Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Żuromin. Ostatnia szansa na oddanie głosu

2016-10-19 14:14:07 (ost. akt: 2016-10-19 14:48:51)

Podziel się:

Zostało niewiele czasu na oddanie głosu na wnioski złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego Żuromina. Głosowanie kończy się w piątek 21 października.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego bierze udział dziesięć wniosków złożonych przez mieszkańców Żuromina. Wnioskodawcy mieli różne pomysły co do wykorzystania pieniędzy z BO. Wśród wniosków znalazły się inwestycje „dla ducha ciała”. Każdy z dziesięciu wniosków został opisany na łamach Kuriera Żuromińskiego. Również wnioskodawcy na naszych łamach mieli okazję zachęcić do głosowania na swój wniosek. Przypominamy, że o tym czy któryś z pomysłów zostanie zrealizowany, zdecyduje liczba głosów, które na niego oddadzą mieszkańcy miasta. Może się zdarzyć również także, więcej niż jedna inwestycja zostanie zrealizowana. Ważne, żeby w sumie koszt inwestycji nie przekroczył160 tysięcy złotych.
Mieszkańcy mieli sporo czasu na wzięcie udziału w głosowaniu. Rozpoczęło się one28 września. Kończy się w najbliższy piątek 21 października. Przypominamy, że głosować mogą mieszkańcy Żuromina, nie młodsi niż szesnastoletni. Żeby oddać głos należy wypełnić kartę do głosowania. Tam wpisuje się dane głosującego i wybiera zadanie na które oddajemy swój głos. Karty są dostępne na stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta. Wypełnioną kartę należy wysłać tradycyjną pocztą na adres Urzędu lub wrzucić do specjalnej urny. Urny znajdują się w Urzędzie i w Żuromińskim Centrum Kultury.
Jeszcze raz przypominamy jakie wnioski mieszkańcy mają do wyboru.
Cyfryzacja kina

Tak jak w tamtym roku jeden z wniosków dotyczy cyfryzacji kina. Chodzi o zakup projektora. Zdaniem wnioskodawcy koszt cyfryzacji żuromińskiego kina wyniesie 99 630 złotych.

Dla harcerzy i uczniów

Jeden z wniosków dotyczy remontu budynku przy Zespole Szkól nr 1 w Żurominie tzw. „Harcówki”. Wnioskodawca chce, żeby powstało tam centrum harcersko – oświatowe. W ramach remontu zostałby wymieniony dach, okna, podłączona kanalizacja sanitarna, łazienka i wymienione drzwi. Budynek po remoncie byłby wykorzystywany na potrzeby pracy Komendy Hufca ZHP Żuromin, jako miejsce zbiórek zuchów i harcerzy oraz jako miejsce szkoleń przyszłych instruktorów.

Parking w mieście

Kolejny z wniosków dotyczy budowy parkingu i chodnika przy ulicy Wetmańskiego w pobliżu Zielonego Rynku. Wnioskodawca jako argument powstania tam parkingu podaje trudność z zaparkowaniem w pobliżu tych ulic. Koszt inwestycji to 100 tysięcy.

Siłownia w parku

Następny wniosek dotyczy powstania siłowni plenerowej w parku przy ulicy Lidzbarskiej. Jak pisze wnioskodawca, siłownia daje możliwość łączenia aktywności fizycznej i przebywania na świeżym powietrzu. Koszt inwestycji 47 199 złotych

Rekreacja na stadionie

W ramach BO jest również wniosek o rozbudowę rekreacyjnej części Stadionu Miejskiego. Wnioskodawca chce, żeby na terenie Stadionu powstała siłownia plenerowa, oraz siłownia do ulicznego treningu (street workout). Zmodernizowane miałoby być boisko treningowe i dostosowane do wymogów licencyjnych Ciechanowsko – Ostrołeckiego Związku Piłki Nożnej.
Koszt inwestycji 100 tysięcy.
Bezpieczeństwo w mieście

„Bezpieczne ulice i osiedla” to nazwa kolejnego wniosku. W ramach tego zadania miałoby być w mieście więcej patroli policji, zakupione narkotesty i alkotesty, narkogoogle.
Koszt 100 tysięcy.


Rekreacja przy Zielonej

Przy ulicy Zielonej też miałby powstać teren do rekreacji. Wnioskodawca chce, żeby znalazły się tam przyrządy do fitnessu, uliczna siłownia, plac zabaw, ławki. Koszt 59 931,90 złotych


Dla seniorów
Jeden z wniosków dotyczy warsztatów dla seniorów. W ramach zadania odbyłby się warsztaty fotograficzne, kosmetyczne, dietetyczne, zajęcia ruchowe i basen. Miałoby to poprawić kondycję fizyczną i zdrowie seniorów.
Koszt niewielki – 8 100 złotych

Występ w ŻCK
Najmniej kosztowny jest wniosek o występ zespołu Corazon Flamenco w Żuromińskim Centrum Kultury.
Wystarczy tylko 8 tysięcy.

Jarmark w Żurominie


Ostatni z wniosków dotyczy wydarzenia kulturalno – społecznego zatytułowanego „Jarmark jezuicki”. W ramach tego wniosku w Żurominie miałyby się odbywać jarmarki połączone z rekonstrukcją życia w XIX – wiecznym miasteczku. Koszt tego przedsięwzięcia 89000 zł.
Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 4 listopada

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PO #2094842 | 79.185.*.* 22 paź 2016 16:49

  Gdzie jest siedziba PO w Żurominie? Kto jest Prezesem PO w Żurominie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gou #2092834 | 78.11.*.* 20 paź 2016 08:36

  czy materiały o BO są sponsorowane? od kilku tygodni tylko to w gazecie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kap łan #2092678 | 94.254.*.* 19 paź 2016 22:19

  A dziekanowi jakąś nową bryczke, może nawet Tesle by złapał dla niego w promocji

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Redaktor Naczelny #2092435 | 19 paź 2016 16:18

  No moi podwladni mogli sie lepiej spisac i napisac ciekawszy artykul

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz