, ażeby ich firma była dla kogokolwiek uciążliwa

Marek i Krzysztof Pstrągowscy (od lewej) zaprzeczają, ażeby ich firma była dla kogokolwiek uciążliwa

Autor zdjęcia: fot. EJ

Podziel się:

- Nasza lakiernia jest całkowicie bezpieczna i posiada najnowsze atesty. Nasz zakład nikomu nie szkodzi – mówią właściciele firmy AgroMax z Będzymina. Bracia Pstrągowscy są oburzeni słowami jednej z mieszkanek Będzymina, które pojawiły się w lokalnych mediach. Kobieta skarżyła się Radzie Miejskiej w Żurominie, że trudno jej żyć wobec otaczających ją chlewni, kurników i… lakierni. - Lakiernia nie hałasuje i nie wydziela szkodliwych substancji – mówi Krzysztof Pstrągowski współwłaściciel firmy.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W jednym z wrześniowych wydań Kuriera Żuromińskiego ukazał się artykuł, w którym mieszkanki Będzymina skarżyły się na powstające w ich miejscowości chlewnie. Jedna z mieszkanek wspomniała również o sąsiadującej z jej domostwem lakierni proszkowej.
Skargą sąsiadki oburzeni są właściciele lakierni bracia Pstrągowscy.
- Prowadzimy działalność, rozwijamy się i pracujemy na nasze dobre imię, nie chcemy, żeby ludzie źle zrozumieli tę sytuację – mówi jeden z właścicieli Krzysztof Pstrągowski - Nie chcemy stracić w oczach naszych klientów, znajomych, mieszkańców Będzymina.
Firma AgroMax została założona 11 lat temu. Od samego początku zlokalizowana jest w Będzyminie. Lakiernia zaczęła funkcjonować kilka lat temu. Jej właściciele Marek i Krzysztof Pstrągowscy przejęli się słowami sąsiadki, gdyż, jak twierdzą, zawsze dbali o to, żeby ich zakład nie był dla nikogo uciążliwy.
- Nasza firma nie szkodzi ani mieszkańcom, ani środowisku – mówi Marek Pstrągowski.

Z wizytą w zakładzie
Właściciele firmy postanowili zaprosić nas do swojego zakładu, żebyśmy naocznie przekonali się, jak wygląda praca w lakierni. Mówili nam też o wszelkich atestach i pozwoleniach.
- Mamy dokumenty potwierdzające zerowy wpływ na środowisko, nie używamy żadnych środków chemicznych – mówi Krzysztof Pstrągowski.
Jak tłumaczą właściciele, lakierowanie polega na nakładaniu na elementy maszyn rolniczych specjalnego proszku. Proszek jest nakładany przez pracownika przy pomocy specjalistycznego „pistoletu”. Potem elementy trafiają do rozgrzanego pieca, gdzie proces jest utrwalany. Praca w zakładzie trwa w systemie 8 – godzinnym.
- Nasz zakład nie może być uciążliwy. Jest tu stosunkowo cicho, panuje tu porządek. Nasi sąsiedzi mogą sobie spokojnie żyć i funkcjonować, nie wchodzimy nikomu w drogę – mówi jeden z właścicieli.
Nasza wizyta potwierdza zapewnienia braci Pstrągowskich. Podczas naszej rozmowy maszyny pracowały. Nie przeszkadzało to nam, nie musieliśmy się przekrzykiwać. Jeśli zaś chodzi o zapach, to byliśmy szczerze zdziwieni. Nazwa lakiernia, kojarzy nam się z miejscem, gdzie pracuje się w maskach ochronnych, a w atmosferze wisi charakterystyczny chemiczny odór. Nic z tych rzeczy, w lakierni w Będzyminie nie czuć było żadnego nieprzyjemnego zapachu. Kompletnie żadnego!

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. . #2094466 | 5.172.*.* 21 paź 2016 23:13

  Zawiść przez komentujących przemawia. Aż przykro się czyta te komentarze. I to nie tylko tu ale ostatnio wszędzie taka ogólna złość i nienawiść. Nie szkoda wam czasu na pisanie komentarza nie na temat i pod czymś co was nie dotyczy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ? #2093064 | 77.252.*.* 20 paź 2016 13:14

  Byłaby z nich ładna para, gdyby nie te B.....y.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ? #2090123 | 83.24.*.* 16 paź 2016 19:29

  A pracę dają? Może jakieś nowe miejsce pracy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. *** #2089902 | 95.41.*.* 16 paź 2016 11:32

  Nie ma czego to się butów czepią. Ale fakt. Takich by nie założył...

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Japa #2089823 | 83.28.*.* 16 paź 2016 09:32

  Panowie ! Uwaga na paznokcie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (35) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (32)