Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Każdy może być wolontariuszem

2016-10-12 13:51:18 (ost. akt: 2016-10-12 14:07:29)
Pierwsze spotkanie za nami. Żuromiński Klub Wolontariuszy rozpoczął swą działalność fot. Sandra Budka

Pierwsze spotkanie za nami. Żuromiński Klub Wolontariuszy rozpoczął swą działalność fot. Sandra Budka

Podziel się:

Jest ich już 14. Chcą pomagać, więc założyli klub. Klub Wolontariuszy. -Bo dobro trzeba rozsiewać na wszystkie strony- mówi koordynator klubu Krystian Kucharski.

Sandra Budka
redakcja@kurierzurominski.pl

Krystian Kucharski 18-latek, który gościł już na naszych łamach, znów zakasał rękawy i wystąpił z kolejnym projektem. Tym razem postanowił założyć klub wolontariuszy. 30 sierpnia odbyło się pierwsze spotkanie Żuromińskiego Klubu Wolontariatu. Wolontariusze nakreślili cele i założenia klubu i podjęli pierwsze społeczne kroki.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę zrobić tak ogromną inicjatywę. Jest nas już tak dużo. Bardzo cieszę się, że przystąpiły do nas osoby nie tylko z Żuromina. Miejmy nadzieję, że wspólnie rozrośniemy się jeszcze bardziej - mówi Krystian.

Z biurem w Żuromińskim Centrum Kultury

Grupa młodzieży działa przy Żuromińskim Centrum Kultury, gdzie mają też swoje biuro. Koordynatorem jest Krystian Kucharski - bezpośredni założyciel grupy, a opiekunką Beata Sobieraj.


Na terenie Żuromina działa już kila grup wolontariackich. Ta inicjatywa wspiera głównie działania Żuromińskiego Centrum Kultury, ale jest otwarta na inne, ciekawe propozycje. Wolontariusze brali już udział w warsztatach kukiełkowych „Z rybałtami po Mazowszu” prowadzonych przez Beatę Sobieraj, jak i imprezie na zakończenie wakacji organizowanej przy ŻCK.

- Na imprezie głównie pomagaliśmy, jeśli ktoś nas o coś poprosił, ale też braliśmy udział w przedstawieniu kukiełkowym dla najmłodszych - opowiada jedna z wolontariuszek Asia.


Plany na przyszłość

Żuromiński Klub Wolontariatu ma wiele planów na najbliższe tygodnie. Przede wszystkim rozpoczęła się akcja „Wesołe wtorki”. Są to bezpłatne spotkania dla dzieci. Tu wolontariusze wspierają rodziców, pomagając dzieciom odrobić lekcje. Organizują też dla nich zabawy, które skutecznie odciągną uczniów od ślęczenia przed telewizorem czy ekranem komputera.

- Wesołe Wtorki cieszą się już wielkim zainteresowaniem, rodzice już zapisują dzieci. Oferujemy najmłodszym warsztaty teatralne i plastyczne, oglądanie filmów, no i tak naprawdę to, co dzieciaki będą chciały robić - mówi wolontariusz Miłosz.

Kolejne plany Klubu sięgają Wszystkich Świętych. Wolontariusze zamierzają zająć się sprzątaniem cmentarza, a szczególnie grobów, którymi nikt się nie opiekuje. Kolejne plany dotyczą Bożego Narodzenia. Klub ma w planach dołączyć do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.


- Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy! To nic nie kosztuje! Zapiszcie się już dziś. Zapraszamy też na naszą stroną na facebooku: Żuromiński Klub Wolontariatu – zachęca Krystian Kucharski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB