Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Bieżuń. Radość płynie z nas i chcemy nią zarażać innych ludzi

2016-10-25 14:49:16 (ost. akt: 2016-10-25 14:51:06)
Wieczór uczestnicy Złazu spędzili przy ognisku

Wieczór uczestnicy Złazu spędzili przy ognisku

Autor zdjęcia: fot. zbiory prywatne

Podziel się:

Ponad 130 harcerzy z całego Hufca Żuromin spotkało się na kolejnym jesiennym złazie. Tym razem spotkanie odbyło się w Bieżuniu.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierżuromiński.pl

„ Radość płynie z nas i chcemy nią zarażać innych ludzi” - taka myśl przyświecała zuchom i harcerzom podczas III Jesiennego Złazu Harcerskiego. Harcerskie spotkanie odbyło się 30 września i 1 października w Bieżuniu. Gospodarzami tego Złazu była 9 Drużyna Harcerska „Korzenie” działająca przy Zespole Placówek Oświatowych w Bieżuniu. Do Bieżunia przyjechało 137 zuchów i harcerzy razem ze swoimi drużynowymi. Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego otwarcia i apelu. Następnie rozpoczęły warsztaty: plastyczne, taneczne, modelarskie, sportowe i muzyczne. Kolejnym punktem imprezy było ognisko, które odbyło się na Borku. Kilku harcerzy podczas tego ogniska złożyło uroczyste Przyrzeczenie Harcerskie, które poprowadziła komendant dh phm Barbara Lejeń. Ceremonii tego ważnego wydarzenia towarzyszyli drużynowi, rodzice i goście zaproszeni. Po obrzędowym ognisku odbyło się pieczenie kiełbasek, śpiewy. W dalszej części wieczoru wszystkie drużyny i gromady dokonały prezentacji swoich drużyn. Następnie odbył się Turniej Piłki Siatkowej między zastępami. Po północy nastała „ cisza nocna”. W myśl prawa harcerskiego „Harcerz kocha Boga i Ojczyznę” następny dzień rozpoczął się Mszą Świętą w kościele o godzinie 700. Ksiądz Tomasz Mączyński serdecznie powitał i pobłogosławił zuchów, harcerzy i ich opiekunów.
Po powrocie z kościoła czekała na wszystkich „ bieżuńska jajecznica” usmażona z 300 jaj i pyszne naleśniki przygotowane przez rodziców. O godzinie 900 rozpoczęła się Gra Miejska, podczas której młodzież poznawała historię miasta, społeczność bieżuńską i zapaliła wiele, wiele zniczy na grobach poległych w czasie wojny. Złaz zakończył się uroczystym apelem, na którym wszystkie drużyny i gromady zuchowe otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za okazaną pomoc :
Burmistrzowi Miasta i Gminy Bieżuń- Andrzejowi Szymańskiemu
Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu
Dyrektorowi Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Jerzemu Piotrowskiemu
Izabeli Kubińskiej
Sklep „ Delikatesy u Cybulskich”
HannieCzarneckiej
Witoldowi Kowalskiemu
Annie Bruzda
Agacie Szynkiewicz
Edycie Szałkowskiej
Justynie Ludwiczak
Izabeli Kanieckiej

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB