Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Żuromin. Dla seniorów i dla wszystkich. Prezentujemy wnioski

2016-10-13 13:40:45 (ost. akt: 2016-10-13 13:45:50)

Podziel się:

Głosowanie w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego trwa. Mieszkańcy mogą oddać głos na jeden z 10 wniosków. Dziś prezentujemy trzy z nich: warsztaty dla seniorów, występ zespołu oraz jarmark.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl


Dziś ostatnie wnioski w naszej prezentacji. Przedstawiliśmy naszym Czytelnikom szczegółowo komplet 10 wniosków. Oddaliśmy głos inicjatorom. Na tym kończymy szczegółową prezentację wniosków. Za tydzień przypomnimy je wszystkie. Zapraszamy do głosowania.


Warsztaty dla seniorów i warsztaty tańca. Dwa wnioski jednej osoby

Jeden z wniosków dotyczy warsztatów dla seniorów. W ramach zadania odbyłyby się warsztaty fotograficzne, kosmetyczne, dietetyczne, zajęcia ruchowe i basen. Miałoby to poprawić kondycję fizyczną i zdrowie seniorów.

Koszt niewielki – 8 100 złotych.

Najmniej kosztowny jest wniosek o występ zespołu Corazon Flamenco w Żuromińskim Centrum Kultury. Zespół Corazón Flamenco tworzy czterech młodych muzyków: Magdalena Navarrete, Anna Iberszer, Andrzej Lewocki , Marek Fedor. Obok tradycyjnych gatunków flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy tanga i folkloru argentyńskiego, kubańskiego bolero i rumby, a także rytmów afrykańskich oraz nowoczesnego rapu. Pomysłodawcą obydwu wniosków jest Jolanta Oleksiak. Jak mówi, wnioskuje o koncert zespołu, bo w Żurominie takiego koncertu jeszcze nie było. Można by było posłuchać i potańczyć. Co do warsztatów, Jolanta Oleksiak widzi potrzeba organizacji takich spotkań dla seniorów. Do tej pory nie mieli okazji z tego typu rozrywki skorzystać. Byłaby to dla nich przyjemność i, jak mówi, chętnych by nie brakowało
Wystarczy tylko 8 tysięcy.

Jarmark
Wniosek dotyczy wydarzenia kulturalno – społecznego zatytułowanego „Jarmark jezuicki”. W ramach tego wniosku w Żurominie miałyby się odbywać jarmarki połączone z rekonstrukcją życia w XIX – wiecznym miasteczku. Koszt tego przedsięwzięcia 89000 zł.

Pomysłodawcą jarmarku jest Adam Ejnik. Twierdzi on, że taki jarmark mógłby przyciągnąć do Żuromina turystów.

- Miałoby to być wydarzenie wielkie. Żeby tak było, trzeba by zadbać o odpowiednią promocję. Marzę o tym, żeby taki jarmark na stałe wpisał się w tradycję naszego miasteczka. Pamiętajmy, że w XIX wieku Żuromin był miasteczkiem handlowym. Targi i jarmarki to nasze historyczne dziedzictwo – mówi Adam Ejnik.

Ponadto wskazuje na, że na takich jarmarkach mogłaby zyskać miejscowa ludność, sprzedając regionalne wyroby.
- Chciałbym, żeby Jarmark jezuicki był tym dla Żuromina czym Bitwa pod Mławą, czy Bitwa
pod Grunwaldem dla mieszkańców tych miejscowości – mówi Adam Ejnik.


Głosowanie w BO trwa do 21 października. Wystarczy wypełnić kartę do głosowania, i wrzucić ją do specjalnej urny. Karty i urny znajdują się w Urządzi Gminy i Miasta Żuromin oraz w Żuromińskim Centrum Kultury. Głos możńa oddac również korespondencyjnie na adres UGiM Żuromin (Pl. Józefa Piłsudskiego 3, 09-300 Żuromin) z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski-GŁOSOWANIE”, za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę stempla pocztowego.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. OMG #2088956 | 94.254.*.* 14 paź 2016 18:51

    Jezu... Icki. Źarcik. Chyba jeden z lepszych i dalekosiężnych projektów. Popieram.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)