Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Trójbój siłowy. Złoty Grotkowski

2016-10-25 14:57:43 (ost. akt: 2016-10-25 14:58:47)
Mariusz Grotkowski zdobył kolejny złoty medal mistrzostw Polski fot. facebook Mariusz Grotkowski

Mariusz Grotkowski zdobył kolejny złoty medal mistrzostw Polski fot. facebook Mariusz Grotkowski

Podziel się:

Mariusz Grotkowski zdobył kolejny złoty medal mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym. Zawodnik z Chamska triumfował w kategorii 66 kilogramów uzyskując w trzech konkurencjach – wyciskaniu sztangi leżąc, przysiadzie i martwym ciągu wynik łączny 570 kilogramów, co jest nowym rekordem Polski. Pobił także swoje rekordy życiowe w wyciskaniu i martwym ciągu.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Warszawie w dniach od siódmego do ósmego października odbyły się Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w kategorii juniorek i juniorów do lat 18, 20 i 23, seniorów, seniorek oraz weteranów w trójboju siłowym klasycznym. Trójbój siłowy klasyczny to odmiana bez sprzętu wspomagającego lepsze wyniki. W kategorii seniorów w wadze do 66 kilogramów wystartował pochodzący z Chamska Mariusz Grotkowski. Grotkowski bronił tytułu mistrza kraju. Przystępował do zawodów z pozycji faworyta. Nie zawiódł. Grotkowski po raz kolejny pokazał, że w swojej kategorii wagowej nie ma sobie równych. Zawodnik TKKF Spartakusa Nasielsk poza tym, że zdobył złoty medal poprawiał swoje rekordy życiowe w poszczególnych bojach. Były to znakomite zawody w wykonaniu naszego fightera.

Rekordy życiowe pobite, złoto na szyi
Zawodnik z powiatu żuromińskiego jest zadowolony z osiągniętych wyników, ale również nieco zaskoczony.
- Zważywszy na to, że jestem cały czas w trakcie przygotowań do listopadowych Mistrzostw Świata to można uznać to za całkiem dobry wynik. Nie traktowałem tej imprezy priorytetowo, ważniejsze są Mistrzostwa Świta, dlatego nie byłem tutaj przygotowany w stu procentach – informuje trójboista Mariusz Grotkowski.
O 7,5 kilograma Mariusz Grotkowski podczas imprezy w Warszawie pobił rekord Polski w łącznym wyniku osiągniętym w trzech bojach. Przypomnijmy, na trójbój siłowy składają się trzy konkurencje – przysiad, wyciskanie sztangi leżąc oraz martwy ciąg. Zawodnik Spartakusa Nasielsk zaliczył łączny wynik 570 kilogramów. Składały się na to wyniki 195 kg w przysiadzie, 142,5 kg w wyciskaniu leżąc, co nowym rekordem życiowym zawodnika, oraz 232,5 kg w martwym ciągu co również jest jego nowym rekordem życiowym. Drugiego Dominika Golaka pokonał aż o 72,5 kilograma.

Awans na Mistrzostwa Europy w Danii, za cztery tygodnie Mistrzostwa Świata
Mistrzostwa Polski były jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Danii. Oczywiście złoty medal daje przepustkę naszemu zawodnikowi do reprezentowania kraju podczas tej imprezy. Dla Grotkowskiego będzie to kolejna przygoda i kolejna szansa na odniesienie sukcesu na arenie międzynarodowej. Do Mistrzostw Europy jest jeszcze rok. Znacznie wcześniej, bo już za cztery tygodnie odbędą się Mistrzostwa Świata. To właśnie ta impreza jest najważniejszym startem dla Grotkowskiego.
- Dopiero zakończyłem ciężkie zgrupowanie w Spale. Teraz przede mną kolejne tygodnie przygotowań w tym ponownie wizyta w Spale. Ciężka praca jaką będę wykonywał ma przynieść efekty. Liczę, że szczyt formy przypadnie właśnie na Mistrzostwa Świata – kończy Mariusz Grotowski.
Mistrzostwa Świata odbędą się w Stanach Zjednoczonych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB